Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • dannek

  • Mesaje scrise: 297
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2006

  • Mesaj Privat
"Asta G" mea este dotat cu GPS si Navigatie, am un cd pe care scrie EUROPA NAVIGATION-CD, TRAFFIC PRO VERSION 4.01 , soft facut de Navtech dar nu merge sau nu stiu eu sa-l folosesc, si treaba cu GPS cum este am auzit ca poate detecta radarele??
Multumesc??
Skip ads

  • gpascanu

  • Mesaje scrise: 68
  • Locatie: Iasi - Brasov
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Nu am folosit, dar din cate stiu eu, harta respectiva e doar pentru europa centrala si de vest (fara Romania), un posibil motiv pt care ar trebui sa nu-ti mearga. Iar faza ca ar detecta radarele ... e o aiureala. GPS inseamna Global Positioning System si practic te pozitioneaza pe tine cu ajutorul satelitilor, deci nu are cum sa fie detector de radar... Smile
  • cipo

  • Mesaje scrise: 192
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2005

  • Mesaj Privat
da, eu am folosit-o in germania si ceva austria. este super...
eu am Germania si cele mai importante rute din Europa; pentru Germania harta este detaliata la nivel de adresa (strada si nr);
vrei sa facem schimb de cd-uri Very Happy?
  • b28cxh

  • Mesaje scrise: 396
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1992 C18NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2006

  • Mesaj Privat
dannek a scris:"Asta G" mea este dotat cu GPS si Navigatie, am un cd pe care scrie EUROPA NAVIGATION-CD, TRAFFIC PRO VERSION 4.01 , soft facut de Navtech dar nu merge sau nu stiu eu sa-l folosesc, si treaba cu GPS cum este am auzit ca poate detecta radarele??
Multumesc??


dannek, nu e vorba ca detecteaza radarele..ci, in functie de soft si tara in care te afli, plus serviciul la care esti abonat (sunt diverse firme in vest) primesti avertizari legate de blocari de trafic, amplasare radare, amplasare camere de monitorizare trafic etc. la asta se refera toata treaba cu "detectarea"..la noi deocamdata nu cred ca functioneaza treaba asta..teoretic contra unui abonament (de regula anual) in timp ce mergi la serviciu, ai fi avertizat ca la Universitate e ambuteiaj, ca pe calea Victoriei se circula acum cu sens unic dar dinspre Splai spre Piata Victoriei Laughing etc...ma rog, info in timp real..deocamdata mai dureaza...oricum daca reusesti sa gasesti un soft cu harta Bucurestiului/Romaniei compatibil cu sistemul incorporat..e super..am un prieten cu o seria 3 din 2004 echipat cu GPS si deocamdata se pare ca nu a gasit ceva care sa functioneze..sau poate ca nu se descurca el Rolling Eyes
Skip ads

  • gaby63

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Omega 2001 Y2.2DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Dec 2005

  • Mesaj Privat
dannek a scris:"Asta G" mea este dotat cu GPS si Navigatie, am un cd pe care scrie EUROPA NAVIGATION-CD, TRAFFIC PRO VERSION 4.01 , soft facut de Navtech dar nu merge sau nu stiu eu sa-l folosesc, si treaba cu GPS cum este am auzit ca poate detecta radarele??
Multumesc??


Nu exista deocamdata soft de navigatie pt. Romanaia pe masinile cu GPS incorporat in fabrica. Poti utiliza in Romania sistemul de navigatie al masinii daca faci o adaptare (se adapteaza pentru softul iGO, ce ruleaza de pe SD card). Viziteaza www.gpsmore.ro - produse - limousine. Cred ca merita numai daca ai displayul mare, color, pe masina.
  • dinca_marian

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2006

  • Mesaj Privat
vreau si eu imagini de cd cu harti indiferent de tari, ma ajuta cineva ?
  • dannek

  • Mesaje scrise: 297
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2006

  • Mesaj Privat
eu pot sa iti dau 2 cd(europa si germania) dar nu am net asa de tare sa urc 2 cd daca ai alta solutie te ajut!!
  • dinca_marian

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2006

  • Mesaj Privat
folosesti odc sau dc**?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR