Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Meriva
  3. Meriva A
  • iahimCJ

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Meriva 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Apr 2009

  • Mesaj Privat
As vrea sa combat cumva razele de soare ce ajung in interior si probabil si caldura intr-o anumita masura. Variantele ar fi folie de o anumita opacitate sau am vazut si ceva "jaluzele". Parasolarele de plasa cu ventuze nu ma incanta deloc si nici eficienta lor nu este satisfacatoare.
Pt folie am gasit ceva in jur de 200ron pt luneta si cele 4 geamuri spate cu garantie de 3 ani (sunt variante cu garantie 5 sau 7 ani dar si pretul este proportional).
Legat de jaluzele nu prea stiu unde as putea gasi si cat ar costa. Ma refer la acele variante care se ruleaza pe verticala sau orizontala. Stiti care este sistemul de fixare (nu am avut ocazia sa le studiez indeaproape)? Dezavantajul este ca pe geamurile laterale mici de la portbagaj nu cred ca as putea pune asa ceva, avand forma aceea rotunjita.
As inclina inspre folie totusi, fiind mai practic si mai comod de intretinut, dar as vrea sa aud si parerile altora inainte de a lua o decizie.
Multumesc!
  • lupul1969

  • Mesaje scrise: 571
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Meriva 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Optez si eu pentru o foliere, dar astept rectificarea bugetara Smile!
  • Andrei_11_dny

  • Mesaje scrise: 213
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2007

  • Mesaj Privat
fara indoiala pune folie,e mult mai practica,da un aer futurist masinii,la jaluzele gandeste-te ca tre sa dai anumite gauri de prindere plus ca te vor incomoda la deschiderea geamurilor,stergerea lor,si sincer la ce preturi de criza sunt akum merita 100%
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Meriva
  3. Meriva A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR