Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra A
  • dr.mariuscristian

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Tigra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2010

  • Mesaj Privat
buna..am citit un articol http://www.observator.info/...i-la-pretul-vechi in care reiese k taxa pt un ople din 96 euro 2 motorizare 1.4 ar fi..2800 de euro?are vreo relevanta? pe calculatoarele online e cu mult mai mica taxa..in jur de 500 euro.. care e taxa pana la urma?!?
Skip ads

  • hmalex87

  • Mesaje scrise: 364
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Meriva 2005 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Nov 2008

  • Mesaj Privat
E cam 850 euro fara depreciere.
  • razvan niculescu

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2008 18xer
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2010

  • Mesaj Privat
stie cineva cat e taxa pt un tigra 1.4 din 2000 ? cu /fara depreciere... si cum se face cu deprecierea asta? aveti idee daca merita adusa una de afara? arata foarte frumos...
  • hmalex87

  • Mesaje scrise: 364
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Meriva 2005 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Cred ca 460 de euro cu deprecierea nu stiu cum sta treaba desi ma intereseaza si pe mine.
Skip ads

  • razvan niculescu

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2008 18xer
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2010

  • Mesaj Privat
ok, multumesc
  • Lorand

  • Mesaje scrise: 1,375
  • Locatie: Mures
  • Masina: Corsa 1997 X14SZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Se calucleaza taxa de poluar,e sa zicem 700euro din care la deprecire se scad urmatoarele: airbag pe bucata minus 30euro ,aer conditionat 50euro ,servodirectie lipsa 50euro, abs lipsa 30euro si asa etc etc...
*Preturile sunt spuse la nimereala...dar c-am asta e treaba cu depreciere(poti face smecherii,iei jos volanu cu aibag pui unu altu fara balonas,montezi fete de usi cu manivela...etc si iesi mai ieftin)undeva pe forum este faza facuta, cineva a dat o bere la dezmembrari si a luat in prumut ce trebuia si dupa rar le-a inapoiat
  • Eduard_tigra

  • Mesaje scrise: 155
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Tigra 1998 x16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mar 2010

  • Mesaj Privat
mai fratilor ce tot intrebati atat de taxa //
ce e asa greu sa dai pe google un search si imediat aflii .Nu va mai tot daticu parerea atat cand o poti afla singur :e simplu iti cere an ,norma euro ,data imatr. etc CE VI SE PARE ASA GREU
  • dr.mariuscristian

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Tigra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2010

  • Mesaj Privat
stiu si eu faza cu calc ttaxei onnline dar gasisem articolul de sus si deasta eram curios..
Skip ads

  • Lorand

  • Mesaje scrise: 1,375
  • Locatie: Mures
  • Masina: Corsa 1997 X14SZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2008

  • Mesaj Privat
articol scris in 2008!...
  • DjRooneY

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Tigra 1997
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jul 2010

  • Mesaj Privat
salut pe calculatorul dupa autovit taxa pt opelul tigra al meu euro 2 fab 4/97 motor 1.4 fara depreciere este 520 de euro.
  • argentotigra

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Tigra 1996 1.4
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2010

  • Mesaj Privat
dr.mariuscristian a scris:buna..am citit un articol http://www.observator.info/...i-la-pretul-vechi in care reiese k taxa pt un ople din 96 euro 2 motorizare 1.4 ar fi..2800 de euro?are vreo relevanta? pe calculatoarele online e cu mult mai mica taxa..in jur de 500 euro.. care e taxa pana la urma?!?

sal, am platit eu taxa acum aproape 1 saptamana, 06/96,E2, 1,4, 522 euro, asta e sigur, bafta!
  • dr.mariuscristian

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Tigra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2010

  • Mesaj Privat
argentotigra a scris:
dr.mariuscristian a scris:buna..am citit un articol http://www.observator.info/...i-la-pretul-vechi in care reiese k taxa pt un ople din 96 euro 2 motorizare 1.4 ar fi..2800 de euro?are vreo relevanta? pe calculatoarele online e cu mult mai mica taxa..in jur de 500 euro.. care e taxa pana la urma?!?

sal, am platit eu taxa acum aproape 1 saptamana, 06/96,E2, 1,4, 522 euro, asta e sigur, bafta!

522 fara depreciere presupun nu? tigra mea are ac geamuri electrice 2 airbag uri fara abs..pot face depreciere daca nu am abs?
Skip ads

  • dr.mariuscristian

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Tigra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2010

  • Mesaj Privat
imi poate spune cineva care sunt pasii exacti pe care trebuie sa ii fac pt inmatriculare?ma refer unde treb sa merg si ordinea in care treb sa o fac(fisc,itp poiltie etc)ms mult
  • Lorand

  • Mesaje scrise: 1,375
  • Locatie: Mures
  • Masina: Corsa 1997 X14SZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2008

  • Mesaj Privat
this is the f**** internet! : ---> http://www.google.ro/search...tf-8&oe=utf-8
  • argentotigra

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Tigra 1996 1.4
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2010

  • Mesaj Privat
dr.mariuscristian a scris:
argentotigra a scris:
dr.mariuscristian a scris:buna..am citit un articol http://www.observator.info/...i-la-pretul-vechi in care reiese k taxa pt un ople din 96 euro 2 motorizare 1.4 ar fi..2800 de euro?are vreo relevanta? pe calculatoarele online e cu mult mai mica taxa..in jur de 500 euro.. care e taxa pana la urma?!?

sal, am platit eu taxa acum aproape 1 saptamana, 06/96,E2, 1,4, 522 euro, asta e sigur, bafta!

522 fara depreciere presupun nu? tigra mea are ac geamuri electrice 2 airbag uri fara abs..pot face depreciere daca nu am abs?


salut, fara depreciere, eu nu am la ce s fac depreciere, apropos, nu cred k iesi in avantaj doar cu depreciere la abs, dai mai multzi bani sa itzi faca deprecierea(constatarea k nu are abs) decat este deprecierea in sine. bafta Cool
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR