Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • pascaru_val

  • Mesaje scrise: 1,430
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Fiecare din noi a vazut in trafic soferi nervosi, care iti taie calea sau se baga in fatza ta sau merg la risc, pina aici nimic neobisnuit, dar eu am incercat sa fac un clasament si am observat ca cei mai nerabdatori sunt posesorii de BMW si intr-un fel ii inteleg - au cu ce, urmati de cei care au Octavia care nu au cu ce, e astia ma enerveaza cel mai tare. Voi ati observat la fel?


Ultima modificare facuta de pascaru_val la Joi 01 Jun, 2006 1:24 pm
Skip ads

  • botosu

  • Mesaje scrise: 1,287
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2006

  • Mesaj Privat
eu zic ca cei mai nervosi sunt posesorii de dacii galbene (indiferent de model), dacii inscriptionate cu siglele diverselor firme de Taximetrie....

eu pe astia i-as strange de gat Evil or Very Mad


Ultima modificare facuta de botosu la Joi 01 Jun, 2006 1:03 pm
  • danutz

  • Mesaje scrise: 336
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 z16xer
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Feb 2006

  • Mesaj Privat
ati vazut masinile de la zapp sau parca era alta firma,ma rog ,pe spatele masini exista un anunt pe care scri:SOFER OBRAZNIC IN TRAFIC ,SUNATI LA NR DE TEL si poti suna am incercat eu
  • botosu

  • Mesaje scrise: 1,287
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2006

  • Mesaj Privat
dap!

eu am am vazut unele de la o firma de bauturi ceva....
eram cu 2 aminci in masina, stateam la stop, si le arat ce scrie pe masina din fata. zic: uite ce treaba misto! Cool

cand se face verde, plecam de la stop, omu era pe banda 1, imi taie fata la milimetru, FARA SEMNAL Twisted Evil (asta m-a enervat infiorator) si se duce pe banda 3 Shocked, dau claxon sa-l trezesc... si.... Shocked ... tot el incepe si se agita si vocifereaza si gesticuleaza.... Shocked

ce sa mai sun la telefon... mi-a parut rau ca nu aveam un pistol in masina... sa scap lumea de un "sofer profesionist" Laughing
Skip ads

  • pascaru_val

  • Mesaje scrise: 1,430
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2005

  • Mesaj Privat
danutz a scris:ati vazut masinile de la zapp sau parca era alta firma,ma rog ,pe spatele masini exista un anunt pe care scri:SOFER OBRAZNIC IN TRAFIC ,SUNATI LA NR DE TEL si poti suna am incercat eu


Da am vazut si eu, ai sunat si.. ?
Vad ca cei de la Zapp au niste fiat-uri albe si am vazut chiar citeva accidente cu ei dar se pare ca am boala pe Octavia Very Happy
  • danutz

  • Mesaje scrise: 336
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 z16xer
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Feb 2006

  • Mesaj Privat
am sunat sa vad daca raspunde intradevar cineva si chiar a raspuns dar nu am raspuns,si ca veni vb de ce te enerveaza cel mai mult in trafic la mine sunt soferii care conduc papuce carosate sau nu si daca mai e si unul cu basca lasata pe spate e pericol eu unul trag pe dreapta,ma chiar amuz impreuna cu colegii cand mergem prin trafic si vedem un papuc dam alarma in masina
  • pascaru_val

  • Mesaje scrise: 1,430
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2005

  • Mesaj Privat
danutz a scris:,ma chiar amuz impreuna cu colegii cand mergem prin trafic si vedem un papuc dam alarma in masina


Very Happy
Eu cind vad o Octavia ii zic tipei din dreapta : "Sa vezi acum show" si cam 2 din 3 cazuri avem ce vedea.
  • bogdanbratescu

  • Mesaje scrise: 410
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2005

  • Mesaj Privat
cred totusi ca cei mai periculosii sunt cei cu maxi-taxi. Am auzit ca de azi gata, nu mai au licenta
Skip ads

  • LEXXX

  • Mesaje scrise: 1,019
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Ca sa nu mai zicem de Golan-uri.... astia dupa ce ca sunt inconstienti mai sunt si prosti (majoritatea), cu fundul ala imens de vaduva, nu te vad nici in spate nici in retrovizoare si-ti taie calea cand te astepti mai putin, schimband banda fara sa se asigure sau facand dreapta de pe banda 2... etc.... Si-au rupt de la gura ca sa schimbe ligheanul de treispezeaca cu o masina noua, si au impresia ca cine stie ce supercar si-au luat.... Daca vreunul de aici are Logan imi cer scuze pentru limbaj, sunt constient ca exista si soferi de Logan care stiu ce fac in spatele covrigului Wink
  • pufulet

  • Mesaje scrise: 303
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2006

  • Mesaj Privat
sa nu mai pomenim de cei care te flash-uiesc sau dau din claxoane inainte sa se faca verde - pentru astia eu unu' dau muzica mai tare si mai stau intentionat 2-3 secunde pe loc, sa se enerveze si mai tare
  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
eu am mai zis, 100% din maxi taxi sunt marlani Mad
80% taxi- superbaieti. ca ma sperie in trafic, sunt soferii care nu se uita in oglinda inainte sa schimbe banda. inrest... rezist destul de bine in jungla bucuresteana.
  • Vinti

  • Mesaje scrise: 886
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2005

  • Mesaj Privat
eu cand vad un sofer nervos care se grabeste incerc sa merg cat mai incet in fata lui si nu il las sa ma depaseasca.....ultima data soferu nervos sa ales cu o amenda [ cred ] ........mergeam pe o staduta cu sens unic si "greseala" mea a fost sa las un copil sa traverseze strada cu 1 - 2 m inainte de trecere asta la enervat rau de tot pe cel din spate a inceput cu claxoane mergea foarte aproape de mine.........atunci am aplicat metoda.....am bagat 1-a si am mers cu 20Km/h o bucata buna de drum dupa care am oprit omu nu a rezistat decat vro 10 secunde si a coborat cu o mare bata ....am plecat mai repede ca niciodata....cred ca am doborat recordu la 400m.....atunci omu a aruncat bata dar spre norocu meu bata a lovit un logan de la politia comunitara care era parcat.......au iesit aia din logan si nu mai stiu ce sa intamplat pt ca eram foarte departe Smile
de atunci cand vad un cielo alb imi creste pulsu
Skip ads

  • botosu

  • Mesaje scrise: 1,287
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2006

  • Mesaj Privat
tare Laughing
  • NATS

  • Mesaje scrise: 203
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Dragii mosului, in afara de taxi, maxi-taxi si camioane, cei mai periculosi sunt>>>>>>>>>>>>> SOFERII DE DUMINICA, CARE AU DAT VECHITURA DE DACIE DE 20 DE ANI, AU LUAT 30 MIL. SI UN LOGAN IN RATE PE 7 ANI!!

Dupa parerea mea, soferii de LOGAN sunt cei mai nenocrociti.
Apreciez onul din SLK care merge pe autostrada cu 120 linistit. Am vazut asa ceva.
  • malekAdi2

  • Mesaje scrise: 176
  • Locatie: Ploiesti
  • Masina: Vectra 2004 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2006

  • Mesaj Privat
Te asigur ca ala care mergea cu CLK-ul cu 120...ori vroia sa fie admirat de prea multi,ori nu stia ca masina aia rupe asfaltul Very Happy
Cat despre cei nervosi...eu nu fac altceva decat sa le aplic degetul din mijloc,ca semn de "respect" fata de nervii lor.
  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
malekAdi2 a scris:Te asigur ca ala care mergea cu CLK-ul cu 120...ori vroia sa fie admirat de prea multi,ori nu stia ca masina aia rupe asfaltul Very Happy
Cat despre cei nervosi...eu nu fac altceva decat sa le aplic degetul din mijloc,ca semn de "respect" fata de nervii lor.


eu cred ca cine si-a luat clk, stie ce poate masina!
iar altceva, nu vad nimic neobisnuit sa mergi ca omul cu 120 unde limita maxima de 130 si poate mai vreo omul sa ii consume si putin.
subscriu la ce s-a zis mai sus, aia cu loganul...Dumnezeu cu mila.
  • Vinti

  • Mesaje scrise: 886
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2005

  • Mesaj Privat
pana acum nici un sofer nervos printre noi Laughing Laughing Laughing
  • marius_2999

  • Mesaje scrise: 246
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jan 2006

  • Mesaj Privat
dar ce spuneti de masinile "Curierat rapid".Eu cu astia am o problema.
taximetristii sunt pe locul 2.
3. dubele vechi ( fara semnalizare, fara oglinzi laterale...) cand le vad ori le depasesc f repede ori le las sa se tot duca. si incerc sa nu merg paralel sau in spatele lor.
  • Libra

  • Mesaje scrise: 4,003
  • Locatie: Oradea
  • Masina: Astra 2002 Y17DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Pe mine ma enerveaza taximetristii care in intersectie se baga in lateral, iti blocheaza vizibilitatea si iti iau fata. Nici de-al dracu nu-i las.
Locul doi soferii de autobuz care schimba banda fara sa se asigure si fara sa semnalizeze.
Locul trei, cei care pe o strada cu doua benzi / sens, calaresc ambele benzi si merg cu 30-40km/ora. Ca in reclama aia cu "am fost in fruntea tuturor"
  • AcidMan

  • Mesaje scrise: 642
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2004

  • Mesaj Privat
hei? ce aveti cu angajatii zaopp? o sa le spun colegilor cu masini ca ii criticati Smile)
Nu sufar soferii de logan.
a, si pe toti care in pasaj la lujeryului merg cu 40 pe banda a doua cand eu ma grabesc sa ajung la munca.
PS: eu mereu intarzii ( nu stiu cum sa rezolv problema) si ma grabesc de fiecare data.
a, si masinile cu "sofer indisciplinat, suna la 0800..." sunt ale Coca-Cola.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR