Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Visse

  • Mesaje scrise: 1,464
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2005

  • Mesaj Privat
In urbea mea am vazut destul de multe opeluri cu stiker , intrebarea este de unde au luat stikerele ca la intalnirile locale nu stiu sa fi aparut , bine ar fi ca stikerele sa nu fie date decat la intalnirile locale si asta dupa un anumit numar de participari .
Skip ads

  • gabytzuxxl

  • Mesaje scrise: 833
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Visse a scris:In urbea mea am vazut destul de multe opeluri cu stiker , intrebarea este de unde au luat stikerele ca la intalnirile locale nu stiu sa fi aparut , bine ar fi ca stikerele sa nu fie date decat la intalnirile locale si asta dupa un anumit numar de participari .


HA, oricine isi poate face sticker stai lin. Ce este asa de greu sa te duci cu imaginea pe un CD la o firma de autocolante are are plotter sa iti taie un sticker ?
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Eu nu inteleg de ce se pune atata accent pe intalnirile locale. Multi dintre noi nu au timpul necesar pentru a ajunge la ele. Un sticker pus pe masina unui membru cu notorietate duce la promovare macar din curiozitate. Cu sau fara sticker, daca esti marlan tot marlan ramai.
  • Libra

  • Mesaje scrise: 4,003
  • Locatie: Oradea
  • Masina: Astra 2002 Y17DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Hei-Hei, acum zambesc.
Voi v-ati intalnit cu Opeluri si ati primit ce ati primit.
Altii s-au intalnit cu bemweuri si au vazut pistoale.
Skip ads

  • iso

  • Mesaje scrise: 1,347
  • Locatie: Galati
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Marca automobilului nu garanteaza calitatea umana a posesorului Exclamation

Poti totusi sa te feresti de cazurile hilare doar prin a observa citeva mici amanunte prezente pe masina melteanului, cu cit mai multe "amanunte" cu atit gradul de meltenism este mai mare: LED'uri albastre, ornamente/stickere care se potrivesc ca nuca'n perete, "scurgerea" felurita de maimutele cu ventuze lipite pe parbriz mai jos de oglinda..., o masina tiganita contine sigur cel putin un meltean la bord ! Laughing

Si ca sa mai dau inca o maxima..., Cum stickerul "ClubOpel" nu poate garanta starea tehnica perfecta a masinii pe care este lipit in acceasi masura nu garanteaza buna crestere a purtatorului! Stickerul "ClubOpel" este un simplu sticker si nu certificat de buna purtare !
  • danywhy

  • Mesaje scrise: 494
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Oamenii care vin in mod regulat la intalniri si au sticker nu reactioneaza asa. M-am intalnit cu multi dintre acestia si ne-am salutat respectuos in trafic. Problema este la cei care vin odata sau de doua ori , isi rezolva problemele la masina , cumpara un sticker si apoi nu mai dau pe la intalniri. Probabil au si uitat ca au stickeru' pe masina.
  • Razvanutzu

  • Mesaje scrise: 114
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2004 Z20LEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Salut si scuze ca intervin , dar parerea mea este in felul urmator , daca alti soferi vad ca ai un sticker cu ClubOpel o sa reactioneze intr-un alt mod, am vazut multe faze prin iasi prin care ce'i 7 ani lipsesc... Deoarece traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul.
  • indy

  • Mesaje scrise: 1,093
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Nu am nici pe departe experienta in condus (si de viata) a lui Laurentiu Divora, dar am trecut si eu odata printr-o astfel de situatie: pe o strada cu sens unic unde nu stiu daca incapeau 2 masini, m-am nimerit cu un SUV care venea din fata, ilegal. Singura mea reactie a fost sa ma asigur ca am geamurile urcate si usile blocate, si m-am tras pe mijloc ca sa fiu sigur ca individul nu incearca sa forteze, riscand sa ma zgarie pe mine sau masinile parcate. Apoi am oprit motorul si am asteptat cca 3-4 minute pana a dat cu spatele individul, eliberand aleea. desi a iesit pe geam si a gesticulat nervos, nu stiu ce a zis, am dat muzica ceva mai tare.
Abia mai tarziu am aflat ca totusi, in tara asta ai mari sanse sa mori cu dreptatea in mana.
Skip ads

  • cristian_

  • Mesaje scrise: 248
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2006

  • Mesaj Privat
E ok si asa , dar pentru mai multa relaxare(ca doar nu ai unde sa mergi , drumul ti-e blocat) e foarte indicat sa ai ceva la indemana(cum ar fi o carte , un album , merge chiar si o harta) care sa-i arate melteanului ca tu nu ai nici o graba si poti sta pana maine pe straduta. Asta am aplicat-o ultima data cu o masina de militie , care nu avea girofarurile & sirena in functiune , cred ca pe elev stefanescu.
Te simti mult mai bine Cool

Uneori ma mai apuca dracii din cauza traficului si intru in cunostinta de cauza pe o singura strada , pe sens interzis , dar cum vad o masina din sens opus , ma trag pe dreapta/stanga. E straduta // cu ?bd Fredinand?? cred, care iese de pe langa foisor si da apropae de mosilor.
Dar nu a mai fost cazul de ce cand a inflorit criza Very Happy
  • deleted-8071

  • Mesaje scrise: 414
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Eu nu inteleg de ce va mirati atat de acest comportament...cand e tara plina de COCALARI si de GRANDOMANI..asta e astia suntem si cum prostia e majoritara in romania nu prea avem ce face decat sa ne resemnam,ca nu-i putem reeduca noi cei cu bun simt...
  • cozmino

  • Mesaje scrise: 992
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2007

  • Mesaj Privat
As mai adauga Opel Astra Bertone Cabrio visiniu , cu nr noi de Bucuresti si sticker ClubOpel.
Nu stiu cine e , dar daca ne mai intalnim in trafic , ne vom cunoaste mai bine in timp ce completam constatarea amiabila...
  • dj_badboy_rc

  • Mesaje scrise: 1,391
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2005 Z22YH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Ce ai patit ... ? Sad
Skip ads

  • robyvol33

  • Mesaje scrise: 34
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Daca am ajuns si intre noi sa ne sicanam ! E jale !
Pacat Nu! Sad
  • tiry213

  • Mesaje scrise: 449
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2008

  • Mesaj Privat
robyvol33 a scris:Daca am ajuns si intre noi sa ne sicanam ! E jale !
Pacat Nu! Sad

Nu prea are legatura online-ul cu real life. Aici sunem ca fratii dar la probleme fugim unii de altii Smile) Stii versul.
  • toma_marius

  • Mesaje scrise: 838
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 y17dt isuzu
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2006

  • Mesaj Privat
gena coane gena , nu te-ai obisnuit inca , neamuri de manivela pe toate drumurile asa ca , ia o gura de apa rece si calmeazate ca iti omori neuronii de pomana , nu face tu asa , nu fac nici eu si poate restul de handicapati reusesc si ei sa se civilizeze iar daca nu asta e sa fie sanatosi in colcaiala lor .
  • tomde

  • Mesaje scrise: 461
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2008 Z17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Eu cred ca in unele cazuri problema apare ca stickerul ramane pe masina dupa vanzare, si individul habar nu are de ce este flash-uit si nu pricepe ca de fapt cu semnele (flash, avarii, mana, etc.) respective este salutat. O parere personala.
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,540
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Cred ca flash-ul enerveaza pe oricine, mai ales daca are in campul vizual oglinda retrovizoare. Rezultat...1/2 secunde de orbire...probabil si eu as scoate un anumit deget, mai ales daca ma aflu pe o sosea cu care nu sunt familiarizat si incerc sa fiu atent la trafic...si gropi.
Ar trebui stabilit un salut, daca vreti sa va salutati..dar care sa nu contina elemente care irita: flash claxon etc.
Am gasit si eu un opelist de B prin Sibiu, m-am asezat paralel cu el la semafor si i-am dat un calxon scurt...prima data s-a incruntat dar apoi i-am aratat prin semne stikerul de pe portiera si a inceput sa zambeasca...dupa care l-am orientat un pic prin urbea noastra.
  • Cristy_13

  • Mesaje scrise: 763
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2009

  • Mesaj Privat
victor soare a scris:

acuma nu ca as dori sa ma bag, dar i-mi dau si eu cu parerea:
cum se poate vedea in stanga e o benzinarie,
o fi vazut omul preturile la carburanti si de nervi le-a dat oleaca de .....
tu nu ti-ai dat seama si ai crezut ca tie ti-a fost adresat, e pacat totusi ca s-a intamplat exact pe langa locul dvs. de munca.


La bascalie nu ne intrece nimeni ....... din pacate. Si nici la gramatica.....
  • deleted-18977

  • Mesaje scrise: 2,349
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
asa-s eu colega , mai glumet , de felul meu.
dar niciodata nu am ridicat degetul respectiv in trafic.
incercam sa-l, mai inseninez oleaca pe colegul de la urziceni.
prea le pune la suflet pe toate.


p.s. am uitat ,ca popor, sa mai radem ,sa mai glumim ,sa nu mai punem toate nimicurile la inima.
de aici si comportarea noastra de zi cu zi, in trafic, acasa......
  • george geo

  • Mesaje scrise: 170
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Kadett 1986 1.6 DA
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Oct 2009

  • Mesaj Privat
am 'patit-o' si eu, numai ca ceva mai usor!
l-am vazut pe un participant la trafic in spatele meu care avea un OPEL VECTRA nou, eu daca de fel merg ca babalici, m-am dat la o parte sa treaca el inainte, dar asta dupa ce a stat in spatele meu cam 10 sec. timp in care imi putea vedea sticker-ul de pe spate! a trecut in cele din urma inaintea mea, si l-am salutat cu un mic flash! afara fiind senin, soare etc.... omul nici nu ma bagat in seama Sad B-71-SSY (parca) masina neagra!
salut colegu! poate raspunde aici!
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR