Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • opelastrah

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jun 2009

  • Mesaj Privat
as dori sa schimb injectoarele la un opel astra H din 2005 de la 59 kw la 74 kw.....au aceiasi dimensiune ? imi creste puterea motorului?ce risc daca fac treaba asta? Question ....inca ceva...am uitat sa spun ca mototrul e diesel 1.7 CDTI
Skip ads

  • bebeianas_jan

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2010

  • Mesaj Privat
opelastrah a scris:as dori sa schimb injectoarele la un opel astra H din 2005 de la 59 kw la 74 kw.....au aceiasi dimensiune ? imi creste puterea motorului?ce risc daca fac treaba asta? Question ....inca ceva...am uitat sa spun ca mototrul e diesel 1.7 CDTI


prietene, nu ma pricep, dar iti doresc succes, si, daca cele pe care vrei sa le inlocuiesti sunt cat de cat bune, as vrea sa-ti cumpar eu toata linia. Eu am probleme cu unul, si cred ca e mai bine sa schimb toata linia. Gandeste-te la propunere, avanseaza un pret, si.... vor fi doi posesori de Astra H fericiti
  • opelastrah

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Este o oferta buna.....ce pot spune.....ma interesez mai amanuntit in legatura cu schimbarea....eu unu fac treaba asta pentru ca imi doresc un demaraj mai accelerat si o viteza mai mare.....chiar daca suport consecintele consumului mai mare. totusi astept niste raspunsuri in legatura cu posibilitatea de schimbare a injectoarelor de la o putere mai mica la injectoare de putere mai mare(de la 59 kw la 74 kw). multumesc....
  • Spire

  • Mesaje scrise: 707
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1989 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Dec 2009

  • Mesaj Privat
injectoarele le schimbi dar oare pompa de benzina va baga destula presiune in rampa injectoare ?zic si eu , poate pompa de benzina este pentru acele injectoare cat sa asigure presiunea care trebuie injectoarelor !
Skip ads

  • opelastrah

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jun 2009

  • Mesaj Privat
da si asta este adevarat....totusi intreb pt ca un amic a schimbat la un renault megane injectoarele de la 85cp la 110 cp . nu mi-a dat prea multe detalii dar incerc sa dau de el....am facut liniutze intreceri...etc etc....din orice pozitie ma facea lejer fara sa o tureze prea mult...tinand cont ca am 80cp cu remampare la 100 (asa mi-a spus cand am cumparato)....si nu cred ca e pacaleala...kiar trage si e diferenta intre a mea si una clasica de 80cp....insa atunci cand doresc la drum lung sa merg constant cu 150-160 e mult prea turata si nu e economica deloc pt ruleaza la o turatie mare peste 3700 rpm(nu stiu exact dar cand mai am ocazia completez).de ce mi se pare mie o solutie schimbarea inject? la respectivul megan cand faceam acele liniutze....o tura pana in 3000 pe cand eu o tineam pana in 4000.tin sa precizez ca avea motor de 1.5 dci iar eu de 1.7 cdti
  • aco_008

  • Mesaje scrise: 4,239
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Tu trebuie sa schimbi intercooler, turbina, apoi injectoare. Asta daca vrei sa faci o treaba..
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Mai adauga si soft Wink
Mai bine o remapare si gata, problema e ca a lui este pe CAN si putini au cu ce, nu te pot ajuta Sad
  • Cipiotul

  • Mesaje scrise: 2,753
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
pai zice ca are deja remaparea ... si nu-i ajunge ...
eu zic sa schimbi masina ...
un bemeveu ceva cred ca tot nu i-ar ajunge ...
  • Spire

  • Mesaje scrise: 707
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1989 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Dec 2009

  • Mesaj Privat
deci tu vrei mai mult sa schimbi injectoarele pentru liniute si alte nebunii si pentru faptu ca in orgoliul tau stii ca te-a facut unu cu un motor de capacitate cilindrica mai mica ca a ta Smile poate sa fie mai multe cauze pentru care te-a facut cel cu megane-u ! poate e mai usoara masina ,poate stie unde e cuplu maxim al masinii,poate stie cum sa plece cu ea de pe loc , acum nu zic ca nu stii dar daca pleci cu ea prea turata nu e bine daca pleci in 1200 de ture cu ea iar nu prea e bine ! parerea mea
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR