Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • EagleWatch

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Vectra 1996 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Ce-am inteles eu din toata discutia asta... sa nu tai copacul cand e masina sub el.
Si daca preferi sa-l tai cu masina sub el, poti pune o prelata sa se frece de ea mai intai.
Smile
Skip ads

  • iso

  • Mesaje scrise: 1,347
  • Locatie: Galati
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2005

  • Mesaj Privat
In mod normal sa'ti tii masina sub un copac oricare ar fi el n'ar trebui sa reprezinte o problema. Am observat cu totii in ultimii ani ploaia lipiciosa ce pica din copaci indiferent de specia acestuia. Copacii n'au nici'o vina, aparitia si dezvoltarea peste masura a parazitilor ce se hranesc cu frunze si elimina materia fecala sub forma stropilor lipiciosi duce la distrugerea/matuirea vopselei de pe masini si la exasperarea proprietarilor.
Gingania responsabila are dimensiunea unei gamalii de bold, este aproape translucid-stravezie si are forma unui mic paianjen. In functie de specia copacului pe care'l paraziteaza si densitatea, consistenta, agresivitatea materiilor fecale produse de ginganii. In Germania, tara civilizata, problema parazitilor a fost rezolvata prin crearea unui insecticid.
La noi o sa mai dureze pina cind autoritatile de kkt or sa'si dea seama ca din copaci ploua cu roua fecalelor si nu cu roua florilor. Laughing
  • Visse

  • Mesaje scrise: 1,464
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Cativa ani am am pus prelata pe masina si asta a fost de un mare ajutor , masina mereu curata si uscata iar dupa 5 ani vopseaua impecabila , ca spirit de gluma dar real , la un moment dat am avut un caine care dormea sus pe masina Laughing
  • edgstyle

  • Mesaje scrise: 372
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1999 x20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Se stie din batrani ca,daca dormi sub nuc te trage raceala.Oare daca dormi in masina sub nuc mai racesti? Wink
Skip ads

  • aquafresh

  • Mesaje scrise: 89
  • Locatie: Braila
  • Masina: Corsa 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Aug 2009

  • Mesaj Privat
niste insecticid din ala mi-ar trebuii si mie....sa il iau eu pe post de mancare ca ......de masina oricum nu o samam mai ating de la 1 iunie ca va fi graosa treba....ii mai dau o cheie din cand in cand...gat ma duc sa spal buburuza de rahat de pasari si lipiciul ala
  • iso

  • Mesaje scrise: 1,347
  • Locatie: Galati
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2005

  • Mesaj Privat
...merge si cu insecticid pentru gindaci pe care'l folosesc cei de la firmele de dezinsectie. Am folosit eu cu succes.
  • lungu daniel

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2010

  • Mesaj Privat
salut baieti Eu stiu ca nucul secreta un lichid care daca e lasat mai mult timp pe o suprafata nu se mai curata in totalitate si cred cu nu este prea indicat sa iti ti masina sub un nuc mai ales daca este si o culoare mai deschisa !
  • Iscander_88

  • Mesaje scrise: 426
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1999 Y16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Masina mea e, nu are cine stioe ce culoare pe ea, doar ca e lipicioasa, si se spala, se curata bine. Am mai intrebat si am inteles ca nucul mai secreta iod...
Skip ads

  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Voi nu ati vazut ce furtuni sunt in tara? Cleiul ala e ultima problema cand parchezi sub copaci pe furtuni de astea. Embarassed
  • Blebeanu Lorin

  • Mesaje scrise: 1,077
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Si Caravanul meu negru sta parcat sub un nuc... Nu cred ca e asa bine sa-ti vezi masina cleioasa la numai o zi dupa spalatoria auto...
  • axxelboy

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2000 y16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Taie pomu sau nu o mai parca acolo
  • daniel_aoe

  • Mesaje scrise: 650
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Blebeanu Lorin a scris:Si Caravanul meu negru sta parcat sub un nuc... Nu cred ca e asa bine sa-ti vezi masina cleioasa la numai o zi dupa spalatoria auto...


@axxelboy: Razz Sa taie pomul si sa-i puna gluga Caravanu-lui
Skip ads

  • nick_florin

  • Mesaje scrise: 183
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2008

  • Mesaj Privat
socrul meu parcheaza de ani de zile masina sub nucul din parcare si masina nu are absolut nimik.....ca idee: nu prea stau pasari in nuc.
  • Blebeanu Lorin

  • Mesaje scrise: 1,077
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Sincer vorbind, nici in nucul meu nu prea stau pasari. Cu o exceptie...exact creanga de deasupra masinii. Cireasa de pe tort e insa cleiul acela uleios produs de omizi vara. Si eu stiam ca ele nu se ating de nuc...
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR