Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • DJIO
  • OP
  • 39 mesaje
  • din 25 Apr 2008
  • Astra 2001 Z16SE
  • Caras-Severin
  • DJIO

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Salutare! de ceva vreme ma tot confrunt cu 2 probleme la masina mea...o astra din 2001. Acum 2 sapt am obs. ca sub mocheta din spate aveam o adevarata "balta" de apa (cca.1L din ce am scos eu) care in mare a fost absorbita de buretele aflat sub mocheta! acum intrebarea mea ar fi...cum a ajuns atata apa in masina?!? mentionez ca nu am varsat nimic (sticala de apa),nu am lasat geamu deschis,etc! cam de cat timp ar fi putut sa stea apa aia acolo ?! sa fie de asta iarna,..de la zapada?! A doua probleme as avea-o cu becurile de ceata care mi s-au aras din nou Sad In feb. am avut un mic accident si atunci mi s-a spart un halogen (si ma gandesc ca poate mi-a intrat apa pe la contacte). CAnd am schimbat halogenu...am constat ca nici celalalt nu mai mergea! I-am schimbat becu..si 2 zile a fost OK! dupa o perioada de timp in care nu le-am folosit...am obs. cu stupoare ca iar nu merg.(nici unul) ...precis iar mi s-au ars !Sad
Ceva sfaturi pareri daca aveti sa imi dati...as fi recunoscator Wink thx
  • Yhuu

  • Mesaje scrise: 55
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mai 2008

  • Mesaj Privat
apa cel mai probabil vine de la radiatorul din bord de curiozitate sa te uiti la nivelul antigelului din borcan sa vezi daca e scazut
rezolvarea ar fi sa schimbi garniturile de la acel radiator cel putin asa am facut eu,dar pana nu am luat pe original garnituri nu s-a rezolvat problema
  • DJIO
  • OP
  • 39 mesaje
  • din 25 Apr 2008
  • Astra 2001 Z16SE
  • Caras-Severin
  • DJIO

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Apr 2008

  • Mesaj Privat
M-am uitat la nivelul antigelului din borcan si e la acelas nivel. (nivel din februarie cand l-am schimbat pt ca era cam vechi si..cam putin Very Happy )
Unde se afla acel radiator din bord ?! poate daca reusesc sa ajung la el...as venea daca exista umezeala sau garniturile sunt uzate.thx Smile
  • Yhuu

  • Mesaje scrise: 55
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mai 2008

  • Mesaj Privat
cum te uiti pe la pedale in dreapta acolo jos
  • mariustart

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie: Alba
  • Masina: Calibra 1995 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Salut, cred ca cel mai simplu mergi la un service si te rezolva ei, ca unu la mana nu iti mai bati tu capul si 2 sa nu strici si altceva pe acolo ca la final sa te coste mai mult decat reparatia la un service.
P.S.: au unii lampi cu UV si iti depisteaza f repede pe unde iti curge.
Bafta!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR