Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • pascaru_val

  • Mesaje scrise: 1,430
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Am fost ieri sa imi schimb rotile si la vulcanizare cu masina suspendata am facut pozele.
Din cite mai tin eu minte la astra g pe care o avusesem era un capacel la butuc.
Mie mi se pare ca arata dubios lamela aceaa din poza rotii stinga.
Roata stinga:

Roata dreapta:

Skip ads

  • electronistul

  • Mesaje scrise: 1,123
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2012 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Nu ai cãpãcel la capetele de planetare, așa cã la tine se vede siguranța aceea care împiedicã piulița sã se desfacã. Peste siguranțã (care e un fel de sârmã îndoitã), la tine mai existã niște manșoane de cauciuc, care nu lasã praful și mizeria sã ajungã acolo. Una din siguranțe (cea care ți se pare ție cã aratã dubios) a fost bãtutã cu un ciocan peste capãtul planetarei și se vede sub protecția aceea de cauciuc. Cealaltã siguranțã e ascunsã, cel mai brobabil, sub acea protecție. Mie nu mi se pare absolut nimic în neregulã - sunt alții care circulã bine-mersi ani la rând cu cine știe ce probleme grave la frâne sau direcție, nu cã au sau nu au o siguranțã la o piulițã ... Embarassed
  • pascaru_val

  • Mesaje scrise: 1,430
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Multam de informatie, mie mi s-a parut ciudat ca la stinga am si la dreapta nu.

Daca tot am facut pozele, poate sa imi zica cineva daca sa schimb discurile de frina +placutze inainte sa plec la mare sau dupa ?
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Unghiul de poza nu e foarte fericit, dar mie mi se pare ca si placutele si discurile arata OK. La placute am, totusi, anumite dubii, dar, cum iti ziceam, unghiul de poza nu permite o vizualizare buna acolo....
Skip ads

  • pascaru_val

  • Mesaje scrise: 1,430
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Mai am poza asta:

Trebuia sa ii fac un shooting ! mai ales ca in dreapta mea era un unul cu un mercedes alb s 600 amg... sunt curios ce fata facea.
  • electronistul

  • Mesaje scrise: 1,123
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2012 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Am gãsit o pozã mai ... relevantã. Din ce vãd la tine, se apropie de "gata" plãcuțele tale, poate mai merg 5000km, depinde și cum frânezi. În poza urmãtoare, o sã poți compara o plãcuțã care a ajuns de mult la "gata" - eu nu aș circula așa niciodatã, versus una nouã:


Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR