Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina
  • flopyro

  • Mesaje scrise: 211
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2005 19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2008

  • Mesaj Privat
am fost weekendu asta in Bucuresti, si cand am ajuns acolo, am inceput sa aud batai la motor.
am fost la un prieten din Bucuresti "care se pricepe" si zicea ca-i de la "culbutori", dar nu era asa de puternic zgomotul, acesta a zis ca mai pot circula cu masina asa mai departe ... dar ar trebui sa remediez problema.
azi, pe drum spre casa, dupa Brasov, bataile au devenit mai violente, si la 20 KM de Sighisoara au inceput sa ma sperie.
am inregistrat un video

si daca avetzi habar ce ar putea fi .. va rog sa-mi datzi un sfat (btw: eu sunt praf la motoare .. deci paralel de tot)
ma intereseaza daca suntetzi si voi de aceeasi parere cu tipu respectiv, adica daca sunt culbutorii, si daca da, sunt scump de inlocuit ?
dureaza mult, manopera ii scumpa ?
va multumesc !
  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Mie asa imi facea la un 1.7,e adevarat,8 V,nu 16,dar bataia era foarte asemanatoare...Era un culbutor rupt,din cauza ca distributia nu fusese bine pusa la punct.Acel zgomot era compresia scapata pe langa supape,sau ceva in genul..La fel de bine s-ar putea sa ai si o axa cu came rupta,dar cel mai simplu pt tine cred ca ar fi sa apelezi la cineva de pe langa tine,ca prin `conducta`nu prea merge reparatia..
  • kallyo

  • Mesaje scrise: 1,390
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2010

  • Mesaj Privat
du-te cu masina la un service autorizat( sau la opel) si verifica cel mai probabil ceva la distributie ceva so slabit sau o cedat Confused
Si cel mai important nu amana sa repari masina! bafta
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR