Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • claudiu-cld

  • Mesaje scrise: 6,566
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2006

  • Mesaj Privat
inca nu am avut parte de asemenea comportamente din partea colegilor de forum ,ba chiar m-am mai intalnit cu colegi cu care nu ma stiam si am schimbat 2-3 vorbe pe la semafor,
cine are asemenea comportamente in trafic nu are cei 7 ani de acasa zic eu ,
sau vorba unui coleg, la volan se "transforma",e un animal.
ca o propunere ,la vanzarea unei masini din club ,indicat ar fi sa se stearga stikerul,poate cel care cumpara masina nu e interesat de acest club,si e pacat sa salutam in trafic iar ca raspuns sa avem un deget ridicat.
Skip ads

  • indy

  • Mesaje scrise: 1,093
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2007

  • Mesaj Privat
In vremurile moderne pe care le traim distinctia si dovada apartenentei la un anumit grup evident ca nu mai sunt facute de afisarea unui insemn, a unui blazon, ca pe vremuri...
Este perfect normal ca gesturile, faptele, atitudinile si, de ce nu, modul nostru de gandire sa ne caracterizeze si nu faptul ca am sau n-am un abtipild lipit pe masina. Si daca voi fi in alt autovehicol, mai mult ca sigur tot acelasi eu voi fi, tot la fel voi reactiona.
Nu o sa fiu defel mirat sau socat daca, salutand un co-participant la trafic cu stiker ClubOpel pe masina, ala ma va injura...cum la fel nu ma voi mira daca toti cei binevoitori, cumsecade si inteligenti in trafic nu vor avea pe masina acelasi stiker.
  • stocariu

  • Mesaje scrise: 733
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jul 2006

  • Mesaj Privat
indy a scris:
Nu o sa fiu defel mirat sau socat daca, salutand un co-participant la trafic cu stiker ClubOpel pe masina, ala ma va injura...cum la fel nu ma voi mira daca toti cei binevoitori, cumsecade si inteligenti in trafic nu vor avea pe masina acelasi stiker.

Dupa ce am citit aici nici eu nu as fi mirat, chiar am incercat-o cu unul dimineata dar cam tarziu caci eu am virat la dreapta si nu avea cum sa reactioneze, dar eram curios chiar o sa mai incerc.
Ideea de baza este si cred ca sunteti de acord cu mine ca majoritatea celor de pe forum in general sunt oameni de bun simt si e placut sa te intalnesti cu ei de parca am fi vechi prieteni. Aici este si meritul moderatorilor ca au tinut ca tonul pe forum sa fie decent. Bineninteles ca nu exista padure fara uscaturi, dar eu sunt aproape convins ca ghertzoii care au reactionat dubios nu erau membrii ai acestui forum si dintr-o intamplare nefericita au ajuns sa conduca un opel stickerit. As reveni cu rugamintea ca atunci cand puneti masinile la vanzare sa le scoateti stickerele (din respect pentru ceilalti colegi), ca ajunge masina la vre un meltean si iar scriem aici.
  • alamic

  • Mesaje scrise: 142
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Zafira 2000 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2009

  • Mesaj Privat
intersectie. eu aveam prioritate. din stanga vine unu in viteza. franeaza haotic(cred ca avea mucii hatzuri), deschide usa, ma injura si arunca cu o sticla de bere inspre masina mea. eu oprisem sa las bou sa treaca, si noroc ca nu era nimeni in spatele meu ca am putut sa dau repede 2metrii cu spatele exact cat sa nu loveasca masina....

orice am face nu scapam de astfel de indivizi sau specimene, dar ........asta ne este natia, pacat
Skip ads

  • denisCT

  • Mesaje scrise: 1,408
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Avea sticker clubopel?
  • alamic

  • Mesaje scrise: 142
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Zafira 2000 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2009

  • Mesaj Privat
nu am vazut...in momentul ala nu am mai stat sa vad daca avea sau nu sticker..era o astra.
asta e.....sa fim noi sanatosi...
  • Sandu Paul

  • Mesaje scrise: 155
  • Locatie: Piatra Neamt
  • Masina: Astra 2006 Z14 XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Imi pare rau pentru colegii care au trebuit sa suporte comportamente neadecvate din partea altor participanti la trafic;
Totusi atitudinea cu cele mai bune rezultate este iertarea: nu adauga nimic la rautatea care domneste printre noi, si pe deasupra cel care a gresit se poate intampla sa priceapa ca a gresit si sa-si ceara scuze, macar in gand, sau, si mai mult, sa nu mai faca alta data.
Daca presupunem, a priori, ca era stresat sau suparat din cine stie ce pricina, nu-l vom mai judeca asa de aspru.
Ca sunt unii...BIZONI... asta e, dar sunt si oameni de treaba, cu probleme care-i macina exact in acel moment. Iertati-le erorile si veti sta mai impacati atunci cand se va intampla, la randul vostru, sa gresiti.
  • gobelu

  • Mesaje scrise: 977
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2009

  • Mesaj Privat
S-au scris 3 pagini de cuvinte mari si goale.

Ma mir cum cineva nu a propus pana acum ca stikerul clubopel sa se dea pe baza de examen(oral si scris din istoria opel).

Suntem uimiti cum de cineva cu stiker a putut sa faca asa ceva,incercam sa-l scoatem basma curata cum ca..nu dom-le masina o imprumutase,ba ca-i sofer de dumunica ba ca o cumparase cu stikeru pe ea.
Da oare ce e atat de greu de recunoscut ca mai sunt si loaze printre noi?Pai oameni buni,aruncati un ochi la "perle" sau la "sa scriem corect romaneste".Pai unii de acolo nici cei 7 ani de scoala nu-i au daramite de acasa.

Personal nu am stiker dar gunoiul il pastrez in masina nu il arunc pe geam ca altii cu stiker Evil or Very Mad
Skip ads

  • deleted-18977

  • Mesaje scrise: 2,349
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
asa-i explicam si eu unui coleg forumist.
oi fi eu mai glumet p-acilea ,[ nu mistocar], dar nu am ridicat niciodata degetul cu pricina in trafic. mi-e lehamite de persoanele care fac asa ceva.
si referitor la comportament ,ne miram degeaba , acest tip de comportament il vedem zi de zi ,de cum iesim pe usa dimineata.
am fost atacat acum vreun an de o banda de nenorociti la 2.00am , eram cu mama mea in masina.
ne-au facut intentionat pana la o trecere la nivel cu calea ferat in scopul de a ne jefui.
masina : un opel vectra de ilfov. 100% nu erau memebri pe acest forum.
neam inrait, Tata, ne-am inrait.si nu stim sa iertam. si suntem foarte orgoliosi ca popor ,un popor care de-abia a scos capul din gaoace.
  • FBogdan

  • Mesaje scrise: 494
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2006 Z20LER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Eu cred ca e vorba de mentalitate aici, si de lipsa unei culturi a educatiei civice si a principiilor morale. Noua ni s-a suit democratia la cap, in timp ce germanii si alte popoare civilizate, deja au total alte viziuni despre democratie si comportament in fata semenilor lor. Ne vom trata si noi de bolile numite cocalari, manelisti, tarani s.a.m.d. cand vom face vreo 60-70 de ani de democratie Smile.
  • alamic

  • Mesaje scrise: 142
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Zafira 2000 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2009

  • Mesaj Privat
nu cred ca 60-70 de ani.
cand ne vom da seama ca traim intr-o societate si nu intr-o jungla.
oricum ca la noi la nimeni.
  • ririnel

  • Mesaje scrise: 2,083
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Nu va mai mirati de comportamentul unor useri atata timp cat acel sticker poate fi pus de oricine si oriunde.
Nu orice detinator de sticker este un adevarat membru de club si nu orice afisare hai-hui a stickerului are o legatura "nevinovata" cu clubul.
V-ati prins? Idea
Skip ads

  • bandreyi9

  • Mesaje scrise: 177
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 y20 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Aug 2008

  • Mesaj Privat
bine spus , eu cand am ajuns pe acest forum ,nu stiam care este trb cu acest sticker ,si mergand pe undeva pe la gara ,am vazut pe un opelist ca avea .am oprit langa el si l-am intrebat de unde la luat si surpriza .....avea un batranel in targul din vitan
  • poll_colin

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Signum 2003 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2008

  • Mesaj Privat
domnilor nu va faceti iluzii ca un stiker va civiliza conducatorii auto. Dua revolutie cu bani s-au obtinut orice categorie de conducator auto dar nu s-au putut obtine si cei 7 ani de acasa. Exemple sunt destule iar cei care se comporta asa , ieri umblau cu caruta si azi au masina si cred ca se poate conduce ca si caruta fara reguli de circulatie si conduita.
  • beu
  • Suspendat
  • 603 mesaje
  • din 31 Jul 2009
  • Astra 1996 x16xel
  • Bucuresti
  • beu

  • Mesaje scrise: 603
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Din pacate inainte sa vand caravanul nu am bagat de seama ca sa dau jos stickerele cu clubopel, vre'o 3, in final masina a ajuns la un meltean din Arges care circula cu numerele mele cu toate ca sunt oprite si platite.
B72BEU caravan alb din Pitesti nu este membru.
  • stocariu

  • Mesaje scrise: 733
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Voi ce parere aveti?
https://www.clubopel.com/vie...46&highlight=
  • gabonne

  • Mesaje scrise: 1,302
  • Locatie: braila
  • Masina: Vectra 1993 1.7TD
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2006

  • Mesaj Privat
azi am vazut un astra g caravan in gl, l-am salutat dar era tare nelamurit; cred ca era posesor involuntar de sticker...
  • george geo

  • Mesaje scrise: 170
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Kadett 1986 1.6 DA
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Oct 2009

  • Mesaj Privat
stiu ca razbunarea e arma prostului dar.......... am fost pur si simplu umilit de un ''domn'' mai in varsta, de vro'' 40 de ani dupa cum urmeaza.....semafor (langa metro militari), 2 bezi de mers inainte, 1 la stanga, 1 la dreapta...... pana aici ok, ''domnul'' incadrat pe banda de facut la stanga, fara semnal, merge pe directia inainte........ la un moment dat dupa intersectie, din 3 benzi inainte, se ingusteaza in 2, iarasi ok........... ''domnul'' cu dacia fiind ~paralel cu mine, iarasi fara semnal si fara sa se asigure se incadreaza pe banda2 de mers inainte (dupa cum am spus, la un moment dat se ingusteaza din 3, in 2 benzi inainte) fara nici un fel de problema ca eu eram pe banda aceea (2), logic........a urmat frana de rigoare si sperietura aferenta. ''domnul'' nici macar nu a catadicsit sa multumeasca macar cu o avarie ceva......... flash scurt sa il atentionez ca a gresit........ alegere proasta......... a bagat o frana de neam prost inaintea mea....... crezand ca ma va potoli cumva. pana aici..... am trecut pe banda 1 si la un moment dat am ajuns langa el (in paralel), mi-a aratat degetul mijlociu.... urmatorul moment......... inceput din partea mea, deplasarea catre masina lui ( schimbatul benzii 1 spre 2) , facand-ul sa simta si el ce am simtit si eu. stiu ca nu e frumos, dar cu asemenea nesimtiti tre raspuns cu aceeasi moneda.
  • Tabac

  • Mesaje scrise: 355
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2002 Z22SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Eu nu stiu cum de va mai asteptati la comportament civilizat in trafic in zilele noastre.
Fara sa fac vreo aluzie (intelegeti ce vreti) dar:
- soferii bucuresteni (f f multi, nu toti) sunt printre cei mai necivilizati in trafic, cu tupeu nesimtit si cu aer de superioritate atat in oras, dar si in afara lui.Depasiri periculoase, iti "taie" fata in trafic, conduc nevrotic,mereu pe graba,parcheaza in cele mai neobisnuite locuri si pozitii. OK, o sa spuneti ca traficul din capitatla de zi cu zi i-a adus in halul asta...posibil, dar totusi nu e o scuza pentru ei, nu sunt doar ei pe drumurile tarii, mai sunt si altii care circula "mai regulamentar".
- dambovitenii, cred ca multi dintre ei au luat permisul pe fier vechi si nu prea stiu carte, deci nici reguli de circulatie.
- constantenii circula pur si simplu prost, nu au treaba cu covrigul.
Asa cum am spus, ma refer la doar unii din categoriile enumerate mai sus, nu la toti si care va simtiti va rog interveniti cu orice comentariu.
Bineinteles ca in mai toate judetele exista "modele" de astfel de soferi care se pare ca iau numai ce este prost in ale condusului.
Pana si in afara tarii se dau in stamba unii dintre compatrioti, asa, ca sunt romani si pot.
In fine, tare as vrea sa vad mai multa civilizatie in trafic, dar cine stie cand.
  • stocariu

  • Mesaje scrise: 733
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Nu ma simt lezat ca ai spus de bucuresteni, dar in urma cu vreo 5-10 ani in bucuresti circula o vorba de genul citez "soferii de prahova sunt cei mai prosti soferi" am citat cuvant cu cuvant ce am auzit atunci. Sincer nu mi s-a parut a fi adevarat, nu stiu de ce au iesit acele vorbe, mie mai urat mi se parea ca circulau cei de ilfov si giurgiu veniti prin Bucuresti. Acum analizand la momentul actual nu cred ca mai exista o "regula de judet".
Singura regula valabila cred ca in orice judet sunt taximetristii care cred ca in viata lor nu or sa invete sa circule si nici bunul simt.
Imi cer scuze daca cineva din vre un judet mentionat s-a simtit atins cumva de comentariul meu. Sad
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR