Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • adrian_sarky

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1994 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2010

  • Mesaj Privat
SALUT TUTUROR sunt nou pe acest forum am un f din 94' rosie ca focul MOTOR C14 NZ,de cand am luato am investit bani in ea si in piese care nu trebuiau schimbate neaparat,cum s-a intamplat si zilele trecute cu saboti pe spate uni noi BOCH de la magazinul autokarma 87ron,i-am montat am facut aerisirea dar nu prea am inteles eu in interiorul sistemului ce este cu siguranta aia care se lasa in jos cand actionezi frana si urca cand revine la pozitia initiala,dar cred ca de acolo se trage pproblema aceea ca mi s-au blocat pe oala saboti nu au mai revenit la poz initiala si a inceput sa bata si cand am oprit sa iasa fum de parca trebuia sa vina smurdul po astrafdin 95 desi nu ma cunostea a oprit si mi-a acordat o mana de ajutor si am rezolvat-o pana saptamana viitoare cand o duc la service tin sa-i multumesc pe aceasta cale lui George si poate ne vedem la intalniri.
  • D_M_G

  • Mesaje scrise: 2,274
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Nu mai trece pe langa Casa Poporului! Smile Din cauza asta s-a defectat frana! Smile S-a "imbolnavit" de la cei ce o populeaza, deoarece de 20 de ani acolo se lucreaza doar cu.....frana trasa! Smile
Controleaza cilindrii de frana, resorturile de revenire a sabotilor, sau mai bine mergi la un meserias!
  • adrian_sarky

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1994 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2010

  • Mesaj Privat
cilindru e bun lucreaza desi pierde pe undeva lichid dar putin asa presupun ca ia si aer pe acolo nu? nu stiu cu resorturile de revenire cum trebuie sa fie ajezate nu am o poza ceva sa vad chiar acum ma duc sa-i fac aerisire si sa o mai desfac sa vad cum a lucrat de aseara pana acum. Ce sa zic cu casa poporului cred ca ai dreptate din cauza lor am o masina deasta ca daca ei lucrau bine pana acum aveam si noi un loc de munca calumea si cu multe avantaje printre care si masini mai bune (gen opel astra 2010:D)
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR