Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • Deejays

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jun 2010

  • Mesaj Privat
am luat un opel astra h de o saptamna Razz si am zis sa fac niste cd cu muzik. am probat 2 cd mai vechi si au mers si am facut 2 cd noi format audio, viteza 4x cu nero 8 si le scaneaza si le da afara si apare error Sad( pls stie cineva dc cele 2 cd mai vechi merg sunt tot audio Sad( chiar nu inteleg
Skip ads

  • bazare

  • Mesaje scrise: 2,319
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2008

  • Mesaj Privat
arde niste sony mai scumpe si fi sigur ca sunt audio
  • Deejays

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jun 2010

  • Mesaj Privat
k deci sa inteleg ca cd urile st de vina , am fol traxdata nu st ft bune da unul din cele vechi tot traxdata e si merge e cam ciudat
  • StefanTolos

  • Mesaje scrise: 4,224
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2018 B12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2007

  • Mesaj Privat
La ce viteza ai facut cd-urile trebuie sa le faci la viteza cea mai mica, poti incerca si cu acest PROGRAM
Skip ads

  • Deejays

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jun 2010

  • Mesaj Privat
cd urile au fost facute cu nero 8 si la viteza cea mai mik adik x4
am incercat si cu windows media player cea ce am si facut in fine am facut cd ul si am incerecat si supriza tot eroare Smile) si am mai incercat odata si a mers doar ca se aude destul de slab fata de claritatea care o au cd urile facute cu nero si am incercat si cd urile care erau facute cu neru si au mers si alea dupa ce am inchis ala si am zis sa vad dak mai face asa iar error pffffffffff nus ce se intampla trb sa incerci de cateva ori probabil are praf in el nus ce sa ii fac
  • tomde

  • Mesaje scrise: 461
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2008 Z17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Incearca sa faci o curatare la unitatea optica.
  • Deejays

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jun 2010

  • Mesaj Privat
am uitat sa va supun ca deabia am 18 ani! Razz
asa si cum pot sa ii curat unitatea optica mai exact asa pas cu pas
  • tomde

  • Mesaje scrise: 461
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2008 Z17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Deejays a scris:am uitat sa va supun ca deabia am 18 ani! Razz
asa si cum pot sa ii curat unitatea optica mai exact asa pas cu pas

Incearca pe la prieteni, sau poti cumpara un disc de curatare, care are niste periute pe una din fete.
Se introduce discul in unitate, iar curatarea se face automat. Ramane sa verifici rezultatul.
Skip ads

  • Deejays

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jun 2010

  • Mesaj Privat
ms frumos tombe o sa caut sa imi iau un disc sper sa se rezolve oricum o sa bag si nero 9 si o sa fol si niste cd uri mai bune asta asa ca sa fiu sigur inca odata ms
  • tomde

  • Mesaje scrise: 461
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2008 Z17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Apr 2010

  • Mesaj Privat
@Deejays: cu multa placere, sa speram ca doar atata sa fie problema. De exemplu azi am luat un set de 10 discuri de Verbatim, le-am scris cu Power Iso (este gratuit) la vitexa de 8X, asta fiind cea mai mica viteza de al lui de scriere.
Toate discurile se redau fara probleme in unitatea mea.
  • kallyo

  • Mesaje scrise: 1,390
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Deejays a scris:am luat un opel astra h de o saptamna Razz si am zis sa fac niste cd cu muzik. am probat 2 cd mai vechi si au mers si am facut 2 cd noi format audio, viteza 4x cu nero 8 si le scaneaza si le da afara si apare error Sad( pls stie cineva dc cele 2 cd mai vechi merg sunt tot audio Sad( chiar nu inteleg


Am avut si yo aceeasi problema(defapt ink o mai am) numai k la o magazie de cd-uri pt un CCR600...solutia: am scos magazia am curatat-o frumos i-am zis cuvinte "dulci" am bagat cd-urile in ea...si din 4 cd-uri: merg doar 3(si alea le mai sare kte odata )

Solutie la problema ta: fie incerci sa-l cureti tu, fie il duci la un atelier audio(dinalea de colt de strada ) si schimbi unitatea optica la player
Numai bine.
  • ovilio`f

  • Mesaje scrise: 134
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2001 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Am trecut si eu prin asta si singura solutie a fost sa schimb capul de citire. Cauta un cd-player defect dar care nu facea figuri la citire si schimbi capul. Piesa separat nu cred ca o vei gasi la un pret rezonabil.
Si eu am incercat toate tipirile de cd-uri, cd de curatare, viteze diferite chiar l-am desfacut si l-am curatat cu ceva solutie speciala dar tot imi citea aleator, mai mult nu citea decat citea.
Skip ads

  • Deejays

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jun 2010

  • Mesaj Privat
da am auzit ca cd de curatare mai mult strica decat sa curete pt ca are perisori ft tari si zgarie lentila as incerca sa il desfac si sa il curat poate reusesc sa fac cv

si mai am o mica problema st niste dungi ft subtiri asa ca de ruj sau nus exact ce e pe plafonul masini cu ce pot sa le scot ?
  • Deejays

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jun 2010

  • Mesaj Privat
pe unitate scrie cd 30
  • tomde

  • Mesaje scrise: 461
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2008 Z17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Acum depinde si ce fel de disc de curatare folosesti. Sunt unele discuri cu perie de calitate, si sunt discuri care intr-adevar mai mult strica decat ajuta. Mai e si varinta amintita, sa desfaci unitatea, dar trebuie indemnare si rabdare multa.

Scuze dar in postul meu anterior am uitat sa specific ca eu am scris discuri de mp3, unele chiar si la viteza de 48X si ruleaza fara probleme.
  • Deejays

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jun 2010

  • Mesaj Privat
timp am destul ca doar e vacanta Razz da cu rabdarea e mai greu
  • raz

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 1997 1.4 16v
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Aceeasi problema o am si eu cu cd error!daca bag un cd proaspat ars sau original il ia fara probleme,insa daca se zgarie putin ma chinui pana il citeste.Solutii
  • bazare

  • Mesaje scrise: 2,319
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2008

  • Mesaj Privat
solutia este curatarea lentilei. cel mai bine se curata daca desfaci unitatea si stergi cu alcool izopropilic. daca nu, se poate folosi un cd cu perie dar metoda nu e mereu eficienta.
  • raz

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 1997 1.4 16v
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Oct 2008

  • Mesaj Privat
am incercat cu cd de curatare,dar nu merge:( o sa il desfac sa vad ms mult
  • mulahul

  • Mesaje scrise: 439
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2006 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jul 2008

  • Mesaj Privat
salut tutror. poate ma lamureste si pe mine cineva cu muzika mea din masina... Very Happy
am o astra H 2006. in consola am un radio CD30. mi.am facut un mp3....si CD Error. mi.am facut apoi un track si il citeste perfect. nu stiu daca citeste sau nu mp3-uri,dar la cd ala track imi citeste si afiseaza si artistul care canta si melodia....deci e posibil sa citeasca mp3-uri? sau e doar pt track-uri. Thnks ALL !
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR