Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • 17_adi

  • Mesaje scrise: 222
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2001 Y2.0dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2010

  • Mesaj Privat
imi sustin parerea..mai bine dadeai banii pe o masina pusa la punct...cu 3000-3500 gasesti inmatriculata ,pusa la punct si chiar si cu mai multe dotari...si apropo ai dus-o la tester sa iti indice exact cati kilometrii are masina respectiva?asa orientativ cel putin:P
Skip ads

  • Flioshc

  • Mesaje scrise: 136
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Vectra 2004 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Pai a avut 210.000 km , in 8 ani cati km putea sa faca? Sau poate a fost taxiu in 2 usi ? Smile)
  • 17_adi

  • Mesaje scrise: 222
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2001 Y2.0dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2010

  • Mesaj Privat
in 8 ani..depinde putea sa faca si 300 000 daca se kinuia putin:))ai probleme si cu opritul motorului?iti apare keita aia galbena in bord?
  • Flioshc

  • Mesaje scrise: 136
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Vectra 2004 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Pfff, da nu ai citit ?
Nu am probleme cu motoru , nu se opreste , merge bine , nu se aprinde nimic in bord, nu iese la tester nimic ..si nu scoate mereu fum.

Cineva care stie, poate fi de la evacuare ? Infundat, murdar, catalizator nefunctionabil ?

M-am uitat pe forum dar majoritatea au diezel si nu au simptomele mele .
Skip ads

  • 17_adi

  • Mesaje scrise: 222
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2001 Y2.0dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Flioshc ai mai rezolvat ceva cu masina?acum m-am uitat la toate pozele cu masina ta si am observat ca bara spate e putin cam sgariata sau usor lovita precum si partea dreapta putin...iti doresc bafta dar mi-e teama ca ai luat plasa..am si eu un opel astra g motor de 2.0dtl,in 5 usi,distributie pe lant si are in plus de a ta navigatie,comenzi pe volan,oglinzi electrice,proiectoare(nustiu sigur daca ai),jante aliaj+ca nu am nici o problema cu ea si daca as da-o nu cred ca mi-as lua 4000,sau pe acolo.e si inscrisa,asta asa ca idee..sa iti dai seama ca gaseai ceva mai bun parerea mea..in plus la tine farurile sunt matuite,sterse..in schimb spatele e frumos datorita tobei..nustiu ce sa spun..si iti apare in bord becul de la airbag aprins sau iti aparea...ala iti apare ori de la un accident ca a fost sarit ori ca ai atins firul de sub scaun dreapta
  • Flioshc

  • Mesaje scrise: 136
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Vectra 2004 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Pai n-am mai rezolvat nimic ca nu am avut timp de ea, ieri am vazut ca nu mai avea ulei deloc, curios ca becu nu e ars si nici aprins, dup ace am completat cu aproximativ 1 litru ca atat mai aveam , a urcat pana sus la joja ..adica maximum . Airbagu imi sta aprins de la centura dreapta, nu se trage singura inapoi ..ma gandesc ca de acolo si erorile . Teapa nu mi-am luat sigur, zgarieturi are pe spoiler dar sunt neintersante ..se retuseaza usor ori un spoiler e 15 -20 euro la dezmembrari doar ca nu vreau sa arunc banii aiurea pe plasticuri. Maine schimb iar uleiul, pun ceva mai bun si la fel filtru , tot maine daca reusesc sa indrept usa acolo unde accidentata si tot maine ma duc sa cumpar motorul ala cu 20.000 km . Daca gasesc deschis , topicu ramane in continuare deschis caci am ceva planuri mari . Si acum, BERE ! Bafta
  • Flioshc

  • Mesaje scrise: 136
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Vectra 2004 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Stiu, deaceea am luat-o . Accidente GRAVE nu are , parcari , zgarieturi, uitati-va la poze, are linie masina .. piesele se schimba si se gasesc usor aici. Ma refer motor, consumabile accesorii etc .
  • 17_adi

  • Mesaje scrise: 222
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2001 Y2.0dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2010

  • Mesaj Privat
bafta ,sunt curios ce schimbari ai dupa ce montezi noul motor:P
Skip ads

  • bogdanbdl

  • Mesaje scrise: 210
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2001 Z14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Salutare! Ce ziceti de un opel astra 1.4 16v din 2001 cumparat la 3750 euro si cand o inscri afli ca acela care a vandut-o a dat 2000 euro Evil or Very Mad (asta da afacere) . Nu stiu cum vine faza asta ca masina e made in Italy, dar ea a fost cumparata din Germania:-? Chiar asa de ieftine sunt masinile in Italia? Masina a avut 136000 km
  • xcuseme

  • Mesaje scrise: 1,458
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2002 Isuzu Y17DT 16v 55kW
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Pai probail cand a dat 2000E era intr-o stare mai proasta... si avea peste 200mii km.
  • 22 VIN

  • Mesaje scrise: 188
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2010

  • Mesaj Privat
xcuseme a scris:Pai probail cand a dat 2000E era intr-o stare mai proasta... si avea peste 200mii km.

Si inca are, dar nu-i afiseaza Laughing
  • bogdanbdl

  • Mesaje scrise: 210
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2001 Z14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Salut. Nu se vede umblat la ea, lovita, revopsita etc. Cat despre kilometrii, nu cred ca un benzinar din 2001 sa aibe peste 200mii km. Cum as putea sa aflu km reali, decat sa-i fac diagnoza la service, nu? S-ar vedea daca e obosita, la canapele, volan, maneta schimbator, capota are semnele trecerii de 100 mii km, deci revopsita nu e. Eu tind sa cred ca a fost masina de femeie, pentru ca are la telecomenzile de la inchidere numai semne de unghii, una e cam tocita rau Sad Acum nu stiu ce sa zic, bani de diagnoza nu mai am, daca n-ar fi tacanitul acela de la tacheti totul ar fi perfect Sad
Skip ads

  • xcuseme

  • Mesaje scrise: 1,458
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2002 Isuzu Y17DT 16v 55kW
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Aug 2006

  • Mesaj Privat
La diagnoza nu vezi nimic.

In conditiile in care in Romania faci minim 15mii km anual (asta cu mers zilnic la servici... la cumparaturi, si eventual iesit in weekenduri pe undeva... imagineaza-ti ca in Italia distantele sunt mult mai mari. Aia fac undeva la 20-30mii anual.
  • nela

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2001 z 16 xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mai 2010

  • Mesaj Privat
imi apare o eroare 0302 de unde ar putea sa fie ce as putea sa fac.se mai aprinde si martorul gen robinet.multumesc
  • motanel_cristi

  • Mesaje scrise: 331
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mar 2009

  • Mesaj Privat
P0302 cylinder misfire detected 2 B-021(Rateu P0302 cilindru detectat 2 B-021)
  • nela

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2001 z 16 xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mai 2010

  • Mesaj Privat
poi si ce tre schimbat sau facut
  • motanel_cristi

  • Mesaje scrise: 331
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mar 2009

  • Mesaj Privat
P0302 Cylinder 2 Misfire Detected înseamnã ca bujia la cilindrul 2 nu a dat scânteia cum trebuie.daca masina nu mai are si alte avarii in comportament motor,nu ar trebui sa iti faci mari griji.vezi pe viitor.
  • zarnescu alexandru

  • Mesaje scrise: 183
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Acelasi cod de eroare am avut si eu,p0302 si p0300.Dupa ce am schimbat bobine,bujii,ecu trimis la verificat am constatat ca de fapt aveam doua supape rupte.Asa ca primul lucru pe care ar trebui sa il faci e sa ii iei compresia pe fiecare cilindru,daca este buna treci mai departe,trebuiesc toate variantele luate prin eliminare.
  • nela

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2001 z 16 xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mai 2010

  • Mesaj Privat
scuze k te intreb dar care supape
  • zarnescu alexandru

  • Mesaje scrise: 183
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Nu mai stiu exact care erau de la admisie sau evacuare,au fost ambele bulite pe cilindrul 3
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR