Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Masina Noua
  • maxwell00

  • Mesaje scrise: 52
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Salut. Tocmai sunt proaspatul posesor al unui Opel Astra I.
Modelul este 1.4 -100cp - essentia
Desi am citit pe forum despre niste termene de livrare de cateva luni eu sunt un fericit deoarece am primit masina intr-o saptamana......era pe drum.... Smile
Vroiam sa intreb daca stie cineva sa seteze autolock-ul la usi ? de exemplu la opel corsa exista setarea asta
si la 20km/h se inchid automat usile.
Alta chestie am intrebat la dealerul de la care am luat-o daca merge cica comp de bord deblocat, si cica nu ( a fost un raspuns destul de neclar) desi am si eu comenzile pe ea. In general m-ar interesa ce setari se pot face la acest model.
Multumesc
  • victor_gl

  • Mesaje scrise: 1,039
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2005 z 1,7 dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2009

  • Mesaj Privat
https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=32592
Si bine ai venit
  • maxwell00

  • Mesaje scrise: 52
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2008

  • Mesaj Privat
ms mult......dar discutia se intinde pe prea multe pagini si pe diferite subiecte off-topic
vroiam sa stiu daca a reusit cineva sa afle diferite setari la modelul mentionat 1.4 100cp -essentia
  • dief

  • Mesaje scrise: 124
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mai 2010

  • Mesaj Privat
SURPRIZE PLACUTE DUPA RESOFTARE:
-mi-a aparut sa activez inchiderea usilor in momentul cand masina pleaca de pe loc(dupa ce se depasesc 10 km/h)
-reblocarea usilor,daca a fost actionat butonul de deschide de pe telecomanda masinii,fara ca vreo portiera sa fi fost deschisa.(dupa un minut)


Postat de un user care a primit un upgrade de soft dupa ce a fost la service cu o alta problema.
  • iordantonio

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 1.4 Turbo Ecotec
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Azi am luat-o si eu Laughing dupa peste 4 luni de asteptare. Fabrica din Polonia a avut intarzieri la livrare. Iata si prima impresie: cam mare fieratania dar da impresia de siguranta . Masina e super, are tot ce trebuie, inclusiv Flex-ride si lumini premium (AFL); merge brici, motorul "se simte", dar nu se prea aude sub 2500. Fiind turbo, nu prea trebuie lasat sub 2000 rot/min, trebuie sa ma obisnuiesc cu el, ambreiajul imi pare cam sus, cutia merge OK dar se simte ca-i nerodata chiar si bordul cere ceva "antrenament". Imi pare parca o idee mai joasa ca alte variante -nu stiu de ce, ca n-am cerut optiunea suspensie coborata, dar n-am stat s-o masor... Spatiul interior e rezonabil, materialele placute, oglinzi bune, scaune gen Sport, are si a treia tetiera, covorase textile originale.
La minusuri: portbagajul nu e prea incapator, scaunele spate foarte tari - nu stiu daca asa e doar la varianta Sport, vederea prin hayon - luneta cam mica - ar fi buni senzori parcare pe spate! Softul e tot cel vechi, geamurile fata nu se ridica automat la inchidere si nici nu se incuie usile automat la mers...
trebuie resoftata.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Masina Noua

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR