Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • johnys

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 1995 x16sz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jul 2009

  • Mesaj Privat
am un opel vectra a din 1995.as dori sa-i montez ac.poate este cineva care sa imi dea niste informatii.
Skip ads

  • adydelabv

  • Mesaje scrise: 804
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2011 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2007

  • Mesaj Privat
vrei sa cumperi sau vrei sa stii ce piese iti trebuiesc?
  • johnys

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 1995 x16sz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jul 2009

  • Mesaj Privat
vreau sa cumpar,dar mai intai as dori sa stiu daca se poate monta si daca stii un meserias care se pricepe sa monteze ac.
  • ursi

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Vectra 1995 X16SZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Sigur se poate monta... dar nu o sa fie ca din fabrica.
Am o vectra din 95 (x16sz) si are pe ea AC, insa nu din fabrica. Merge bine ... numai ca nu am filtru de polen pe ea (pt ca instalatia de aer nu este originala) si imi baga praf, frunzulite etc.
Detalii despre piese și montaj nu pot sa-ti dau pt ca asa a fost adusa din Germania, insa in mod sigur se poate monta Ac.
Bafta!
Skip ads

  • Robby_sec

  • Mesaje scrise: 139
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Vectra 1992 c16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jul 2009

  • Mesaj Privat
daca stie cineva si cat costa sa ma anunte si pe mine va rog Smile
  • pif

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie: Gaesti/Dambovita
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2004

  • Mesaj Privat
Destul de mult mai bn o vinzi si cu banii care i-ai da pe o instalatie de aer ai cumpara una cu aer din fabrica.
  • C16NZ

  • Mesaje scrise: 79
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1992 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Cel mai bine ar fi daca ai gasi la dezmemebrari o masina ca a ta care sa aiba ac si sa faci doar 'transplantul'. Pe langa asta gandeste-te ca in momentul in care vei folosi ac-ul va scadea si puterea motorului iar la 71cp cat ai tu chiar se simte. Eu am 75cp si cand is doua persoane in masina trage acceptabil dar cand is 4 si cateva bagaje incepe sa gafaie. Cum spune si @pif mai bine o vinzi pui diferenta si-ti cumperi una cu AC.
  • octav_bz

  • Mesaje scrise: 1,048
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2009 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Am mai raspuns si in alt topic, poate ca nu e imposibil, dar e f greu. Pai nu se potriveste nici caloriferul, conductele, de intra in calorifer, instalatia electrica, al 2-lea radiator, etc. Eu personal nici nu prea cred in ideea asta cu montatul ac-ului. Cred ca trebbuie schimbat tot bordul.
  • valyd11

  • Mesaje scrise: 388
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2017 B14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2009

  • Mesaj Privat
ursi a scris:Sigur se poate monta... dar nu o sa fie ca din fabrica.
Am o vectra din 95 (x16sz) si are pe ea AC, insa nu din fabrica. Merge bine ... numai ca nu am filtru de polen pe ea (pt ca instalatia de aer nu este originala) si imi baga praf, frunzulite etc.
Detalii despre piese și montaj nu pot sa-ti dau pt ca asa a fost adusa din Germania, insa in mod sigur se poate monta Ac.
Bafta!


Salut, acelasi motor am si eu si vreau sa imi pui aer conditionat. Pot sa faci si tu te rog frumos cateva poze cu motorul sa vad si eu ce modicari a adus instalatia de AC ? Multe compresoare am vazut ca sunt pentru fulie mica, eu am lata cu caneluri. Tu ce compresor ai? Sau ai modificat alternator, pompa servo etc pentru a avea fulie ingusta? Astept te rog raspuns si cateva poze cu motorul tau. Ms mult...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR