Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • katabxp

  • Mesaje scrise: 117
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Salut,
Are cineva de vanzare un radiator clima pt un Vectra 1,8cmc, 16V, an 2001, Z18....?
Mersi mult
Skip ads

  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Cauta la "Vand/Cumpar piese"
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Motor de 1.8 cmc? Shocked E masina lui Little Stuart? Laughing
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
cmc = centimetri cubi
1,8 litri = 1800 cmc

Doar ca noi astia de DB si o buna parte din colegi ne prindem usor la ce se refera.
Skip ads

  • katabxp

  • Mesaje scrise: 117
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2010

  • Mesaj Privat
biela-manivela a scris:Motor de 1.8 cmc? Shocked E masina lui Little Stuart? Laughing

Da, greseala mea,dar nu-mi spune ca nu ti-ai dat seama Very Happy. Era vb de 1800cmc bineinteles
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Iote frate, nu is destui ungurii, acuma si astia din DB au propriul limbaj. Shocked Chiar si un sistem de unitati...
Autonomia pe cand? Laughing
  • katabxp

  • Mesaje scrise: 117
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Eeee, asa suntem noi astia mai din sud, suntem mai aproape de olteni si ne mai influienteaza. Acum sper ca nu te superi pe noi! Hai ca ne-am abatut de la subiect. Are cineva radiator?
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
katabxp a scris:Salut,
Are cineva de vanzare un radiator clima pt un Vectra 1,8cmc, 16V, an 2001, Z18....?

Io vad acilea ca ar fi 1.8 cmc si nu 1800 cmc sau 1.8 litri. Ca mai stiu sa fac si io conversii, da' unii sunt asa de varza incat nici macar nu stiu ce motoare au sub capota... daca au.
Skip ads

  • katabxp

  • Mesaje scrise: 117
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2010

  • Mesaj Privat
biela-manivela a scris:
katabxp a scris:Salut,
Are cineva de vanzare un radiator clima pt un Vectra 1,8cmc, 16V, an 2001, Z18....?

Io vad acilea ca ar fi 1.8 cmc si nu 1800 cmc sau 1.8 litri. Ca mai stiu sa fac si io conversii, da' unii sunt asa de varza incat nici macar nu stiu ce motoare au sub capota... daca au.


Daca ai vazut mai sus mi-am cerut scuze,am spus ca e greseala mea. Daca tu ai studii in domeniul auto si altii nu, nu-i un motiv sa-i faci pe ceilalti varza. Nu am studii si am recunoscut ca am gresit, am scris repede, si nu mi-am dat seama pe moment dar cred ca stiu si eu ca un motor nu poate avea 1,8cmc. Oricum ideea era ca aveam nevoie de ajutor, nu de cineva care in loc sa ma ajute ma face varza si ma ia la misto. Inca odata scuze ca nu sunt asa expert ca altii la masini, nici nu am pretentii ca sunt.
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Daca ai fi fost preocupat sa primesti ajutor, ai fi trecut corect tipul motorului, insa tu ne-ai spus doar ca ai Z18... de 1.8 cmc. Deci ai gresit cilindreea si nici tipul motorului nu esti in stare sa-l treci corect. Cu Z18 incep trei motoare. Toate de 1.8 cmc. Pentru care dintre ele ai nevoie de ajutor? Ai idee? Sau doar socializezi putin pe forum? Ca raspunsurile vor fi pe langa daca nu sunt date suficiente. Da' e mai palpitant sa presupunem noi ce motor ai si sa presupunem ce ai vrut sa zici!

Succesuri!
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Maestre biela, iarta-l ca e si el membru bebe! Wink
  • katabxp

  • Mesaje scrise: 117
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Felicitari maestre Biela,caracter de nota 10. Mi-a parut bine de cunostinta. O sa ma abtin sa mai lansez discutii inutile pe forum, nu am stiut ca aici posteaza doar cei ce au nota 10 in domeniul auto,m-am bagat si eu in seama. Va rog sa inchideti acest topic si inca odata scuze tuturor celor pe care i-am suparat.
Skip ads

  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
E buna ideea asta sa te autovictimizezi pentru a capata ceva capital de simpatie. Macar simpatie sa obtii. Ca ajutor nu ai cum, nefiind in stare sa explici in limba romana care iti e problema. Dar cand va veni spiritul mamei omida pe forum ne va comunica ce ai vrut sa zici.
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Trebuie sa fi rau voitor sa nu intelegi ce a zis omul. In situatia lui este foarte bun un sfat, nu o cearta.
Vectra B din 2001 are z18xe, insa observ ca sunt destui cretini care nu stiu asta si totusi, inca mai activeaza pe forum, probabili din dorinta de a parea elevati.

Va doresc succese in certurile ce vor urma. Fiind implicat direct bunul meu amic @Biela, este ultima mea postare in acest topic.


@katabxp, cauta rubrica cu intalnirile din Targoviste.


LE:
@elegance, autonomie ne-ar mai trebui, ca in rest le avem pe toate Laughing
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Ca sa citez un "clasic in viata" "exista destui cretini care nu stiu" ca Vectra B a avut si Z18XEL, dar "incearca sa para elevati pe aici".

Succesuri la mancat chestia aia maronie! Mai ales de cand guvernantii au scazut salariul "domnului profesor".
  • che guevara

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Apr 2010

  • Mesaj Privat
biela-manivela a scris:Ca sa citez un "clasic in viata" "exista destui cretini care nu stiu" ca Vectra B a avut si Z18XEL, dar "incearca sa para elevati pe aici".

Succesuri la mancat chestia aia maronie! Mai ales de cand guvernantii au scazut salariul "domnului profesor".


Ce urat!
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
La ce anume te referi?
  • gogo_y17dt

  • Mesaje scrise: 492
  • Locatie: Falticeni sau Iasi
  • Masina: Vectra 2004 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2007

  • Mesaj Privat
@biela-manivela: Daca pana acum iti cam dadeam dreptate in mai toate discutiile aici cred ca ai intrecut masura Smile . Mai lasa-i si pe oameni sa respire Smile .
Scuze de offtopic.
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Gogo, tu consideri ca am intrecut masura cand apare unu' din asta care nu stie ce motoare sunt pe Vectra B si afirma ca-s cretin pentru ca intreb tipul motorului?
DB77AAA a scris:Vectra B din 2001 are z18xe, insa observ ca sunt destui cretini care nu stiu asta si totusi, inca mai activeaza pe forum, probabili din dorinta de a parea elevati.

Imi e greata de pseudointelectuali din astia care sunt platiti sa bage calculatoarele in priza la laboratorul de informatica al scolii din Bolintin Deal, da' se viseaza profesori!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR