Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • luc4s

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Cum reiese si din poza, are dimensiunile 12*15*30





Merge pentru Astra G?
Skip ads

  • dropdead

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2006

  • Mesaj Privat
salut,

Din pacate acum nu pot sa vad pozele ( sunt la munci ). Dar iti recomand cotiera armster. Eu am armster si sunt foarte multumit.
Se monteaza in 5 minute si fara modificari.
Pierzi spatiul din spatele franei de mana, dar castigi spatiul din cotiera Surprised)

Bafta !
  • denisCT

  • Mesaje scrise: 1,408
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Faza e ca armster e 200lei si asta pe care o arata el e 40lei
luc4s de ce nu masori la masina ta sa stii exact? Oricum nu te astepta sa te tina sau sa faca mai mult decat dai pe ea Wink

PS: Vezi la Piata Opel ca vinde cineva o cotiera originala de piele cu 150lei (nu am nici o legatura cu vanzatorul)
  • luc4s

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Merci. Ma duc la topic sa trag o privire.
Skip ads

  • Deyy

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2008

  • Mesaj Privat
dap...daca vrei sa pui cotiera aceasta pe masina ...merge perfect;)
  • indy

  • Mesaje scrise: 1,093
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2007

  • Mesaj Privat
am tot cautat schite pe net pentru cotierele armster pentru Astra G; poate sa imi spuna cineva daca necesita gaurire (am vazut ca vine cu suruburi). Si daca da, ce se gaureste, partile laterale ale spatiului ala din spatele franei de mana? Trebuie bormasina ceva?
  • dropdead

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2006

  • Mesaj Privat
@indy

Cotiera are o "talpa" ce se prinde exact peste spatiul din spatele franei de mana (scrumiera din spate ramane).
Intr-adevar se prinde cu 4 suruburi ( autofiletante ).Dureaza 5 min sa o montezi.
Ideal ar fi sa faci semne si unde vin suruburile, apoi doar putin gauresti cu un burghiu subtire. Apoi pui suruburile si le infiletezi in diagonala ( stanga fata cu dreapta spate si invers ).
Eu am folosit o bormasina cu acumulator.
PS. Cotiera vine cu instructiuni de montare si suruburile aferente.
  • frumushel

  • Mesaje scrise: 330
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2008 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2008

  • Mesaj Privat
cotiera exact ca a ta am eu pe astra g si vreau sa spun ca e perfecta,DAR, cu o singura conditie.Sa o prinzi in hosuruburi de consola care acopera frana de mana.Eu nu am prinso si mai are joc...
  • casper_1707

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mar 2009

  • Mesaj Privat
dropdead a scris:salut,

Din pacate acum nu pot sa vad pozele ( sunt la munci ). Dar iti recomand cotiera armster. Eu am armster si sunt foarte multumit.
Se monteaza in 5 minute si fara modificari.
Pierzi spatiul din spatele franei de mana, dar castigi spatiul din cotiera Surprised)

Bafta !


Vreau si eu sa imi iau un armster numai ca stau putin in dubii referitor la pozitia cotierei in referinta cu vitezele pare. Daca cotiera este paralela pe orizontala cu tunelul, cum este pozitia (a mainii bineinteles Smile) in momentul in care introduci in vitezele pare?
Din fotografiile pe care le-am mai vazut la cei ce au montata, am vazut ca pozitia ei este reglata mai jos, lucru care mie personal mi se pare destul de incomod.
  • casper_1707

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mar 2009

  • Mesaj Privat
casper_1707 a scris:
Vreau si eu sa imi iau un armster numai ca stau putin in dubii referitor la pozitia cotierei in referinta cu vitezele pare. Daca cotiera este paralela pe orizontala cu tunelul, cum este pozitia (a mainii bineinteles Smile) in momentul in care introduci in vitezele pare?
Din fotografiile pe care le-am mai vazut la cei ce au montata, am vazut ca pozitia ei este reglata mai jos, lucru care mie personal mi se pare destul de incomod.


Am montat cotiera in final.Very Happy
Dupa cum am banuit initial se schimba putin mai greu in vitezele pare, dar ajungi sa te obisnuiesti.
Per ansamblu se merita invetitia.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR