Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • maaarius

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 z17cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Salut. ce kit de ambreiaj este mai bun ca marca, pentru 1,7 cdti(g-ul)? mentionez ca am avut valeo si a tinut 40000km si a inceput sa vibreze la plecarea dupa loc si acum am pus sachs. Mecanicul a zis ca o sa faca la fel pentru ca e slab calitativ. Va multumesc.
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,540
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Io zic ca ar trebui s-o lasi mai moale cu scartaitul la plecarea de pe loc..sau sa inveti sa pleci de pe loc...Preponderent varianta 2 Smile)
  • maaarius

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 z17cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Nu vreau sa-ti descriu acum experienta mea soferistica,am vrut doar o parere profesionista referitor la calitatea pieselor sau o alta marca folosita. la intepaturi suntem buni toti si nu este cazul la mine ce ai scris tu. Dupa 14 ani de samsareala cu masini si altele cred ca am invatat sa plec cu masina dupa loc si cred ca am trecut de faza plecarilor dupa loc in forta. multumesc oricum pentru aqmabilitate.
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,540
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Pai dupa cum zici, ai reusit sa il termini in 40000 km..sau ai incurcat numarul de 0.
Varianta 2 ar fi ca s-a defectat din cauza solutiei tehnice: volanta cu masa dubla...care nu e deloc fiabila (si aici am semne de intrebare, pt ca volanta pica de obicei la Vectra C af <2001). Am gasit aseara site-ul unei firme din Targoviste care spuneau ca pun kit-uri de conversie de la volanta cu masa dubla la sistem clasic de ambreiaj. Baga un google...cre ca se numea casa auto...dar nu sunt sigur 100%.
Revenind la intepaturi, asa ca intre colegi de club, a mea are vreo 200000 de km si nu se resimte..si nu am fost singurul proprietar. Very Happy
Bafta...nu lua viata prea in serios, oricum nime nu scapa viu din ea:)
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR