Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • shjnock

  • Mesaje scrise: 346
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1996 X17TD
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jul 2008

  • Mesaj Privat
nu e foarte puternic dar se aude
Skip ads

  • boby9999

  • Mesaje scrise: 56
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2001 2.0 ydth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mar 2010

  • Mesaj Privat
pai atunci se poate sa fie cum zice @andras212 si la mine se aude dar foarte finutz, si aia ii de la turbina.
  • shjnock

  • Mesaje scrise: 346
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1996 X17TD
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jul 2008

  • Mesaj Privat
in fine dupa ultimele verificari se pare ca : aerul conditionat NOT FUNCTION ; bateria-VARZA (alta) ; alternatorul (inca il stiudez sa vad daca incarca sau nu suficient); ; numai masina sh sa nu mai iei in ziua de azi Sad
  • boby9999

  • Mesaje scrise: 56
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2001 2.0 ydth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mar 2010

  • Mesaj Privat
poate era alternatorul de vina si nu incarca bateria si bateria buna, am patit si eu, si intradevar masina second din tzara ai mari sanse sa dai gresi din cate am vazut si auzit si eu ma gandeam sa merg in strainatate sa imi aduc. bafta si la cat mai putine probleme
Skip ads

  • shjnock

  • Mesaje scrise: 346
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1996 X17TD
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jul 2008

  • Mesaj Privat
nu am luato din tara, azi am rezolvat alternatorul ca era praf , acuma trebuie sa schimb abreaiajul , acum daca mar intreba cineva nas mai recomanda deloc motoarele isuzu
  • dragosql

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2012 1.7 CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Cele mai fiabile moatoare cele de isuzu, am avut un 1.7 td pe o vectra b avea 300000 km nu imi lua gram de ulei, consumul de 5.5 % iar cat despre demaraj foarte bun pot sa spun ca cei 82 de cai isuzu nu se compara cu cei 101 cai ecotec 1.6 16v, parca se infigea mai bine 1.7 si placerea era cand intra turbo:D
  • todo_tdo

  • Mesaje scrise: 159
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 1999 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Oct 2008

  • Mesaj Privat
baieti eu am o vectra B facelift x20dtl , adusa personal de mine in tara in aug. 2008 singur proprietar (eu bineinteles) si va asigur ca motorul de 2.0 nu are moarte , este foarte fiabil , si credetima eu am 82 de cai (sau cel putin au fost Smile)) oricum sunt extraordinar de multumit, e caravan , spatiu cat vreau muschii tai si cu 4 persoane in masina se comporta binisor la depasirii, am fost acu recent la mare .... 3 persoane si bagaj cat cuprinde (portbagaj plin + bancheta spate stg in spate la sofer deasemenea era plina ochii de bagaje) si am facut 1400 km cu 70 litri moto. si cu aer conditionat ..... deci trageti concluzia ....destul de economic,
  • todo_tdo

  • Mesaje scrise: 159
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 1999 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Oct 2008

  • Mesaj Privat
si inca o mentiune am ales acest motor in detrimentul celui de 101 cp (y 2.0 dth) deoarece am avut cativa prieteni care au avut cel de 101 si au tot avut probleme ...ba cu turbo , ba cu pompa de motorina ...... sa nu vb intr-un ceas rau dar motorul acesta inca nu mia facut neplaceri : in total am schimbat la masina de cand o am urmatoarele bucse fata spate (tot) ma costat vreo 600 ron , discuri frana spate + placute frana F+S aprox 500 ron si filtrele de ulei, moto, polen, uleiul la fiecare 10000 km banii care i-am bagat si-ia scos cu varf si indesat ,adica mi-am facut treaba cu ea ,cand am avut de mers undeva cheie si motorina si drum bun , mi-am pus suplimentar tempomat si incalzire in scaune ca in rest are cam tot ce iti trebuie.
  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
si eu pot spune despre acest motor de 2000 ca este foarte fiabil ..In 60000km nu am avut probleme mari .Ce am schimbat in afara de consumabile -radiator AC,cablu frana de mana, 4 bujii, si kitul de ambreiaj(se stricase doar rulmentul dar am preferat sa schimb totul sa stau linistit), in rest am bagat pt moftul meu bani in ea-schimbat leduri ,pus paravanturi, huse ,bandou cromat haion.Ce pot sa zic este ca nu am facut rabat la bani in privinta consumabilelor-tot ce este mai bun pt intretinerea masinii.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR