Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • lungu daniel

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2010

  • Mesaj Privat
salut prieteni stie cineva sa-mi spuna si mie cum se desface fata de usa pe spate cu manivela pentru geam ca am desfacut toate suruburile dar m-am impotmolit la manivela de la geam, nu stiu cum se desface MULTUMESC!!!! Crying or Very sad
Skip ads

  • stocariu

  • Mesaje scrise: 733
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jul 2006

  • Mesaj Privat
infasori o carpa in jurul axului manerului si cand o rasucesti o sa agate siguranta care tine manerul si apoi iese manerul. Bafta
  • cristixxx

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jul 2009

  • Mesaj Privat
salut prieteni stie cineva sa-mi spuna si mie cum se desface fata de usa pe spate cu manivela pentru geam ca am desfacut toate suruburile dar m-am impotmolit la manivela de la geam, nu stiu cum se desface MULTUMESC!


in spatele manerului este o siguranta , eu o scot cu o sarma [unpik otelita sau mai tare] si unpik la varf intoarsa ,bafta Smile
  • cristi_kry

  • Mesaje scrise: 0
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: GT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Apr 2010

  • Mesaj Privat
iti trecuiwe o surubelnita dreapta dar la capat sa fie putin indoita..succes
Skip ads

  • sandu_race

  • Mesaje scrise: 460
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Ia vere o batista si infasoaro pe axul manivelei , asa cum spunea colegul mai sus , pui batista intre saiba aia de plastic si corpul manivelei si trage de colturi in sus cand de unul cand de celalalt , la un momentdat batista o sa agate unul din ciocurile sigurantei si o sa o scoata afara , bineinteles ca merge si cu o sarma indoita putin sau cu surubelnita cu cioc dar sunt sigur ca tu nu sti exact cum arata siguranta aia si cum e pozitionata asa ca cel mai bine tot cu batista , dupa ce scoti o data siguranta aia o sa sti exact care e cea mai buna solutie , eu tot cu batista scot si acum chiar daca stiu care e treaba cu manivela . Daca stai aproape de mine ( zona Cora-Pantelimon ) vino sa iti arat cum sa faci . Cu respect !
  • cristixxx

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jul 2009

  • Mesaj Privat
sandu_race a scris:Ia vere o batista si infasoaro pe axul manivelei , asa cum spunea colegul mai sus , pui batista intre saiba aia de plastic si corpul manivelei si trage de colturi in sus cand de unul cand de celalalt , la un momentdat batista o sa agate unul din ciocurile sigurantei si o sa o scoata afara , bineinteles ca merge si cu o sarma indoita putin sau cu surubelnita cu cioc dar sunt sigur ca tu nu sti exact cum arata siguranta aia si cum e pozitionata asa ca cel mai bine tot cu batista , dupa ce scoti o data siguranta aia o sa sti exact care e cea mai buna solutie , eu tot cu batista scot si acum chiar daca stiu care e treaba cu manivela . Daca stai aproape de mine ( zona Cora-Pantelimon ) vino sa iti arat cum sa faci . Cu respect !
Multumesc mult dar am rezolvat , sunt dator Laughing ,sper ca ne intalnim azi la Polivalenta dupa ora 18
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR