Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Mircionixs

  • Mesaje scrise: 158
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2010

  • Mesaj Privat
mare dreptate ai billy cu ultima parte te sustin caci si eu sunt foarte aproape de tine cam asa am procedat si eu, mai bine bag bani in masina pt siguranta mea decat sa dau la hoti astia, ocati bani ar fi la buget tot mai nimic o sa se faca intara asta si majoritatea banilor in firmele lor. baft all
Skip ads

  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Vi-l prezint pe Geo. Geo e prototipul posesorului de masina cu numere de Bulgaria in Craiova.
Ca orice personaj legendar e bine sa stim cateva lucruri si despre Geo. La orele de legislatie avand un simt dezvoltat la observatiei, a constatat ca lectia despre semnalizare nu e in curricula. Asa ca nu si-a mai pierdut timpul pretios cu ea. Personaj umblat prin lume, pe Geo il plictisesc toate lucrurile vechi. Cum a mai vazut verde la stop inainte de rosu ce rost sa mai astepte sa il vada iar. Rolling Eyes
Geo e si un adept al tuningului clasic. Simplu, elegant. A se vedea eleronul urias(pentru a nu putea decola de pe sosea inapoi in Occident de unde tocmai s-a intors), virgula Nike de pe luneta, jenti vopsite cu pensula(sa moara dusmanii...sa moara), numele scris pe spatele masinii(daca se mai putea indoi cineva ca e vorba de el) etc etc. Si la capitolul muzica Geo e un cultivat ascultand numai muzica clasica. Iar pe fundalul acesta nu ar merge niste seminte scuipate pe geam pe masinile muritorilor? Cand il vedeti pe Geo, salutati-l din partea Club Opel.
Pentru a-l vedea pe Geo click http://img12.imageshack.us/i/p1407101223.jpg/
Si pentru ca nu e o regula. Azi am vazut cel mai frumos Vectra B Caravan pe care l-am vazut. Parca acum iesise de pe partile fabricii. Cu numere de Bulgaria. Pacat ca nu am avut aparatul foto la mine.
  • kosfunny

  • Mesaje scrise: 271
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Sintra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Si daca nu e o regula de ce arunci cu afirmatii gratuite! Macar ai compus tu sau e doar un copy-paste!

Crede-ma ca cei mai multi " Geo" eu i-am vazut p-acolo, prin partile tale din zona Olteniei si asta inca din vremea de varf a uzinei din Craiova.
Acestia erau posesori de Oltcit si Cielo pe care se dadeau examenele de corigenta in materie de tuning. Si,... nu aveau nr de BG!
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
kosfunny a scris:Macar ai compus tu sau e doar un copy-paste!

Pe Geo am decis sa il fac celebru dupa ce a taiat calea la mai multi soferi fara sa semnalizeze si a trecut de 2 ori pe rosu. Si nu e luat cu copy paste. Nici nu stiu daca il cheama Geo(asa scria pe masina). Nu vreau sa se ia ca o generalizare. La noi insa e prapad cu masinile de Bulgaria.
Skip ads

  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
kosfunny a scris:Crede-ma ca cei mai multi " Geo" eu i-am vazut p-acolo, prin partile tale din zona Olteniei ...

Daca te incalzeste cu ceva, fotografia cu Geo este facita in Craiova, pe bulevardul Romanescu, la semaforul de la restaurantul Dunarea.

Sunt si masini bune care sunt inmatriculate in bg. Eu, gasisem la un moment dat un Santa Fe din 2003 pe care, daca il luam, il inmatriculam in bg pentru ca in romanica trebuia sa platesc inca o data valoarea masinii doar pe taxe fiindca era adus din America si pe langa taxa de prima inmatriculare mai avea si taxa vamala.
  • ionutzmi

  • Mesaje scrise: 469
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Omega 1998 x20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2008

  • Mesaj Privat
ce mai stiti despre razii ?ati patito careva ?
(sa nu ne indepartam de subiect totusi)
  • Slash

  • Mesaje scrise: 1,057
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2008

  • Mesaj Privat
pirvu_daniel a scris:Vi-l prezint pe Geo. Geo e prototipul posesorului de masina cu numere de Bulgaria in Craiova.
Ca orice personaj legendar e bine sa stim cateva lucruri si despre Geo. La orele de legislatie avand un simt dezvoltat la observatiei, a constatat ca lectia despre semnalizare nu e in curricula. Asa ca nu si-a mai pierdut timpul pretios cu ea. Personaj umblat prin lume, pe Geo il plictisesc toate lucrurile vechi. Cum a mai vazut verde la stop inainte de rosu ce rost sa mai astepte sa il vada iar. Rolling Eyes
Geo e si un adept al tuningului clasic. Simplu, elegant. A se vedea eleronul urias(pentru a nu putea decola de pe sosea inapoi in Occident de unde tocmai s-a intors), virgula Nike de pe luneta, jenti vopsite cu pensula(sa moara dusmanii...sa moara), numele scris pe spatele masinii(daca se mai putea indoi cineva ca e vorba de el) etc etc. Si la capitolul muzica Geo e un cultivat ascultand numai muzica clasica. Iar pe fundalul acesta nu ar merge niste seminte scuipate pe geam pe masinile muritorilor? Cand il vedeti pe Geo, salutati-l din partea Club Opel.
Pentru a-l vedea pe Geo click http://img12.imageshack.us/i/p1407101223.jpg/
Si pentru ca nu e o regula. Azi am vazut cel mai frumos Vectra B Caravan pe care l-am vazut. Parca acum iesise de pe partile fabricii. Cu numere de Bulgaria. Pacat ca nu am avut aparatul foto la mine.



Tare !
Sa nu uitam totusi de cei cu BMW , Mercedes, Audi, majoritatea hartanite, aproape epave, fabricatie 1994-1998 si cu motoare de 2000-3000 cmc , care au nevoie fix de asemenea marci ( de, statutul social o impune ) ptr a-si desfasura viata si afacerile de sute de mii de euro Wink , dar n-au avut bani de taxa.
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Raziile in Craiova continua. In fata la Mc Donald's e mereu o masina de politie care opreste masini de Bulgaria. Si rezultate cred ca au. Am vazut ca le iau la multi placutele de inmatriculare.
Skip ads

  • kosfunny

  • Mesaje scrise: 271
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Sintra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Crede-ma ca cei mai multi ilegalisti au nr de Italia si Spania, cu asigurari si ITP-uri facute pe genunchi!
  • Slash

  • Mesaje scrise: 1,057
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2008

  • Mesaj Privat
si FRANTA !
Prostii de politisti nici nu stiu sa se uite pe acte !
  • D_M_G

  • Mesaje scrise: 2,274
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
@pirvu_daniel
Am avut si noi un "intrus" pe alee.... un Geo...care se credea super smecher avand numere de HU pe o tarnaza de Peugeot, din care mai avea putin si cadea! Smile Fiind o alee stramta si linistita, unde de multe ori copii se joaca, intr-o seara Geo al nostru, dupa ce a dat pe esofag cateva beri s-a gasit sa faca drift printre copii oamenilor, fiind la milimetru sa nu-l bage pe un tanc de 3-4 ani sub roti! Eeee...pina aici i-a fost Smile l-au "garnisit" vreo 5 vecini ai mei cu o ploaie de pumni si piciore pina la latit! Acum pe alee vine doar ...pieton! Nu mai are curaj sa vina cu masina! Smile
  • Mircionixs

  • Mesaje scrise: 158
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2010

  • Mesaj Privat
eu sunt de parere ca cei care au masini de bulgaria cazaturi de masini si fara I.T.P , asigurare sunt cei care nu au interes despre asemenea chestii si sunt convins ca daca nu era taxa asta nenorocita si ei inmatriculau pe RO tot ineregula mergeau , fara acte inregula si revizie si sa fim seriosi si la noi se face I.T.P pe naspa , iar cei cu bani asa zis ursarii nu ii intereseaza cum arata masina merge pana cade si dupaia cu cateva sute ia alta de la BG ( cred ca nici uleiul nu il schimba) cesa mai sunt genul de oameni care nu merita sa mearga in masini nu isi iubesc masinile deaceea nici nu le ingrijesc unul constiincios isi intretine masina cum se poate mai bine si are grija sa fie in regula tot timpul pt a se bucura in voie de ia, indiferent ca le au imaticulate pe BG sau Ro ,iar cele de spania, franta, germania,s.a.s.m.d cred ca 5% sunt inregula restul de 95% sunt cu acte bomba doar sa o poti aduce si sa o imatriculezi. Cam asta a fost parerea mea despre acest subiect . Si eu am masina inmatriculata pe BG si o intretin aproape mai bine ca pe nevastamea Smile . Statul nostru stie doar sa jupoaie omul de toti banii si sa ii dea sa astepte , platim roviniete si taxe de imatriculare uriase, pt ce casa ne rupem masinile cumparate pe banii nostri munciti stransi cu sudoarea fruntii? drumurile nationale intre localitati cat de cat le-au mai scos f putin la lumina iar in localitati sunt varza. Vai de noi cu guvernanti nostri , fac ce vor pe banii nostri. Bafta all cu stima.
Skip ads

  • Band1T

  • Mesaje scrise: 424
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2000 X17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Nov 2009

  • Mesaj Privat
bine ar fi ca acest topic sa se uneasca cu cel despre "inmatriculari in bulgaria", si eventual sa fie facut sticky...
multumesc moderatorilor!
  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Good point..!
  • krafft

  • Mesaje scrise: 128
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2007

  • Mesaj Privat
biela-manivela a scris:Sau un alt motiv ar fi ca multi dintre cei cu acte in neregula au fost preveniti sa ocoleasca filtrele. In vara trecuta, la mine in localitate, s-au organizat filtre cu politisti din trei judete pentru a prinde astfel de soferi. Seful circulatiei din localitate, impreuna cu subalternii sai, le spuneau celor aflati in neregula pe unde sa circule ca sa ocoleasca filtrele.



Unde e Biela !?!
  • gxg_tm

  • Mesaje scrise: 1,176
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Agila 2002 ARY
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2008

  • Mesaj Privat
e suspendat Laughing
  • krafft

  • Mesaje scrise: 128
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2007

  • Mesaj Privat
E suspendat deasupra cui? Aaaaaaa..... e victima suspensorului!
  • gxg_tm

  • Mesaje scrise: 1,176
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Agila 2002 ARY
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2008

  • Mesaj Privat
posibil , dar totusi eu cred ca este doar din functie Laughing
  • Byke

  • Mesaje scrise: 3,358
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2007

  • Mesaj Privat
@krafft: daca vrei sa i te alaturi spune-o direct, nu jigni in stanga si in dreapta. Se rezolva numaidecat. Motiv? Flame. Sau gasim altul daca vrei!
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Sambata seara, impreuna cu catva amici, sarbatoream Sf. Maria, acasa la parinti. Veselia ne-a fost intrerupta brusc de un scrasnet de frana urmat de o bufnitura. Cand am iesit in strada, vecinului ii fusese lovita masina de un sofer de aproximativ 25 ani, beat, si care conducea o masina inmatriculata in bulgaria. Distractia s-a incheiat la politie dar cu un "sofer de rezerva", un prieten al soferului acceptand sa spuna ca el a condus bulgaroaica.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR