Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • Myshu24

  • Mesaje scrise: 34
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Vectra 1996 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2009

  • Mesaj Privat
Va rog sa ma ajutati si pe mine. am un vectra b 96 benzina 1,6 16 v si imi merge la ea motorul intrerupt intre 2500-3000 rpm mai ales cand se incalzeste, dar nu face asa tot timpul. daca apas acceleratia usor merge ea cumva, daca urc un deal sau apas acceleratia mai tare intrerupe. am puso pe tester si nu mia dat nici o buba. iam schimbat filtru de benzina fisele si tot nimik. inca ceva mia zis cineva de la un service sai bag benzina de 100 ca sar rezolva problema. iam pus si tot intrerupea. cei drept nu foarte tare si pt o perioada f scurta de timp si mai rar.
  • Myshu24

  • Mesaje scrise: 34
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Vectra 1996 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2009

  • Mesaj Privat
si inca ceva....cand bag in retur nu mi se aprind becurile pe spate tot timpul....are cineva vreo idee care ar fi cauza si cum sar putea remedia?
  • alex_rx

  • Mesaje scrise: 74
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 1996 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Pentru mersul intrerupt intre 2500-3000 turatii ar trebui sa te uiti la bobina de inductie. Ar fi ceva sa verifici si senzorul de aer/curatat, si sonda lambda/curatata.
Iar pentru becurile spate cauta senzorul de mers inapoi, il gasesti pe cutia de viteze in fata, il mascheaza bateria.
  • Myshu24

  • Mesaje scrise: 34
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Vectra 1996 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2009

  • Mesaj Privat
ms de ajutor...o sa fac cum ai zis si o sa vad carei tb....si inca ceva te rog sami spui...cum se curata astea?...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR