Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Agila
  3. Agila A
  • deleted-1817

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Feb 2006

  • Mesaj Privat
Salutare la toti agilisti Smile

Week-end-ul asta m-a "lovit" din nou o curiozitate legata de Agila. Din cate stiu eu, acest model nu dispune de computer de bord (care sa afiseze consumul si eventual km care se mai pot parcurge cu benzina ramasa), indiferent de varianta aleasa. S-ar putea sa ma insel si informatia detinuta de mine sa nu fie corecta. Are careva computer de bord pe Agila? Am un prieten care a reusit sa faca asa ceva pentru o Solenza (ii afisa pe un display consumul) si sunt curios daca a incercat cineva sa faca asa ceva si pentru Agila. A incercat vreun agilist acest lucru? Am inteles ca sunt si ceva cd-uri TIS (din cate imi aduc eu aminte) care contin ceva date despre service pentru Agila si ma gandeam daca contin si ceva leagt de codurile de la ECU(engine control unit - computerul de motor sau cum ii mai spun altii in romana). Are asa ceva in el? Poate sa-mi furnizeze cineva acest sau aceste CD-uri (bineinteles contra cost Smile )?

Va multumesc anticipat pentru raspunsuri si sper sa nu fie prea mult off-topic la acest subiect Smile
  • pratmin

  • Mesaje scrise: 401
  • Locatie: Comanesti
  • Masina: Agila 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Salut!
Acest lucru ma macina si pe mine cand mi-am luat masina, dar am aflat ca nu are BC cu ECU; din ceea ce am inteles eu, se poate schimba TID-ul cu un MID (daca sunt compatibile pentru Agila). Nu stiu daca trebuie montat un Bord Computer sau se lasa ECU-ul existent, facand ceva conexiuni in plus... Poate ne mai poate lamuri cineva in aceasta chestiune.
CD-urile TIS nu contin date detaliate despre ECU, dar ti le pot copia/trimite. Bineinteles, nu contra cost, deoarece suntem in "familie". La fel le-am primit si eu.
Da-mi pe PM adresa postala. Eu am varianta 2003, in care nu sunt informatii multe despre Agila; poate gasesti totusi variante mai noi si mai complete.
  1. Home
  2. Opel Agila
  3. Agila A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR