Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • necu

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jul 2005

  • Mesaj Privat
vreau sa cumpar un opel astra caravan 2.0 de prin 2001-2001.....si vroiam sa va intreb cum se comporta in curbe, cum sta la capitolul stabilitate (avand in vedere ca nu este dotata cu esp). multumesc anticipat
Skip ads

  • virgil

  • Mesaje scrise: 273
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mar 2005

  • Mesaj Privat
stai linistit, sta bine!
  • io

  • Mesaje scrise: 284
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jan 2005

  • Mesaj Privat
ca tot veni vorba si mai ales ca incerc si eu sa-mi iau o astra, as vrea niste pareri despre ESP: cati il folosesc, cati il folosesc ocazional, cati tot timpul, cat de tare se simte...
  • rezare

  • Mesaje scrise: 121
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jul 2004

  • Mesaj Privat
Sta ok in curbe, nici o problema, atata vreme cat ai cauciucuri bune si amortizoare ok.
Skip ads

  • _MCM_T_C_

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Sibiu
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Aug 2005

  • Mesaj Privat
Sta destul de bine la stabilitate in curbe numa ca la viteza in linie dreapta vibreaza putin spatele da asta pt ca-i combi....in rest e ok...cenzurat, aici nu ai voie cu anunturi ( Edwin )
  • Libra

  • Mesaje scrise: 4,003
  • Locatie: Oradea
  • Masina: Astra 2002 Y17DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2005

  • Mesaj Privat
pentru necu:
Personal conduc un Astra Caravan G din aprilie 2005. E masina din avatar si din "garajul" meu.
Am facut cam 5500 km de la cumparare pe tot felul de drumuri, incluzand DN, DJ, oras, piatra cubica, drum pietruit, drum forestier, camp. Bat in lemn, dar chiar nu am nimic de reprosat stabilitatii. Nici macar in curbe. Masina este suficient de lata si plata pentru a avea stabilitate. Poate ca "_MCM_T_C_" merge cu geamurile din spate deschise si atunci e normal sa aiba probleme cu curentii de aer care intra in habitaclu.
Sau suspensia lui are nevoie de o revizie.
Mai am doi prieteni foarte apropiati, posesori de Astra G Caravan cu care schimb destul de des impresii despre masini si nu s-au plans de aca ceva.
Iti recomand calduros Astra G Caravan si daca poti, incearca sa iei una cat mai noua. Bafta.
  • necu

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jul 2005

  • Mesaj Privat
va multumesc mult pt raspunsuri
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,540
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Chiar daca sunt pe langa subiect...ce am de reprosat la opel este lipsa scuturilor la baia de ulei si rezervor care coroborate cu garda mai joasa decat la Dacia imi cam dau batai de cap si inima pe majoritatea drumurilor noastre...despre stabilitate....vorba unui cascador....daca tii neaparat....orice masina poate fi rasturnata...oricum, caravanele stau bine la acest capitol.
  • muzicianul

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Satu Mare
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jul 2011

  • Mesaj Privat
auleo....vad ca e abandonat acest topic de multi ani....

salutare! am facut si eu cont pe forum pt tatal meu care detine o Astra G caravan 2.0 DTI din 2002. Masina am condus-o si eu destul de mult,e un cal de lucru care nu iti cere prea mult. Respect pt aceasta masina.
Momentan are peste 250.000 km si inca mai merge bine. Din pacate se umbla pe drum ffff prost cu ea (se face naveta zilnic ) si asta se aude deja in toate partile ei.
Ce l-ar fi interesat pe el era,de ce se clatina masina, avand stabilitate destul de slabuta. Eram martor si eu cand trecea peste un prag mai mic si masina isi misca fundul ca un caine cand da din coada. De spus ca are amortizoare pe gaz momentan (a schimbat destule telescoape din cauza drumului prost, chiar reusind sa-l schimbe in garantie, asa de repede se stricau Razz ). Iarna ce a trecut eu chiar m-am bucurat de suspensia mai moale, masina fiind mai stabila pe drum alunecos decat alte masini cu suspensia rigida.
Nu stiu cati posesori mai sunt aici cu masina asta, dar m-as bucura de parerile lor.
Merci anticipat!
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,540
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
In afara de amortizoare si arcuri...ar mai fi bieletele de la bara de stabilitate si bucsele de la aceeasi bara...pe fata. Pe spate...cred ca mai sunt niste bucse la punte...dar nu am umblat pe acolo.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR