Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum
  • respected

  • Mesaje scrise: 542
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2009

  • Mesaj Privat
danGTS a scris:npc!ma bucur eu ca nu mai fraiereste ala pe nimeni!deci cand ma gandesc ce fel vorbea la tel imi venea sa-i dau si una acolo in reprezentanta!deci mai trebuie sa mai asteptam si sa mai cautam!

m-as mira ca nu mai fraiereste pe nimeni...
masini a avut, le-a dat, acum are altele, or sa se gaseasca shtiuci Smile
imi pare bine ca vreti sa le testati, nu sa luati orbeste cum fac unii prin autovit Smile
Skip ads

  • vectra2004

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mar 2008

  • Mesaj Privat
dimineata cand am iesit in balcon la o tigare venise cineva sa o vada , deci pana la urma o sa se vanda , pacat de cel care da banii
  • tonytm

  • Mesaje scrise: 4,479
  • Locatie: Timis
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH 190CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Se va vinde pentru ca arata bine in anunt. Unu tot o musca...
  • danGTS

  • Mesaje scrise: 127
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Vectra 2007 1.9cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2008

  • Mesaj Privat
da ce o musca...!
Skip ads

  • respected

  • Mesaje scrise: 542
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2009

  • Mesaj Privat
nu-mi zi ca si tu ai fost si ai vazut-o Smile
  • danGTS

  • Mesaje scrise: 127
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Vectra 2007 1.9cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2008

  • Mesaj Privat
daca te referi la mine ...da!vazut ,testat.....data vreo 2 injuraturi si venit acasa!
  • sereghi

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Maramures
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Mai baieti, despre cine vorbiti aici? despre Opel Autorom? Ca m-am pierdut si nu mai inteleg.
Ati fost la Opel Autorom si ati vazut Opel-urile lor (ca tot aduc din Belgia) care au km putini iar cand ati mers la service in teste masinile erau "aranjate"?
Va intreb pt ca tocmai am gasit anunturile lor pe net si inainte sa ma duc la ei sa stiu macar un lucru.
Multumesc.
  • respected

  • Mesaje scrise: 542
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2009

  • Mesaj Privat
sereghi a scris:Mai baieti, despre cine vorbiti aici? despre Opel Autorom? Ca m-am pierdut si nu mai inteleg.
Ati fost la Opel Autorom si ati vazut Opel-urile lor (ca tot aduc din Belgia) care au km putini iar cand ati mers la service in teste masinile erau "aranjate"?
Va intreb pt ca tocmai am gasit anunturile lor pe net si inainte sa ma duc la ei sa stiu macar un lucru.
Multumesc.

da, despre ei vorbim aici. Citeste tot si ... Trage o concluzie. Daca onca crezi ca merita sa faci un drum pan la ei, e alegerea ta
Skip ads

  • sereghi

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Maramures
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2010

  • Mesaj Privat
danGTS afirma ca acum exista soft cu care se pot ascunde nr. real de km ai masinii. cum se poate acest lucru, din cate stiu e caz penal daca faci acest lucru. cei de la opel nu mai vad numatul real al kilometrilor sau daca cineva a intervenit asupra acestora? in acest caz nu-ti mai iei masina second hand daca banditii iti dau kilometrajul peste cap.
  • respected

  • Mesaje scrise: 542
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2009

  • Mesaj Privat
se pare ca esti naiv sau inca prea credul.
1.In Romania nu e caz penal daca dai inapoi km. (in Belgia este)
2.Da, se pot da km inapoi si sa nu aflii niciodata
3.Da, cei de la reprezentanta pot sa afle val exacta a km-lor (pct 2 - nu au cum, sau is prea nepregatiti ca sa alfe daca-s dati inapoi)
4.Km se pot alfa cu Tech 2 (in bucuresti, pt un test al masinii iti recomand pe "maiandrei")
5.Masina second e o loterie, ruleta ruleasca, ia-o cum o vrei.
  • tcb
  • *
  • 14 mesaje
  • din 24 Feb 2009
  • Vectra 2004 z19dth
  • Bucuresti
  • tcb

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2009

  • Mesaj Privat
eu am luat de ei masina acu un an juma si exceptand faptul ca mi-a dat-o fara numar "ca a adus-o pe trailer" n-am avut probleme in 20 000 k,m cei drept nu prea cred ca km erau cat ziceau ei chiar daca testereul a confirmat.

dar cum zicea colegu cand iei masina la mana a doua e loterie Smile
  • rstefan

  • Mesaje scrise: 456
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2006

  • Mesaj Privat
De la Opel Autorom am cumparat pt tatal meu prin mai 2009 o Astra H 2007 1.3cdti.. Masina a scos-o atunci la pret foarte bun. I-a schimbat amortizoarele spate, bielete antirului, filtre si ulei. In rest nu a avut probleme cu ea. Intr-un an si aproximativ 35mii km nu a vazut decat ulei, filtre si motorina. Banuiesc ca tine si de noroc...
Skip ads

  • klimberu

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Salut,

Tot ma uit de ceva vreme la un Opel Astra Break 1.9 120 cp, insa am ceva dubii legat de numarul de kilometrii.
Anuntul este http://www.autovit.ro/opel-astra-C17447031.html Opel Astra Break 1.9 120 CP
A mai fost cineva sa o vada? Masina arata impecabil insa doar 69 000 km pentru o masina diesel full option din Germania cred ca e cam putin. Singurele aspecte care imi ridica niste semne de intrebare sunt:

- butonul central de pe consola e cam zgariat (presupun ca a fost folosit mult de a ajuns asa)
- scaunul soferului pare un pic cam ros (tapiteria e din piele) pentru cei 69 000 de km
- la roata din spate chiar deasupra rotii (sub caroserie)...e putin dezlipit materilul. E posibil sa fie doar un defect minor.

Pretul pare putin cam mare....avand in vedere ca a prins taxa veche de inmatriculare.

Ce parere/sfaturi aveti?

Multumesc
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Pretul e enorm...
In banii aia iti iei Vectra C cu cel putin aceleasi dotari si acelasi an...
Sau mai pui 3000 si iti iei o astra H noua...
  • nik78

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2011

  • Mesaj Privat
respected a scris:
danGTS a scris:npc!ma bucur eu ca nu mai fraiereste ala pe nimeni!deci cand ma gandesc ce fel vorbea la tel imi venea sa-i dau si una acolo in reprezentanta!deci mai trebuie sa mai asteptam si sa mai cautam!

m-as mira ca nu mai fraiereste pe nimeni...
masini a avut, le-a dat, acum are altele, or sa se gaseasca shtiuci Smile
imi pare bine ca vreti sa le testati, nu sa luati orbeste cum fac unii prin autovit Smile



Salut!am cumparat recent un opel astra h2008 ,1.3d,de la opelautorom,si pot spune ca sunt f multumuit pana acum!are pe bord 53.000 km(nu stiu daca sunt reali) dar masina arata ff bine int -ext,butoane,tapiserie scaune,colturi bord,maneta,etc etc!sper sa aiba km reali si sa nu am probleme.intradevar masina a fost curatata si polishata,dar repet arata ff bine,aproape ireprosabil,franele ingheata,cosum 5.5-6l /100!navi color,comenzi volan,kar kit,alarma ,oglina int heliomata etc.mentionez ca am avut mai multe marci nemtesti si pot spune ca ma pricep.am optat pe modelul acesta datorita taxelor f mici,pieselor ieftine si consumului! salut si bafta si va tin la curent dupa ce ii fac soft(15-20 cp) si verific si km!
  • Bryan99

  • Mesaje scrise: 1,147
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A1.7DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2007

  • Mesaj Privat
nik78 a scris

Salut!am cumparat recent un opel astra h2008 ,1.3d,de la opelautorom,si pot spune ca sunt f multumuit pana acum!are pe bord 53.000 km(nu stiu daca sunt reali) dar masina arata ff bine int -ext,butoane,tapiserie scaune,colturi bord,maneta,etc etc!sper sa aiba km reali si sa nu am probleme.intradevar masina a fost curatata si polishata,dar repet arata ff bine,aproape ireprosabil,franele ingheata,cosum 5.5-6l /100!navi color,comenzi volan,kar kit,alarma ,oglina int heliomata etc.mentionez ca am avut mai multe marci nemtesti si pot spune ca ma pricep.am optat pe modelul acesta datorita taxelor f mici,pieselor ieftine si consumului! salut si bafta si va tin la curent dupa ce ii fac soft(15-20 cp) si verific si km![/quote]


Salut , opelautorom asta e cumva prin militari , daca da iti spun sigur ca masina are cel putin 150 mii km , am vrut eu sa cumpar o Zafira de la ei si au uitat in torpedo cartea service din belgia si avea 180 mii pe carte la ultima revizie din carte luna martie si era iulie si la el pe bord avea 61 mii , asa ca ai grija , daca stai prin zona sect 6 da-mi un pm si iti pun eu tester sa vedem km reali , sper sa fie reali , dar daca sunt cei din militari , cu asta se ocupa aduc masini din belgia , au o firma unde le polishaza le curata si le baga la vanzare si la preturi bune , sper sa nu fie cazul tau bafta
  • nik78

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2011

  • Mesaj Privat
Bryan99 a scris:nik78 a scris

Salut!am cumparat recent un opel astra h2008 ,1.3d,de la opelautorom,si pot spune ca sunt f multumuit pana acum!are pe bord 53.000 km(nu stiu daca sunt reali) dar masina arata ff bine int -ext,butoane,tapiserie scaune,colturi bord,maneta,etc etc!sper sa aiba km reali si sa nu am probleme.intradevar masina a fost curatata si polishata,dar repet arata ff bine,aproape ireprosabil,franele ingheata,cosum 5.5-6l /100!navi color,comenzi volan,kar kit,alarma ,oglina int heliomata etc.mentionez ca am avut mai multe marci nemtesti si pot spune ca ma pricep.am optat pe modelul acesta datorita taxelor f mici,pieselor ieftine si consumului! salut si bafta si va tin la curent dupa ce ii fac soft(15-20 cp) si verific si km!



Salut , opelautorom asta e cumva prin militari , daca da iti spun sigur ca masina are cel putin 150 mii km , am vrut eu sa cumpar o Zafira de la ei si au uitat in torpedo cartea service din belgia si avea 180 mii pe carte la ultima revizie din carte luna martie si era iulie si la el pe bord avea 61 mii , asa ca ai grija , daca stai prin zona sect 6 da-mi un pm si iti pun eu tester sa vedem km reali , sper sa fie reali , dar daca sunt cei din militari , cu asta se ocupa aduc masini din belgia , au o firma unde le polishaza le curata si le baga la vanzare si la preturi bune , sper sa nu fie cazul tau bafta[/quote]

Salut! da,din militari mai exact vis a vis de apusului pe o straduta (estacadei) e opelautorom si de acolo am luat o dar iti spun ca masina arata ff bine si nu mi a trezit nici o suspiciune doar nr cam mic de km pe bord! Apropo: mi au trecut in factura km masinii 53.000! in rest sunt ff multumit de masina care este din 08.2008! sper sa nu aiba f multi km daca au fost resetati si daca ai un tester pot veni in militari pt ca locuiesc in apropiere! mersi si bafta tuturor!
  • nik78

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2011

  • Mesaj Privat
Bryan99 a scris:nik78 a scris

Salut!am cumparat recent un opel astra h2008 ,1.3d,de la opelautorom,si pot spune ca sunt f multumuit pana acum!are pe bord 53.000 km(nu stiu daca sunt reali) dar masina arata ff bine int -ext,butoane,tapiserie scaune,colturi bord,maneta,etc etc!sper sa aiba km reali si sa nu am probleme.intradevar masina a fost curatata si polishata,dar repet arata ff bine,aproape ireprosabil,franele ingheata,cosum 5.5-6l /100!navi color,comenzi volan,kar kit,alarma ,oglina int heliomata etc.mentionez ca am avut mai multe marci nemtesti si pot spune ca ma pricep.am optat pe modelul acesta datorita taxelor f mici,pieselor ieftine si consumului! salut si bafta si va tin la curent dupa ce ii fac soft(15-20 cp) si verific si km!



Salut , opelautorom asta e cumva prin militari , daca da iti spun sigur ca masina are cel putin 150 mii km , am vrut eu sa cumpar o Zafira de la ei si au uitat in torpedo cartea service din belgia si avea 180 mii pe carte la ultima revizie din carte luna martie si era iulie si la el pe bord avea 61 mii , asa ca ai grija , daca stai prin zona sect 6 da-mi un pm si iti pun eu tester sa vedem km reali , sper sa fie reali , dar daca sunt cei din militari , cu asta se ocupa aduc masini din belgia , au o firma unde le polishaza le curata si le baga la vanzare si la preturi bune , sper sa nu fie cazul tau bafta[/quote]
te rog sa mi dai tu un mesaj privat cu nr tau de tel pt ca eu nu pot trimite mes privat pt ca sunt nou aici sau pt ca nu am activat optiunea cred! mersi frumos!
  • baramu

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Salut,
Am cumparat in decembrie anul trecut o astra h din Germania, de la un dealer turc ( e plina Germania de turci , arabi, rusi, iugoslavi). Cei drept cu ajutorul cumnatului meu care are un autohause(cred ca am scris bine ca eu la germana ma uit ca broasca in teava) in Augsburg.
Cind am ajuns acasa am pus-o la Tech 2 , in realitate are cu 2000(doua mii) km mai mult decit scrie pe bord. O pun pe seama diferentelor de diametru dintre rotile de iarna si cele de vara, masina avind la achizitionare 120 de mii de km.
In luna aprilie anul curent , in Munchen au intrat intr-o dimineata 400 de politisti in 180 de autohausuri si stupoare una din trei masini avea km dati inapoi.
Cum s-a depistat: odata s-a citit factura cu citi km a cumparat dealerul masina si doi - s-a comparat cu cit arata bordul.
In Germania(ca si la noi) acest lucru se cheama inselaciune si se pedepseste mult mai grav la ei.
Daca va uitati pe mobile.de primele 3-5 pagini la cautarea unei masini sunt dealeri turci sau arabi.
Asa ca fiti cu bagare de seama cind achizitionati o masina second.
Ne putem feri de pacaleli dar adevarul e ca in dragoste......cind intri in saptamina oarba...... dracu' te mai scoate.....(scuzati expresiile neortodoxe).
Numai de bine.
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
in germania e caz penal chestiunea asta...

km se pot da inapoi de nu mai poti sti nici cu mama tech-ului sau cu nici o alta metoda cati km are masina in realitate...
de obicei cel mai simplu si ieftin e sa se dea km in jos in instrumente pentru ca in computerul motorului trebuie sa stii ce faci
nu e imposibil insa nu fac foarte multi astfel de modificari, si din acest motiv costa mai mult...

si germania nu mai e ce a fost candva
mai demult land-urile de masini SH erau doar ale nemtilor
au venit turcii si arabii si fac regula...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR