Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • Mihaly Laszlo

  • Mesaje scrise: 127
  • Locatie: Timis
  • Masina: Kadett 1990
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Am un Kadett E 1.6i '91 , din cauza multiplelor probleme care apar la masini de varsta asta am decis sa mai imi cumpar una de piese , masina este neinmatriculata si functionala deocamdata , dar in timp o sa fiu obligat sa iau piese de pe ea ,si nu o sa mai functioneze , momentan in fiercare weekend prietena mea se plinba cu ea pe izlaz , ce sa fac cum sa procedez din momentul in care masina nu o sa mai functioneze ca sa se pastreze cat mai bine ! eu in ani urmatori poate o sa vreau sa schimb si motorul de pe ea pe masina mea .
  • AnakynBlade

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Pai din moment ce tu vrei sa o prezervezi pe a doua eu iti sugeres sa n-o mai lasi pe prietena ta sa se plimbe + sa o tii in garaj sau sub o husa , sa n-o forjezi acuma na depinde de ce tip de conservare vrei ca ... in vid sigur nu poti sa o bagi. Alta solutie nu prea vad. sau sa o pastrezi exact asa pentru ca nici rodarea nu cred ca ar putea sa o afecteze , sau dezmembreazo de pe acuma si tine piesele intr-o magazie unde n-ai probleme cand ploua / etc.
  • iagur

  • Mesaje scrise: 59
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Salut daca doresti sa conservi masina iti recomand sa o tii inchisa intr-un garaj lipsit de umiditate sub o prelata si cu vaselina pe la locurile pe la care o ia rugina iar in ceea ce priveste rotile daca vrei sa nu se deterioreze frane rulmenti si altele sa o mai scoti la plimbare din cand in cand.
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR