Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • nonea

  • Mesaje scrise: 1,098
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Astra 1992 c14nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2006

  • Mesaj Privat
neatza....am vrea sa aflu cam cat ma costa schimbatul termostatului+un termostat nou pentru o astra f din 92. mi-e cam frica sa il schimb eu sa nu deregklez distributia...am motiv intemeiat sau e greu sa o dereglez? multumesc mult.
Skip ads

  • razvu77

  • Mesaje scrise: 201
  • Locatie:
  • Masina: Astra 1995 C20XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2005

  • Mesaj Privat
nu cred sa deranjezi distributia in vr un fel ca doar nu dai cureaua jos apropo ce tip de motor ai? skimbarea termostatului e o operatie simpla in principiu
  • @dyS

  • Mesaje scrise: 747
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 1995 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jun 2005

  • Mesaj Privat
razvu77 a scris:nu cred sa deranjezi distributia in vr un fel ca doar nu dai cureaua jos apropo ce tip de motor ai? skimbarea termostatului e o operatie simpla in principiu


Ba chiar umbla la distributie Rolling Eyes; termostatul nu costa mult, cat costa manopera Razz. Oricum, cu totul nu ar trebui sa sara de cca 100 ron.
Termostatul este in cca 40 ron.
  • nonea

  • Mesaje scrise: 1,098
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Astra 1992 c14nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2006

  • Mesaj Privat
si al opel cam cat ar fi?...nu vreu sa ma risc pe al ceva service de prin ceva santuri....e mult main scump la opel??...m-ar interesa pt ca vreau sa fac o treaba buna...mersik
Skip ads

  • @dyS

  • Mesaje scrise: 747
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 1995 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jun 2005

  • Mesaj Privat
nonea a scris:si al opel cam cat ar fi?...nu vreu sa ma risc pe al ceva service de prin ceva santuri....e mult main scump la opel??...m-ar interesa pt ca vreau sa fac o treaba buna...


Operatiunea in sine nu e atat de complicata, incat sa necesite interventia "ultra-experimentatilor" de la reprezentanta Rolling Eyes.
Completeaza si tu la "Locatie" si sunt convins ca vor fi destui colegi de pe forum care iti vor recomanda un service serios. Pana una-alta...nu stim de unde esti Wink.
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,540
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Sfat mioritic..de fapt am facut-o si eu: baga un termostat de dacie pe furtunul gros care baga apa in radiator. Termostatul treba gaurit cu un burghiu de 1.2 max 2 mm..ca sa nu faca oscilatii...asta pana vine timpul sa schimbi cureaua de distributie..si scutesti manopera. Eu am schimbat-o cu 50 ron..dar nu cred ca mai gasesc la pretul asta.
  • nonea

  • Mesaje scrise: 1,098
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Astra 1992 c14nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2006

  • Mesaj Privat
cum adica sa il gauresc....termostatul de dacie se baga in furtun...sau are 2 tevi cu care il intercalez in acel furtun si apoi pun coliere?...nu stric nimic daca il gauresc?
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,540
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
@nonea-vezi ca ai pm de la mine...dar numa pt benzinara. Daca ai diesel, mi se pare ca scapi fara sa ai treaba cu distributia.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR