Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • ulise85

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2007 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2010

  • Mesaj Privat
salutare! am un opel vectrac c 2.0 dti din 2002, y20dth si as dori sa-i pun un computer de bord de la alta masina ca a mea! am o intrebare firele pentru computer de bord le am deja trase? se potriveste? cine poate sa ma ajute astept raspuns! va multumesc!
  • teo1985

  • Mesaje scrise: 280
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mar 2008

  • Mesaj Privat
In mare da ai firele trase. Trebuie sa schimbi mufa de GID si sa mai tragi 2 fire. Nu este complicat deloc ! Eu mi-am facut aceasta modificare si sunt multumit. Ai mare grija ce fel de GID cumperi pentru ca si eu mi-am luat teapa. Am cumparat un GID care era full can bus. Tie iti trebuie un GID half-can bus (trebuie sa cauti o masina care sa fi fost construita pana in 2004). Ah si putin TECH2 si gata aia e. Stiu ca ti se par foarte multe dar nu e chiar asa si chiar e simplu. Multa bafta!
  • ulise85

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2007 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2010

  • Mesaj Privat
si mufele astea de unde pot sa le iau? mai e o problema k eu mi-am schimbat sistemul audio si nu mai am pus casetofonu original! e vreo problema?
  • teo1985

  • Mesaje scrise: 280
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Pai mufa o iei de la dezmembrari (trebuie sa iei o mufa cu 32 de pini, merge si de la vectra B, ca eu de la o vactra b o am) ah si inca ceva nu conteaza casetofonul doar ca trebuie sa-ti iei maneta de BC. Este maneta de la stergatoarele de parbriz. Cu aceasta o sa poti accesa BC-ul(are 2 butoane in capat exact ca cea de tempomat)
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR