Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum
  • vectra2004

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Salut
vreau sa cumpar o Vectra C GTS , poate cineva din Bucuresti sa ma ajute cu un tester pentru aflarea km reali
asta este masina http://autovit.ro/opel-vectra-C14041938.html


Ultima modificare facuta de vectra2004 la Mar 06 Jul, 2010 2:58 pm
Skip ads

  • respected

  • Mesaje scrise: 542
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2009

  • Mesaj Privat
vectra2004 a scris:Salut
vreau sa cumpar o Vectra C GTS , poate cineva din Bucuresti sa ma ajute cu un tester pentru aflarea km reali

ia legatura cu colegul "maiandrei"
  • vectra2004

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mar 2008

  • Mesaj Privat
nu mai este cazul
am facut programare la opel si vanzatorul nu vrea sa mearga motivand ca dureaza mult si nu are timp Shocked
am primit raspunsul la intrebarea mea legata de km Oare?
  • calin1945

  • Mesaje scrise: 997
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2005 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Probabil ca ai primit un raspuns, dar totusi cred ca starea tehnica actuala este muuuult mai importanta decat km.
Poate fi o masina cu 70000 km si PRAF....
Sau una cu 150000 km, ingrijita si in perfecta stare.

O zi buna.
Skip ads

  • vectra2004

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mar 2008

  • Mesaj Privat
am vrut sa o verific pentru ca vroiam sa stiu exact ce cumpar, avand in vedere ca nu era tocmai ieftina , cu totul ma ducea in 10500 si nu este tocmai putin


mai cautam
  • titro

  • Mesaje scrise: 686
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2003 Z22SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Daca vrea sa vanda o masina atunci trebuie sa isi faca timp 2 ore pt o inspectie
El nu vrea sa mearga din alte motive probabil. Pana la proba contrarie ai toate motivele sa fi suspicios.
  • pascaru_val

  • Mesaje scrise: 1,430
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Masina vad ca e spalata peste tot si arata f bine dar dak "se grabeste" pe timpurile astea sa o vinda are ceva de ascuns, ar fi putut sa trimita pe cineva cunoscut cu masina si cu tine la tester.
  • respected

  • Mesaje scrise: 542
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Am vrut si eu sa-mi iau masina de la el, un om f amabil la telefon dar cum am ajuns acolo si-a dat arama pe fata prin vorbele sale de adevarat samsar. In afara de faptul ca volanul statea stramb, toate chederele nu erau originale, se vedea inca ceara pe masina, bara nu statea ok, comenzile de pe volan erau roase, km 40-50k la masina din 2005 el ma luat cu "Domnule, ati venit sa va uitati la o masina sau sa o cumparati". Fiind cu tatal meu la vizionarea masinii, mi-am permis sa-i spun ce ma doare. Bineinteles ca nu a avut replica, a inceput sa o dea cu "e o masina ok, ce vreti dom-le etc ... si intotdeauna zicea ca masina e extraordinar de buna, tocmai a venit din GR ".
M-a deranjat faptul ca efectiv vroia sa ma pacaleasca, pe fata...si din aceasta cauza, uite ca mi-am spus doleantele aici !
Skip ads

  • vectra2004

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mar 2008

  • Mesaj Privat
sunt mai multe semne de intrebare la masina respectiva , o bataie la motor cand se incalzeste putin , anvelopele sunt mixate de 3 producatori , in mod normal la 60000 km trebuia sa le aiba pe cele de fabrica , schimbatorul foarte tocit , bara fata nu cade la linie cu farurile , daca a fost lovita nu pot sa-mi dau seama pentru ca a fost polisata la greu.
Nu sunt carcotas si stiu ca are mai multi km ,dar vroiam sa stiu cati mai exact si sa vad daca are ceva erori pe tester , oricum nu cred ca mai cumpara cineva masini astazi fara sa le verifice. Cand am vandut fosta masina am fost cu cel care a cumparat-o la reprezentanta sa o verifice si nu a durat mai mult de 2 ore
  • tonytm

  • Mesaje scrise: 4,479
  • Locatie: Timis
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH 190CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2007

  • Mesaj Privat
OPEL AUTOROM
Estacadei nr.1
062276 BUCURESTI

Vad ca vanzatorul e persoana juridica care se ocupa cu asa ceva...
  • vectra2004

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mar 2008

  • Mesaj Privat
sta chiar langa mine, din balcon ma uit chiar la el in curte
  • respected

  • Mesaje scrise: 542
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Vectra2004, din ceea ce-mi povesteti e clar ca cele 2 povesti (a mea si a ta ) sunt asemnatoare. E clar ca omul le cosmetizeaza inainte de a le vinde. Eu unul prefer masina necosmetizata decat sa aibe probleme ascunse.
Spor la cautarea masinii pe care ti-o doresti.
Skip ads

  • danGTS

  • Mesaje scrise: 127
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Vectra 2007 1.9cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2008

  • Mesaj Privat
eu am fost joia trecuta sa o cumpar...sunt de la bacau!am fost la tester cu ea(o reprezentanata Opel de langa de pe acolo),km nu se pot vedea (acuma exsista soft care pot ascunde sa nu ii vezi)!avea 31 de eroari,o bataie la motor si niste chestii tot pe la motor care au facut pe mecaniici sa se uite unu la altu!pe 3 geamuri avea cifra 7(adica anul) si pe restu 6!plus bara fata + spate vopsita ,aipa spate stanga si drepta revopsita!discurile de frane,toate 4,au fost luate la un strung si sunt ca noi,numai ca sunt la jumatea grosimii!cutia merge foarte greu!mecanicii care s-au uitat la ea si baiatu de la receptie au zis sa nu cumva sa fac prostia sa o cumpar ca oricum poate are 268 000 de km!tin sa precizez ca am mai avut un signum si 2 vectre gts inainte si asta pe langa ce am avut eu era total varza!
deci......e varza masina si super smenuita!
  • vectra2004

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mar 2008

  • Mesaj Privat
arunca o privire la el in parc si ai sa vezi toate masinile pline de silicon si polisate
  • danGTS

  • Mesaje scrise: 127
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Vectra 2007 1.9cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2008

  • Mesaj Privat
se mira cum de am avut intrare la opel unde am fost sa o testez(lucrez la opel Bacau)!ca de obicei nu e loc decat cu programare!acolo i-a pierit orice glas!pacat ca arata bine in poze si cam atata!
  • vectra2004

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mar 2008

  • Mesaj Privat
danGTS a scris:eu am fost joia trecuta sa o cumpar...sunt de la bacau!am fost la tester cu ea(o reprezentanata Opel de langa de pe acolo),km nu se pot vedea (acuma exsista soft care pot ascunde sa nu ii vezi)!avea 31 de eroari,o bataie la motor si niste chestii tot pe la motor care au facut pe mecaniici sa se uite unu la altu!pe 3 geamuri avea cifra 7(adica anul) si pe restu 6!plus bara fata + spate vopsita ,aipa spate stanga si drepta revopsita!discurile de frane,toate 4,au fost luate la un strung si sunt ca noi,numai ca sunt la jumatea grosimii!cutia merge foarte greu!mecanicii care s-au uitat la ea si baiatu de la receptie au zis sa nu cumva sa fac prostia sa o cumpar ca oricum poate are 268 000 de km!tin sa precizez ca am mai avut un signum si 2 vectre gts inainte si asta pe langa ce am avut eu era total varza!
deci......e varza masina si super smenuita!



la discuri am avut si eu o banuiala , cred ca ai fost la Radacini sunt cei mai aproape de locatia masinii
  • danGTS

  • Mesaje scrise: 127
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Vectra 2007 1.9cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2008

  • Mesaj Privat
da acolo am fost!la 5 min de el!se mirau si aia acolola reprezentanta cum dracu de au alezat discurilel alea de frana!ma miram acuma eu de ce nu prea are frane masina aia cand am mers cu ea la reprezentanta!
  • vectra2004

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mar 2008

  • Mesaj Privat
merci mult danGTS pentru replay , m-ai salvat de la o mare teapa
  • danGTS

  • Mesaje scrise: 127
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Vectra 2007 1.9cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2008

  • Mesaj Privat
npc!ma bucur eu ca nu mai fraiereste ala pe nimeni!deci cand ma gandesc ce fel vorbea la tel imi venea sa-i dau si una acolo in reprezentanta!deci mai trebuie sa mai asteptam si sa mai cautam!
  • vectra2004

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mar 2008

  • Mesaj Privat
adevarat
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR