Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • andrei_jr80

  • Mesaje scrise: 121
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mai 2008

  • Mesaj Privat
eu zic ca e de la egr. incearca sa il cureti si vezi ce zice
Skip ads

  • tirnaveni

  • Mesaje scrise: 555
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2008 Z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Nu are treaba egr cu vibratul acolo poate sa fie cauciucurile cu boalfa sau prezoane desfacute jante dezechilibrate .
  • andrei_jr80

  • Mesaje scrise: 121
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mai 2008

  • Mesaj Privat
asa e, trepidatul nu are treaba cu egr-ul. ziceam sa il curete intai si sa vada daca isi revine motorul, poate se stinge din bord senzorul de noxe si poate se va tura normal. stiu ca aici se vb de trepidatii in volan dar colegul de mai sus a facut o paranteza si cu egr-ul care stim bine ca e alt topic si toate alea.....sa aveti o saptamana faina
  • marius_chiritoiu1987

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Problema turatiilor mi.a disparut ( cel putin pe moment ) , urmeaza sa ma duc sa vad de ce vibreaza toata masina in halul ala la 120 + km/h
Skip ads

  • andrei_jr80

  • Mesaje scrise: 121
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mai 2008

  • Mesaj Privat
ti-am zis. eu am curatat bine discurile de depuneri si jantele. sa ai griza cand le pui inapoi pe masina sa le strangi in cruce, cate putin si uniform ca sa se centreze bine. presiunea in roti sa nu fie mare, sa nu fie peste 2,2 macar acum cand faci proba si daca dai rotile jos, uita-te si dupa galme, cine stie....
sa ne zici ce ai facut si rezultatul
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,510
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
marius_chiritoiu1987 a scris:Problema turatiilor mi.a disparut ( cel putin pe moment ) , urmeaza sa ma duc sa vad de ce vibreaza toata masina in halul ala la 120 + km/h

Foarte probabil sa ai un dezechilibru (mare) sau chiar o deformare geometrica la una din rotile spate, vibratiile induse de o roata spate pot fi mai deranjante (se simt in toata caroseria) decat cele generate de o roata fata ...
  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Si mie imi tremura volanul la 120 de km/h... la mine s-a rezolvat prin geometria rotilor (se mai lasa nitel masina), echilibrate rotile si schimbat jantele de pe fata cu cele de pe spate
  • cristi9595

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 A17DTC
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Nov 2017

  • Mesaj Privat
salut. am si eu un opel astra h 1.7 cdti 101 cp 2005. din multele probleme pe care le are vreau sa zic doar 2 din ele care sunt vizibile si ma enerveaza. volanul sta putin inclinat spre dreapta dar cand iau mana de pe volan trage stanga acum 3 luni am schimbat discuri si placute fata spate capete de bara pivoti stanga dreapta si asa mai departe nush de la ce ar putea fi. cand am schimbat toate astea au facut si geometria deci nush ce sa mai cred...ce ar putea fi? astept pareri
  • tirnaveni

  • Mesaje scrise: 555
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2008 Z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Asa au facut unghiul de fuga stramb .trebuie blocat volanul drept si apoi se regleaza din capetele de bara .
  • cristi9595

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 A17DTC
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Nov 2017

  • Mesaj Privat
asa ma.gandeam si eu ca altfel ii dau foc. mia mancat zilele masina asta.o sa ma duc sa fac unghiul si sper sa se rezolve problema. mersi mult😉😉
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR