Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • gvfviorel

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jun 2010

  • Mesaj Privat
AM UN OPEL ASTRA H ,1700CM,101CP(74KW)CAD SANT IN MERS SI O SCOT DIN VITEZA A-MI SCADE ACUL DE LA TUROMETRU SUB 750ROT SI DA SE SE OPREASCA DUPA CARE INCEPE SA SE RIDICE ACUL SI RAMANE UNDEVA LA 800ROT//DE CE A-MI SCADE RELANTIUL CE ARE PUTEA FII?/ASTEPT RASPUNSURILE VOASTRE////
  • Larry

  • Mesaje scrise: 71
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jul 2007

  • Mesaj Privat
gvfviorel a scris:AM UN OPEL ASTRA H ,1700CM,101CP(74KW)CAD SANT IN MERS SI O SCOT DIN VITEZA A-MI SCADE ACUL DE LA TUROMETRU SUB 750ROT SI DA SE SE OPREASCA DUPA CARE INCEPE SA SE RIDICE ACUL SI RAMANE UNDEVA LA 800ROT//DE CE A-MI SCADE RELANTIUL CE ARE PUTEA FII?/ASTEPT RASPUNSURILE VOASTRE////




Dumnezeule.....Scuzele mele, dar unde ai facut scoala si cat timp? Greu poti intelege ce scrii. Cred ca si pentru tine e dificil. "Greu gramatica asta al unui limbi romaneste" Laughing
  • gvfviorel

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jun 2010

  • Mesaj Privat
daca nu poti sa ma ajuti de ce ma incurci//si in legatura cu scrisul ce vrei sa a-ti desenez///
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Viorel, ai grija la atitudine. Si, daca vrei sa te ajute cineva, inceaerca sa te exprimi inteligibil. Am incercat si eu sa citesc mesajul tau, am renuntat pe la jumatate, ca incepea sa ma doara capul...
  • Larry

  • Mesaje scrise: 71
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jul 2007

  • Mesaj Privat
gvfviorel a scris:AM UN OPEL ASTRA H ,1700CM,101CP(74KW)CAD SANT IN MERS SI O SCOT DIN VITEZA A-MI SCADE ACUL DE LA TUROMETRU SUB 750ROT SI DA SE SE OPREASCA DUPA CARE INCEPE SA SE RIDICE ACUL SI RAMANE UNDEVA LA 800ROT//DE CE A-MI SCADE RELANTIUL CE ARE PUTEA FII?/ASTEPT RASPUNSURILE VOASTRE////



Iti dau un exemplu, cam cum ar fi trebuit sa fie citet si pe intelesul tuturor:

Am un Opel Astra H, motor 1700 cmc, 101 cp (74 kw). Cand sunt in mers si o scot din viteza, imi scade acul turometrului sub 750 rpm si da sa se opreasca, dupa care se ridica acul si ramane undeva la 800 rpm. De ce imi scade relatiul? Ce ar putea fi? Astept raspunsurile voastre.

P.S Si la sfarsit..macar un MULTUMESC FRUMOS ar fi fost binevenit Wink Nu cred ca am deranjat ca ti-am atras atentia, dar cred ca multora le este si "scarba" sa mai incerce sa-ti dea un raspuns. No ofense. Ti-am "reparat" scrisul, dar tot pe intelesul tau, sa nu sari pe urma ca nu a fost asa. Daca esti venit din China si ai la activ doar 2 ore de limba romana....atunci e de inteles.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR