Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • orlando

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Salut! Am achizitionat de curand un opel vectra b si de cateva zile se aude un scartait ,ca si cum as fi agatat ceva metalic sub masina ,nu se vede nimic dedesubt,dar asta se intampla doar la viteza mica si la plecarea de pe loc,apoi nu se mai aude.Va rog cine ma poate ajuta sau cine a patit sa dea un mesaj,pentru a-mi forma o idee pls. Embarassed
Skip ads

  • xenon88

  • Mesaje scrise: 224
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Vectra 2002 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2009

  • Mesaj Privat
fii mai explicid cu problema ta ca sa te pot ajuta
  • orlando

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Deci,de vreo 2 zile in momentul in care plec / demarez se aude un zgomot ciudat ca si cum as fi agatat dedesuptul masini un obiect metalic ,dar pe dedesupt nu se vede nimik,asta doar la plecare si la viteza mica , apoi la viteza mai mare se opreste si se mai aude din cand in cand .Mi sa spus de datre un ,,mecanic'' ca ar putea fi o piatra prinsa la roata ,eu avand jenti spitate,dar nu prea cred ca ar fi plauzibila,asta deoarece nu se aude in permanenta.Daca ma poti ajuta iti raman dator:))
  • Bunicu

  • Mesaje scrise: 2,223
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2008

  • Mesaj Privat
aparatoarea din tabla care protejeaza discul de frana poate a fost atinsa si acum se afla foarte aproape de disc. Uneori poate atinge de acesta. Verifica asta!
Skip ads

  • orlando

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mai 2010

  • Mesaj Privat
ms mult de tot pt ajutor
  • adishoru

  • Mesaje scrise: 248
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Corsa 1995 C12NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Iti spun eu ce are: in toba intermediara exista niste foi de tabla pentru atenuarea zgomotului. Alea ti-au ruginit si s-au rupt si joaca prin toba.
Le auzi doar la plecare sau in viteza mica pentru ca atunci motorul vibreaza mai tare si intra in rezonanta cu tablele rupte din toba. Mi-au trebuit 2 ore pe un canal sa-mi dau seama ce se aude, si mie imi face la fel.
Bafta
  • momac

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Alba
  • Masina: Vectra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2009

  • Mesaj Privat
mie nu mia fost prinsa bine toba si imi facea un zgomot urat
  • ady_11

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1994 X20SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2007

  • Mesaj Privat
orlando a scris:Salut! Am achizitionat de curand un opel vectra b si de cateva zile se aude un scartait ,ca si cum as fi agatat ceva metalic sub masina ,nu se vede nimic dedesubt,dar asta se intampla doar la viteza mica si la plecarea de pe loc,apoi nu se mai aude.Va rog cine ma poate ajuta sau cine a patit sa dea un mesaj,pentru a-mi forma o idee pls. Embarassed

verifica daca mai ai placute de frina asa am patito si eu la viteza mica facea un zgomot asemanator cu al tau si nu mai aveam placute
  • orlando

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mai 2010

  • Mesaj Privat
ms de ajutor baieti am rezolvat problema.....aveam rulmentul spart si a trebuit sa schimb si ,,fuzeta'' cred ca se numeste sau o parte din ea pt ca era putin decalimbrata din cauza rulmentului.....oricum va multumesc de ajutor
  • adishoru

  • Mesaje scrise: 248
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Corsa 1995 C12NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Pfoaa, cam toti am dat-o in bara cu raspunsurile referitoare la problema lui Orlando !
Bine ca si-a rezolvat omu problema, cine stie ce mai scriam pe aici Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR