Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Tabac

  • Mesaje scrise: 355
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2002 Z22SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2007

  • Mesaj Privat
stocariu a scris: Acum analizand la momentul actual nu cred ca mai exista o "regula de judet"

Trebuie sa ma declar de acord cu tine, dar mai sunt si unii care se simt "mai stapani" in judetul lor decat altii care tranziteaza bucata"lor" de strada.
Cat despre cine ar fi cei mai prosti soferi din tara, pe judete, cred ca ar trebui deschis un alt topic!

Pana la urma in acest topic se discuta despre cum ar trebui sa ne comportam in trafic.
Din punctul meu de vedere, ideea generala ar fi ca toti cei care pleaca la drum sa aiba si o rezerva de timp, pentru ca stim cu totii ca graba strica treaba si "masini+nervi+graba+viteza=carnagiu", sa tina cont si de ceilalti participanti la trafic, sa stie cand ar trebui sa lase de la ei si nu in ultimul rand, sa nu uite ca trebuie sa se intoarca acasa, la familie.
Nu problemele personale sunt cele mai importante in trafic. De ce, pentru un moment de graba(sau nesabuinta) sa regreti toata viata?


Ultima modificare facuta de Tabac la Joi 18 Nov, 2010 1:55 pm
Skip ads

  • george geo

  • Mesaje scrise: 170
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Kadett 1986 1.6 DA
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Oct 2009

  • Mesaj Privat
referitor la postu meu de mai sus, trebuie sa mentionez ca dacia era inmatriculata in jud. Valcea.......... in prima instanta m-am gandit ca nu stie f. bine ce tre sa faca in acea zona (cu toate ca era marcat pe jos sageata de virat la stanga), dar dupa comportamentul lui cred ca era bucurestean.
  • Cezar_sz

  • Mesaje scrise: 84
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Zafira 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Feb 2010

  • Mesaj Privat
stocariu a scris:
indy a scris:
Nu o sa fiu defel mirat sau socat daca, salutand un co-participant la trafic cu stiker ClubOpel pe masina, ala ma va injura...cum la fel nu ma voi mira daca toti cei binevoitori, cumsecade si inteligenti in trafic nu vor avea pe masina acelasi stiker.

Dupa ce am citit aici nici eu nu as fi mirat, chiar am incercat-o cu unul dimineata dar cam tarziu caci eu am virat la dreapta si nu avea cum sa reactioneze, dar eram curios chiar o sa mai incerc.
Ideea de baza este si cred ca sunteti de acord cu mine ca majoritatea celor de pe forum in general sunt oameni de bun simt si e placut sa te intalnesti cu ei de parca am fi vechi prieteni. Aici este si meritul moderatorilor ca au tinut ca tonul pe forum sa fie decent. Bineninteles ca nu exista padure fara uscaturi, dar eu sunt aproape convins ca ghertzoii care au reactionat dubios nu erau membrii ai acestui forum si dintr-o intamplare nefericita au ajuns sa conduca un opel stickerit. As reveni cu rugamintea ca atunci cand puneti masinile la vanzare sa le scoateti stickerele (din respect pentru ceilalti colegi), ca ajunge masina la vre un meltean si iar scriem aici.
mare dreptate ai.sant de acord.si propun ca cei ce poarta insemnul clubului si nu au un comportament de bun simt in trafic sa- i denuntam in cadrul forumului unde sa se deschida un topic separat . Sa-i punem la zid, si sa-i ................corectam cu trasul de urechi.
  • Steffano

  • Mesaje scrise: 1,190
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2010

  • Mesaj Privat
eu am vazut un tip care avea pe masina sticker si venind din spate am incercat sa-l depasesc, a accelerat, am accelerat si eu, totul amical, pana la urma am ajuns in fata lui si am vazut stickerul si i-am facut semn si am schimbat 2 vorbe Embarassed
Skip ads

  • florinianc

  • Mesaje scrise: 1,600
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2006 Z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Frumos comportament in trafic are "colegu' cu stickeru' " daca atunci cand ai incercat sa il depasesti el a accelerat...
  • Steffano

  • Mesaje scrise: 1,190
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2010

  • Mesaj Privat
florinianc a scris:Frumos comportament in trafic are "colegu' cu stickeru' " daca atunci cand ai incercat sa il depasesti el a accelerat...

ei, am trecut peste asta pt ca altfel nu ajungeam niciunde, probabil incepeam sa ne injuram, ne luam la bataie, am preferat sa schimbam 2 vb
  • Cezar_sz

  • Mesaje scrise: 84
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Zafira 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Feb 2010

  • Mesaj Privat
si daca nu avea stiker cum procedai ? sincer. Adoptai comportamentul pe care incercam sa-l combatem in acest topic? Sper ca raspunsul tau e NU. Eu de felul meu sant o persoana extrem de calma si chiar ponderata in timpul condusului. nu pot sa depasesc ....asta e MERGI CU DOMNUL. Am cu mine un copil si chiar nu vreau sa-i dau exemple negative sau sa ajung la divergente verbale sau fizice cu alti COLEGI din care sa ramina cu cine stie ce amintiri urite.Nu cred ca copilul tau ar uita daca te-ar vede ca te bati cu alta persoana. PAREREA MEA!
  • maiandrei

  • Mesaje scrise: 4,711
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2004

  • Mesaj Privat
si daca... ar fi cazut drobul de sare?
  • Steffano

  • Mesaje scrise: 1,190
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Cezar_sz a scris:si daca nu avea stiker cum procedai ? sincer. Adoptai comportamentul pe care incercam sa-l combatem in acest topic? Sper ca raspunsul tau e NU. Eu de felul meu sant o persoana extrem de calma si chiar ponderata in timpul condusului. nu pot sa depasesc ....asta e MERGI CU DOMNUL. Am cu mine un copil si chiar nu vreau sa-i dau exemple negative sau sa ajung la divergente verbale sau fizice cu alti COLEGI din care sa ramina cu cine stie ce amintiri urite.Nu cred ca copilul tau ar uita daca te-ar vede ca te bati cu alta persoana. PAREREA MEA!

daca nu avea sticker probabil ca nu ii facea semn, dar asta nu inseamna ca trebuia sa ma bat cu el pt ca nu avea sticker, nu prea imi sta in caracter
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR