Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • b28cxh

  • Mesaje scrise: 396
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1992 C18NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2006

  • Mesaj Privat
stiu ca nu sunt pe IQads.ro sau pe eu stiu ce forum de publicitate..dar fiind vorba de ceea ce ne doare cel mai tare, adica benzina..imi dau si eu cu parerea in cap.. Rolling Eyes

poate ca sunt tampit, sau carcotas sau cum vreti voi, dar eu pur si simplu nu pricep reclama tip outdoor print, adica panourile de prin oras, la PETROM privind noile preturi la "noii" carburanti Petrom.
imaginea e super probabil dupa ideea celor de la marketing Petrom: un batran cu aspect de aurolac sau omul cavernelor, o femeie cu bigudiuri si un individ in costum...

sa inteleg din aceasta reclama ca asta e target-ul petrom-ului>? nu inteleg ce treaba are individul cu aspect de caveman cu carburantii petrom..mai ales ca zau daca pricep ce tine in mana Shocked ba e un bat cu o bocceluta, sau o fi o bata, ori o teava ceva..cu atat mai mult ca nu am vazut niciodata vreo gospodina plecata de-acasa cu bigudiuri si capot care sa vina umita la petrom, sa vada superpreturi si calitate.

eu inteleg ca trebuie sa isi justifice bugetul de publicitate in fata celor de la OMV group, dar macar sa faca naibii ceva inteligent.

cel putin cand vad reclama aia stau si ma gandesc daca sa mai intru la petrom sau nu...ca intr-adevar vin la costum (de la serviciu Razz ) dar nu as vrea sa dau peste vreun Regele Pescar sau vreo tipa cu bigudiuri pe la pompa Twisted Evil

"parerea mea Laughing "
  • @dyS

  • Mesaje scrise: 747
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 1995 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jun 2005

  • Mesaj Privat
La fel de enervant este si tipul din finalul reclamei, cel din masina, cu ochelari....tare antipatic mai este...Evil or Very Mad Evil or Very Mad....
Nu stiu ce target si-au propus....., dar pe mine nu ma au de client Rolling Eyes.


Ultima modificare facuta de @dyS la Mie 31 Mai, 2006 5:01 pm
  • marius radu

  • Mesaje scrise: 429
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2004

  • Mesaj Privat
La preturi noi, tot "noi"...
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR