Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • florin23

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Kadett 1983 13 N
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Salut la toata lumea...sunt nou in forum. Am un kadett D 1.3 benzina din 1983 . nu scoate fum deloc la relanti, dar noaptea cand merg si am pe cineva in spatele meu cu farurile aprinse ...se vede..si e mult rau. banuiesc ca e dus motorul, nu trage deloc. daca bag piciorul in acceleratie aproape ca nu reactioneaza. ulei consuma ceva..dar nu am facut inca un test. iar consumul de benzina...cam 14% in bucuresti..si asta pt ca o accelerez in draci sa se miste Sad . e dus motorul sau e altceva?

ps : un test de compresie nu am facut inca
Skip ads

  • eduard33

  • Mesaje scrise: 1,502
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1997 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2004

  • Mesaj Privat
salutare si bine ai venit pe forum...pune si tu masina la semnatura si locatia(stanga la avatar) asa cum avem si noi , sa ne fie mai usor la eventualele probleme ulterioare...

revenind la subiect...cel mai indicat e sa-i faci un test de compresie...cu toate ca la descrierea pe care ai facut-o, parerea mea... ar fi segmentii...supapele...semeringuri supape
  • florin23

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Kadett 1983 13 N
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mai 2006

  • Mesaj Privat
iti multumesc pt raspuns eduard33. banuiesc si eu ca astea ar fi. inca o intrebare : daca astea sunt problemele...e normal sa traga mai greu cand se incalzeste motorul decat cand e rece?
  • iulius

  • Mesaje scrise: 1,798
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jun 2004

  • Mesaj Privat
cred ca cu vreo 200 euro gasesti motor bun
Skip ads

  • florin23

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Kadett 1983 13 N
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mai 2006

  • Mesaj Privat
mai vin cu o informatie...pareri va rog.
Se pare ca fumul asta de care vorbeam eu este evacuat doar pe la furtunul de la carter...am si testat. am pus furtunul in filtrul de aer si cat l-am tinut acolo nu a mai scos, dar nici bine nu mergea...dadea sa moara, parca mergea in 3 pistoane.
Stiu ca bine nu e...dar pe la toba nu scoate nici alb, nici albastru, nici negru. Doar pe la carter. E dus rau?
  • mikhai

  • Mesaje scrise: 215
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2006

  • Mesaj Privat
florin23 a scris:mai vin cu o informatie...pareri va rog.
Se pare ca fumul asta de care vorbeam eu este evacuat doar pe la furtunul de la carter...am si testat. am pus furtunul in filtrul de aer si cat l-am tinut acolo nu a mai scos, dar nici bine nu mergea...dadea sa moara, parca mergea in 3 pistoane.
Stiu ca bine nu e...dar pe la toba nu scoate nici alb, nici albastru, nici negru. Doar pe la carter. E dus rau?


fa-i un test de compresie.dar pregatese-te cu cei 200 euro.
  • sebyy Rr

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Salaj
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mai 2016

  • Mesaj Privat
Buna sunt nou pe forum si tocmai mi-am luat un opel vectra b 1.6 16v din 2001.si am o problema cu fumul scoate un fum spre albastru spre alb nu stiu de unde se aibã baiu.
  • sebyy Rr

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Salaj
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mai 2016

  • Mesaj Privat
Am uitat sa precizez este foarte gros.si sincer nu as vrea sa mai bar bani prea mulți caci acuma se o saptamana,am fost la servis si ma dus 1700 lei.si nici nu prea mai am bani
  • sebyy Rr

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Salaj
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mai 2016

  • Mesaj Privat
Astept rasp multumesc anticipat
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR