Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • criss astra

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Astra 1999 x1.7dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jan 2010

  • Mesaj Privat
salutari as vrea sa stiu daca se potrivesc piese de la astra f pentru un astra g x17dtl an 1999 care au acelasi motor,ma gandesc ca poate gasesc piese mai ieftine de la astra f din dezmenbrari, astept parerile voastre,va multumesc
  • doru_adrian69

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra x17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Feb 2010

  • Mesaj Privat
motorul pare sa fie la fel dar difera prinderea pe masina la astra f ai alti suporti motor,in rest poti folosi chiuloasa de astra f,turbina ,pompa de ulei,egr,chiar si pompa de injectie ,eu am o astra din 1998 ,G,si am scgimbat pompa de injectie cu una de la astra F,adica cu cea clasica ,nu mai am injectia prin calculator e clasica cu cablu Very Happy si asa am scapat de toate problemele electronice de vre-o 4 ani
  • doru_adrian69

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra x17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Feb 2010

  • Mesaj Privat
motorul pare sa fie la fel dar difera prinderea pe masina la astra f ai alti suporti motor,in rest poti folosi chiuloasa de astra f,turbina ,pompa de ulei,egr,chiar si pompa de injectie ,eu am o astra din 1998 ,G,si am scgimbat pompa de injectie cu una de la astra F,adica cu cea clasica ,nu mai am injectia prin calculator e clasica cu cablu Very Happy si asa am scapat de toate problemele electronice de vre-o 4 ani apropo am un motor de vanzare de G ieftin 450 e are turbina dar pompa e arsa comanda electronica
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR