Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • botosu

  • Mesaje scrise: 1,287
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2006

  • Mesaj Privat
AcidMan a scris:....
a, si pe toti care in pasaj la lujeryului merg cu 40 pe banda a doua cand eu ma grabesc sa ajung la munca.
PS: eu mereu intarzii ( nu stiu cum sa rezolv problema) si ma grabesc de fiecare data.
....


ia si tu 41 dimineata... sa vezi ce repede ajungi Laughing
eu multumesc lui Dumnezeu ca am scapat de traseul ala Smile
Skip ads

  • fiara

  • Mesaje scrise: 148
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2005

  • Mesaj Privat
Eu ii iau in catare pe baietii cu matizuri.
Te uiti la iei, nici nu le-a dat barba. In spate bubuie manelele
si pe portiere e scrijelit un logo neinspirat de la o firma obscura.
  • ebh

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2006 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2006

  • Mesaj Privat
LEXXX a scris:Ca sa nu mai zicem de Golan-uri.... astia dupa ce ca sunt inconstienti mai sunt si prosti (majoritatea), cu fundul ala imens de vaduva, nu te vad nici in spate nici in retrovizoare si-ti taie calea cand te astepti mai putin, schimband banda fara sa se asigure sau facand dreapta de pe banda 2... etc.... Si-au rupt de la gura ca sa schimbe ligheanul de treispezeaca cu o masina noua, si au impresia ca cine stie ce supercar si-au luat.... Daca vreunul de aici are Logan imi cer scuze pentru limbaj, sunt constient ca exista si soferi de Logan care stiu ce fac in spatele covrigului Wink


exact asta e si parerea mea. astia cu golan sunt cei mai nenorociti...

il contrazic pe initiatorul topicului cu soferii de bmw... chiar nu mi se par agresivi (ma refer la majoritate). de obicei cei cu masini scumpe sunt mai calmi... nu mai au nimic de demonstrat (cum au soferii de 1300, dacii in general, daewoo, etc)
  • kata

  • Mesaje scrise: 586
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2004

  • Mesaj Privat
Oameni buni,

Exista deja un topic numit : Ce Soferi ar trebui "Spanzurati" ? . Daca o luam iar pe urmele astea, mai bine il dezvoltati pe ala (link-ul de mai jos)

Il rog pe admin sa lipeasca topicul curent de cel de mai jos :

https://www.clubopel.com/vie...hlight=spanzurati
Skip ads

  • pascaru_val

  • Mesaje scrise: 1,430
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2005

  • Mesaj Privat
*ebh

Sa nu uitam ca exista BMW-uri pe strada si din anii 80 si poate ca aia mai vor sa demonstreze, nu am zis ca toti, am zis ca predomina, oricum inteleg ca esti fun BMW.

*kata
Se pare ca ai dreptate. Poate ar trebui mutat postul.
  • sorin68_ro

  • Mesaje scrise: 71
  • Locatie: ploiesti
  • Masina: Vectra 1998 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Sal!!!
am citit parerile voastre, si acum sa va spun cum sta treaba vazuta de un sofer care este din ploiesti si prin natura serviciului vine in fiecare zi in bucuresti.(am obs ca au raspuns numai cei din buc . probabil doar ptr ei intrebarea)
Toti soferii din buc sunt o apa si un pamant(cu mici exceptii)
Daca te vad cu nr de alt judet nimeni nu te lasa sa te bagi, toti iti taie fata, si-ti franeaza in fata!!!
Cand iesi din buc toti dau disperati cu farurile sa te dai la o parte ba mai te si apostrofeaza
Cand ii vad la mine in oras (ploiesti), (aproape nici unul nu stie sa mearga)
sunt ca niste pisici dezorientate care nu stiu incotro s-o apuce!!! Very Happy
parerea mea constatata de cativa ani de zile de cand bat bucurestiul.

asta este o parere strict personala si nu am dorit sa jignesc pe nimeni!
  • marius_2999

  • Mesaje scrise: 246
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jan 2006

  • Mesaj Privat
eu sunt din ploiesti. dar acum locuiesc in bucuresti de vreo...5-6 ani.
vin in ploiesti f des, cam la 2-3 sapt. acum am numere de bucuresti la masina...iar cand ajung in ploiesti am parte de f multe neplaceri, si crede-ma, nu fac greseli, nu ma bag aiurea, nu "iau fata", conduc f calm. cu toate astea...am parte aproape de fiecare data...de primiri "calduroase". cateodata imi vine sa scot buletinul sa se vada adresa din ploiesti.

inainte de Corsa am avut o dacie cu numar de Prahova si aveam ceva probleme prin Bucuresti dar tineau aceste probleme si de mine (nu cunosteam Bucurestiul)

una peste alta...chestia cu bucurestenii rai...e adevarata dar nu se poate generaliza. doar ca aici...aglomeratia e mult mai mare...deci si procentele sunt pe masura.


"Daca te vad cu nr de alt judet nimeni nu te lasa sa te bagi, toti iti taie fata, si-ti franeaza in fata!!! "

aici cred ca te grabesti cu vorbele nu e asa, atata timp cat semnalizezi...si ai putina rabdare.

"Cand ii vad la mine in oras (ploiesti), (aproape nici unul nu stie sa mearga)
sunt ca niste pisici dezorientate care nu stiu incotro s-o apuce!!! "

probabil sunt bucuresteni care gandesc ca tine si din acest motiv...se ajunge la ce ai spus mai sus... Sad Sad Sad

poate intr-o zi vom gandi si noi altfel...sau vor gandi si ei altfel...
  • sorin68_ro

  • Mesaje scrise: 71
  • Locatie: ploiesti
  • Masina: Vectra 1998 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Corect, ai dreptate!
Skip ads

  • zafira 2.0 automatic

  • Mesaje scrise: 1,031
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Indiferent de oras, in Ro e vorba de lipsa de educatie si civilizatie. Asa ca nu aveti decat sa faceti un pas dupa granita, dar spre vest nu spre est, ca acola e si mai rau decat la noi.
Este vorba de trecerea de la mersul cu, caruta la masina!
  • LEXXX

  • Mesaje scrise: 1,019
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Eu stau in Bucuresti de 4 ani dar am numere de Neamt, ca n-am apucat sa-mi iau locuinta proprietate personala si stau in chirie. La inceput eram dezorientat, ca daca ai numere de prin Moldova, bucurestenii au tendinta sa-ti testeze reflexele Smile, cea mai buna solutie a fost sa adopt si eu un stil de condus maniaco-sinucigas Smile Smile Smile si sa fiu mai nesimtit decat restul bucurestenilor, dar cand ies prin tara ma calmez totusi si conduc normal, incercand sa nu deranjez pe nimeni.
  • masca

  • Mesaje scrise: 87
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Baayyy.. va luati de mine Smile) pay da io am logan de la firma.. si il alerg saracu in fiecare zi.. dak vedeti vreun logan alb pe linia de tramvai pe contrasens sau prin alte parti.. feriti-va ca n-am frane Twisted Evil n-am ce sa fac.. nu conduc repede pentru ca ma grabesc.. ci pur si simplu pentru ca asa m-am obisnuit.. faza ca daca cineva e grabit sa nu-l lasi sa treaca nu e tocmai normal.. s-ar putea ca totusi acel om sa aibe o urgenta.. si in cazul in care eu conduc normal si unul se grabeste.. ii fac loc... Ca soferi.. in bucuresti cel mai mult ma enerveaza taximetristii.. nu toti.. dar sunt o mare majoritate fenomenali.. cat despre cei cu sapca.. feriti-va de ei Smile) e mai sigur pe contrasens Very Happy
  • LEXXX

  • Mesaje scrise: 1,019
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Sa-mi zici intre ce ore esti liber pe strazi sa ma ascund in casa Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
Skip ads

  • masca

  • Mesaje scrise: 87
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2006

  • Mesaj Privat
bay.. la servici sunt intre 10 si 18 Very Happy dar sa stii ca n-am fost chiar asa periculos pana acu... adik n-am intrat in nimeni de 7 luni de cand lucrez aici. Very Happy
  • foca montana

  • Mesaje scrise: 855
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Ideea este ca in momentul in care 5 "grabiti" depasesc coloana oprita la semafor si apoi vor sa intre in coloana vor impiedica 5 masini care au stat regulamentar la semafor sa treaca pe acel verde si sa mai stea un semafor.

@masca: no offence man dar daca vezi jaguarul la semafor sa nu incerci sa-mi intri in fatza ca nu vei reusi decat sa lovesti masina.....

Peace.
  • masca

  • Mesaje scrise: 87
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2006

  • Mesaj Privat
nu-i nimik.. stai linistit ca io nu bag in fata la semafor.. stau linistit pe linia mea de tramvai... de obicei nu prea depasesc coloane care stau pe rosu pe contrasens Very Happy
  • zafira 2.0 automatic

  • Mesaje scrise: 1,031
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Avand casco sau cand am avut masina de kaka, adica Dacia 86, ma distrez cu smecherii care depasesc coloana mai ales in intersectia de la Bucur Obor. Nu de alta dar sunt asa de multi....
  • zafira 2.0 automatic

  • Mesaje scrise: 1,031
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Am uitat daca te depaseste si-l claxonezi atunci se baga mai tare ca si-a dat seama ca-l feresti. Deci sfatul meu e sa-i dai inainte cu nadejde si sa vezi care are tabla mai tare si mai scumpa.
  • dr_dumi

  • Mesaje scrise: 144
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Azi am intalnit si eu un sofer TARE Nervos... eram pe langa casa poporului, mergeam lejer nu mai mult de 80 km/h pe banda din dreapta mea era un camion insa la vreao 100 m de mine iar din spate tot pe aceasi banda cu camionul se apropia Nervosul asta care conducea un Astra B. Tipul banuiesc ca a vrut sa ma depaseasca pe mine si sa nu prinda in fata lui camionul sau o treaba din asta ca in timp de ma apropiam de semafor el in loc sa incetineasca o accelera. In orice caz nu aveam eu de gand sa bag o frana din aia brusca numai pt simplul motiv ca sa treaca el inaintea mea la stop (adica sa scape de camionul ala din fata). Tipul cred ca a inteles gresit ca am facuto in mod special si a incepu sa-si fluture mediusul pe geam la mine, flashuri si claxoane... Dupa ce s-a dat verde am mers pe drumu meu inaintea lui ca doar el era pe banda cu TIR-ul, il vad ca trece pe langa mine tot cu mediusul pe geam Smile) se pune in fata mea si pune frana (eu unul nu am ABS, el o fi crezut ca aveam), apoi o taie inainte, ca se apropia alt semafor. A ocolit pe sensul celalalt coloana de masini oprite la semafor si a mers mai departe. Bine ca s-a prins ca nu aveam frane ca ale lui, asta la timp, altfel cred ca eram amandoi pe la vreo circa de Politie acum.. In orice caz, o fi el opelist dar daca oprea la stopul ala, nu vreau sa ma gandesc la pielea lui dupa faza cu frana aia drept in fata mea...

Ma gandesc acum ca asta so fi gandit ca am vrut sa ma iau la intrecere cu el sau cine stie, mare nesanatos omul ala!! Corsa 1.2 Versus Astra 1.4 Shocked
  • botosu

  • Mesaje scrise: 1,287
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2006

  • Mesaj Privat
nu i-ai luat si tu numarul.... poate apare pe la vr'o intalnire.... Laughing
  • AcidMan

  • Mesaje scrise: 642
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2004

  • Mesaj Privat
nu mai puneti la sulfet.
Pt cei care veniti in bucuresti, rudotel, distonocalm ... pt cei care faceti pitestiul si constanta, e criminal acolo, pt cei care stati in orasele respective, transmiteti-le concetatenilor ca: cand iesi de pe ostrada laterala DAI PRIORITATE, nu trebuie sa te arunci inainte ca poate se opreste boul care vine.
A, si eu zic ca ar trebui facute niste pliante, fluturase, etc ( ma bag eu sa le scot la imprimanta) cu sigla clubopel si cum sa circulam in oras, cum sa il lasam si pe ala sa intre in coloana, cum e sa fi injurat daca depasesti coloana la stop, etc. poate se mai lipeste de unul de altul
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR