Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • kotinko

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2007 Y17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Va salut. Am un astra H cu motor 1.3 cdti(90cp) din 2007 si de curand am observat ca la conducata care pleaca din filtrul de ulei si intra in turbo are urme de ulei, scurgeri si nu stiu de la ce ar fi, si cum s-ar putea desface si remedia. Atasez poze pentru a va ajuta . Multumesc anticipat si astept raspuns.
  • TyTy

  • Mesaje scrise: 111
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Corsa 1996 z12sz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2007

  • Mesaj Privat
kotinko a scris:Va salut. Am un astra H cu motor 1.3 cdti(90cp) din 2007 si de curand am observat ca la conducata care pleaca din filtrul de ulei si intra in turbo are urme de ulei, scurgeri si nu stiu de la ce ar fi, si cum s-ar putea desface si remedia. Atasez poze pentru a va ajuta . Multumesc anticipat si astept raspuns.


curata tot locul ala de ulei bine bine si urmareste pe unde curge exact si sa vii si sa postezi din nou atunci.poate fi sparta conducta aia,poate articulatia ...cine stie.sterge bine bine si verifica.asa am patit eu cu un oring la pompa de vacuum.bafta!
  • kotinko

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2007 Y17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Sal. Ms de raspuns, o sa incerc sa sterg asa cum ai spus tu. si apoi sa vedem sa o tin sub observatie. Toate cele bune
  • cuculica

  • Mesaje scrise: 1,239
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2011 z17 dtj
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2009

  • Mesaj Privat
@kotinko,nu ai mai zis nimic,ai rezolvat cu scurgerea de ulei?
  • kotinko

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2007 Y17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jan 2006

  • Mesaj Privat
SAl, nu, si am observat ca incepe sa curga si jos picaturi, cred ca pana nu schimb uleiul ca sa golesc si vasul unde sta filtrul de ulei nu pot sa umblu, cred, altfel cred ca va curge ulei
daca desfac acel surub.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR