Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • jammin

  • Mesaje scrise: 203
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2010

  • Mesaj Privat
problema a fost rezolvata in sensul ca s-a aflat cauza, iar cauza fiind ECU. Acum sa vad ce anume din ecu e bulit, poate o fi doar vre-un pin intrerupt
Skip ads

  • jammin

  • Mesaje scrise: 203
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Dezamagitor, am mai fost intr-un loc, m-au tinut aia o saptamana cu masina, pe urma m-au trimis la primbare pt ca nu aveau ecu de proba si mi-au zis ca ma suna ca vor face rost, si cam astept de mai bine de o saptamana. Dezamagitor, am o masina frumoasa, dar sta in parcare si zace de doua luni. Bani sa o fac cred ca as avea, dar nu gasesc meserias sa se bage si sa imi si garanteze pe lucrarea care mi-o face. Sad
  • Atex

  • Mesaje scrise: 143
  • Locatie: Mures
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Deci sa inteleg ca ecu inca nu a fost desfacut pe masa?Erorile sunt tot aceleasi ca la inceputul topicului?
  • jammin

  • Mesaje scrise: 203
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2010

  • Mesaj Privat
da, erorile is aceleasi
Skip ads

  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Mda, au aparut si altele de are acum cam 14 buc pe ECU, asta acum ceva saptamani...
In principiu se poate face DAR dupa ce isi rezolva el problemele cu vanzatorul...cand geambasul care a spalat motorul, ceva 'programari' iti spune sa desfaci ECU si sa vezi de umezeala, stergi cu servetel, faci 2 lipituri...pai in cazul asta nici macar nu lasi amprenta pe ECU...ce desfacut ?!...
  • Tiaz

  • Mesaje scrise: 1,069
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z 17 DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2009

  • Mesaj Privat
dancuciureanu
Poti fii un pic mai explicit in exprimare pentru ca eu nu-ti prea inteleg postul. Fara suparare, subiectul nu se prea pupa cu predicatul. Daca incepi o propozitie mi se pare normal s-o si termini, sa aibe o finalitate logica.
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Omul spune ca mai intai ar trebui sa aduca meseriasii ECU la starea initiala si abia dupa aia s-ar baga la el.
  • Atex

  • Mesaje scrise: 143
  • Locatie: Mures
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Deci ,eu asa am inteles ca in afara de erorile care au fost la inceputul topicului,sau inmultit acum in vreo 14bucatii.
Clientul "jammin" are probleme cu vanzatorul masini "geambasul",care a spus ca trebuie ceva suflat,lipit si programat pe acolo si este reparat calculatorul....
Skip ads

  • neverback

  • Mesaje scrise: 276
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2008 z17dtj
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2010

  • Mesaj Privat
complicata si povestea si defectiunea.........ecu geambasu lipituri servetele umezeala programari egal 14 erori sau cate or fi
sunt curios cum se rezolva telenovela asta adica defectiunea
  • jammin

  • Mesaje scrise: 203
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2010

  • Mesaj Privat
e o adevarata telenovela, cu "geambasu" nu mai am ce discuta pentru ca e o persoana prea cretina plus ca eu is in iasi si el in tulcea. Actele le-am semnat de mult, deci masina e a mea si trebuie sa-mi rezolv singur problema, cel putin asa a spus geambasul. Deci putem uita de vanzator ca chiar nu ma intereseaza, vreau sa rezolv problema asta ca tot suntem la sectiunea de "Probleme tehnice". Eu din ce am mai rasfoit prin forum m-am gandit ca poate si la mine e acea problema cu acele lipituri reci
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Faza cu 'lipituri reci' este cazul fericit la EDU de Y17DT dar minunea cu facut una -doua lipituri nu tine mult chiar daca e cablaj 'normal', depanarea lui inseamna mult mai mult. La ECU treaba e mai complicata, studiaza putin pozele de pe forum. Oricum daca vei avea timp disponibil iti desfac ECU in fata ta sa vezi si tu ce e acolo...prin metode clasice nu faci lipitura sa stai in cap...nu mai vorbim de schimbat ceva componente...
  • jammin

  • Mesaje scrise: 203
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2010

  • Mesaj Privat
deci nu am rezolvat nici acum problema cu masina mea, cu ECU. Voi daca ati avea ECU stricat unde v-ati duce, la cine ati aplea ca am impresia ca pe mine ma iau meseriasii de prost Neutral Cum sa stai de 4 luni cu masina stricata si sa cauti zi de zi meserias cum trebuie si sa nu gasesti?
Skip ads

  • StefanTolos

  • Mesaje scrise: 4,224
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2018 B12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Pai rezolvarea o ai chiar deasupra postarii tale,dancuciureanu Wink
  • jammin

  • Mesaje scrise: 203
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2010

  • Mesaj Privat
pai nu ma mai bagat in seamna dancuciureanu, eu am insistat...dar na! nu pot sa fiu nici nesimtit. De fiecare data cand l-am cautat a avut treaba, m-a programat si m-a amanat.
  • jammin

  • Mesaje scrise: 203
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2010

  • Mesaj Privat
jammin a scris:pai nu ma mai bagat in seamna dancuciureanu, eu am insistat...dar na! nu pot sa fiu nici nesimtit. De fiecare data cand l-am cautat a avut treaba, m-a programat si m-a amanat.


am mai incercat odata la dnul dan, idem si de data asta Neutral
  • BuBuFaM

  • Mesaje scrise: 970
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2001 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Mai insista, are si el problemele lui, trebuie sa il intelegi.
  • jammin

  • Mesaje scrise: 203
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2010

  • Mesaj Privat
da, pai acum am vb cu el dupa ce am dat reply-ul, ne vedem in jumatate de ora...de data asta e sigur!
  • StefanTolos

  • Mesaje scrise: 4,224
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2018 B12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Succes. Wink
  • jammin

  • Mesaje scrise: 203
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2010

  • Mesaj Privat
ms, a venit dnul cuciureanu si mi-a luat ecu la reparat, pfai omului ii suna non stop telefonul Smile)
  • jammin

  • Mesaje scrise: 203
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2010

  • Mesaj Privat
procesor bulit - concluzia la un service din apropiere de Tomesti, necesita inlocuirea ECU-lui
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR