Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • saionut

  • Mesaje scrise: 100
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 1,7 CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Salutare tuturor,

Imi permit sa fac o recomandare in urma unei experiente deosebit de placute, dar mai intai prezint situatia.
Acum ceva timp mi-am schimbat cauciucurile intrucat prietena a avut grija sa nu evite o bordura foarte mare, cauciucul dreapta, s-a taiat cel stanga era si el tocit, cele pe spate erau Ok insa am zis ca mai bine toate 4 sa stau fara griji. Zis si facut am achizitionat cauciucurile si acum sa merg la un service sa le si montez (mentionez ca am jante originale Opel din aliaj). Din criza de timp, fara sa ma gandesc la consecinte am fost la primul service care oferea serviciile de care aveam nevoie, montaj, echilibrari etc. Baietii foarte amabili si serviabili, s-au miscat repejor dar au avut doua vesti proaste doua jenti erau strambe dar au zis ca le rezolva. Nu m-am gandit la nimic (sunt nestiutor), si am zis dati-i bataie. Totul s-a terminat, le-au echilibrat bla bla bla si am plecat. Costul a fost undeva in jurul a 1,8 mil, am platit fara sa clipesc si greseala mea ca nu am luat bon. Asta s-a intamplat intr-o vineri, sambata urmand sa plec la mare. Am plecat sambata linistit si surpriza pe la 120 km/h incepea volanul sa tremure ca la balamuc, dupa aceasta viteza undeva la 125 se aseza si mergea lin. Speriat (repet sunt prostut), am pus mana pe telefon si am sunat. Verdictul a fost scurt (nu s-au echilibrat bine rotile sau unghiul de fuga). Mi-am continuat drumul asta e nu aveam ce face. Cand m-am intors in Bucuresti primul lucru care l-am facut a fost sa merg la GTT sa fac unghiul de fuga, am sperat ca rotile sunt bine echilibrate. Am facut si unghiul dupa care iesi direct pe A2 la test. Nimic totul era la fel. Ma intorc sa fac si echilibrarea dar nenea de la GTT foarte amabil mi-a sugerat sa nu incerc acolo pentru ca aparatul lor are nu stiu ce probleme (lucru de apreciat).
Dupa ce am intrebat in stanga si in dreapta un service bun mi s-a recomandat acesta. Aici incepe de fapt recomandarea si experienta placuta.
Ajuns acolo am fost preluat de un nene care m-a intrebat de probleme i le-am descris si mi-a spus asa: Mai mult ca sigur problema este pe fata dar eu scot toate rotile le verific si iti zic ce si cum. Le-a scos s-a dus in atelier si imi spune cu o vizibila iritare ca 2 jante sunt strambe (cele pe fata) si ca nu cumva daca au mai fost "indreptate". Dupa istoricul rotilor am acceptat sa le indrepte ei si sa le echilibreze. Totul a durat mai putin de 30 de min, mi le-a pus din nou pe masina si sa mergem la casa sa platim. Aici am avut o surpriza zic eu placuta. Factura continea absolut tot, defalcat (demontare roti, indreptare, plumbi etc). Desi janta era f curata, a demontat si montat si rotile pe spate, aceste amanunte nu erau prezente pe factura (domnul s-a tinut de cuvant si nu a facturat), total cost 128 RON. Omul mi-a garantat ca totul este Ok, sa ies la proba iar daca mai exista vreo problema revin si totul se rezolva fara costuri suplimentare. Am iesit am testat totul perfect, iar la intoarcere sincer am simtit nevoia sa opresc si sa-i multumesc tipului pt tot intrucat a fost foarte amabil, foarte profesional.
Ca o concluzie va recomand cu multa caldura acest service auto dedicat rotilor.

O zi excelenta.
Skip ads

  • dacica

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Daca te referi la cel de pe Calea Dudesti atunci da, sunt foarte ok baietii si rapizi, in plus treaba cu factura defalcata este de laudat.
  • saionut

  • Mesaje scrise: 100
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 1,7 CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Eu am fost la cealalta reprezentanta si anume cea din soseaua fundeni, insa e de notat faptul ca si cei din dudesti respecta "blazonul"
  • gobelu

  • Mesaje scrise: 977
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Cat mai e pe indreptat janta pe piata?Tot 50 lei/buc?(pt Buc).

Stie cineva mai ieftin pe undeva?Trebuie sa le indrept pe toate 4 si o sa ma arda la buzunar.
Skip ads

  • gobelu

  • Mesaje scrise: 977
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Fratilor,am gasit un loc unde fac indreptari de jante sub pretul pietii.In plus nici nu-ti mai ia bani pe montat demontat anvelopa.

Exemplu de pret :R13- 25 lei, R14- 30 lei, R15- 35 lei, R16- 40 lei, R17- 45 lei, R18- 50 lei.

Am avut niste prob cu masina ca tragea dreapta iar baietii de acolo au fost supar faini.Ba chiar mi-au pus alte anvelope sa vedem daca problema e de la jante sau de la cauciucuri.Altii iti ziceau direct ca tre sa indrepti janta numa ca sa-ti ia banii.Ba mai mult,nici nu mi-au luat bani pe testul facut cu celelalte anvelope.

Relatii prin pm ca sa nu sune a reclama.
  • pascaru_val

  • Mesaje scrise: 1,430
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Pai reclama a facut cel dinainea ta, deci cred ca ai putea sa zici si tu unde ai fost multumit.
O bila alba si de la mine pt baietii de la auto soft- am fost la ei acum vreo 3 ani si a fost totul ok, acum as cauta ceva mai ieftin.
  • gobelu

  • Mesaje scrise: 977
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2009

  • Mesaj Privat
pascaru_val - ti-am trimis pm
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR