Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • LDivora

  • Mesaje scrise: 3,096
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH/PSG16
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Astazi, Bucuresti, Real Berceni, aproximativ ora 14:30.
Ieseam din parcare. Un Astra F hatchback alb, cu numarul B-52-AAN se inghesuia sa intre pe sensul unic de iesire. Reusesc sa trec si cand ajung paralel cu el ii atrag atentia ca pe acolo este iesire, nu intrare. Rezultatul: ma injura si trece. Dupa ce a trecut vad ca are pe coada sticker ClubOpel. Am vrut sa ma intorc, dar fiica mea nu m-a lasat, gandindu-se ca iese scandal. Frumos domnule user! Tare as vrea sa stiu cine este, sa-i adresez personal multumiri. Daca stiti cine detine aceasta masina, va rog postati.
Ma gandesc la un lucru: nici macar nu trebuia sa stie ca am si eu sticker, numai faptul ca s-a intalnit cu un alt Opel si trebuia sa il retina de la astfel de manifestari. Dar ce poti sa ceri acestui popor, decat sa se manifeste in dulcele jigodism al sud-estului Europei! Si mai vorbim de o comunitate. Comunitate la ce?
Skip ads

  • george geo

  • Mesaje scrise: 170
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Kadett 1986 1.6 DA
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Oct 2009

  • Mesaj Privat
LDivora...... nu mai pune si tu la suflet asa mult... poate era grabit, nervos, avea o problema...ceva....
bineinteles ca nu e normal ce a facut!
  • tomde

  • Mesaje scrise: 461
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2008 Z17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Nu e vorba de pus la suflet, dar daca intr-adevar se grabea sau indiferent care era problema lui, cel mai potrivit era sa faca semn ca isi cere scuze si nu sa injure. LDivora c-am stiu la ce te referi si te inteleg perfect. Aici nu e vorba de stickere ci de personalitate si respectul in circulatie. Eu zic daca mai apar cazuri asemanatoare, sa nu fim lenesi si sa postam intamplarile respective, poate se va trezi userul si mai cere si scuze ulterior.
  • Sileticu

  • Mesaje scrise: 371
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 1996 x17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Bine ar fi ca stickerul "club opel" sa poata intra in posesia unui doritor DOAR dupa ce acesta participa la minim 50 intalniri
Skip ads

  • LDivora

  • Mesaje scrise: 3,096
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH/PSG16
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2005

  • Mesaj Privat
@george geo: Problema nu e de a pune sau nu la suflet. As fi putut sa nu il las sa treaca si punandu-ma la mintea lui sa il injur si eu ceva timp fara sa ma repet. Dar nici macar nu merita asta. Nu puteti sa va inchipuiti ce expresie de ura avea pe fata (ca deh, mai sunt si altii soferi), ce expresie de dezamagire (ca nu e singur in parcare sa faca ce vor muschii lui). Astia sunt partenerii nostri de trafic de azi si trebuie sa mergem inainte printre ei!

@Sileticu: Nu se poate conditiona astfel purtarea sticker-ului ClubOpel. Dar daca il porti, inseamna ca respecti tot ce inseamna marca Opel. Sau nu...
  • tomde

  • Mesaje scrise: 461
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2008 Z17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Sileticu a scris:Bine ar fi ca stickerul "club opel" sa poata intra in posesia unui doritor DOAR dupa ce acesta participa la minim 50 intalniri

M-ai pune intr-o situatie foarte grea, ca la noi in judet nu sunt intalniri, si asta cred datorita faptului ca sunt putini user care participa la ClubOpel.com din judet.
  • StefanTolos

  • Mesaje scrise: 4,224
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2018 B12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Se vorbea pe acest forum de respect si buna crestere,sincer imi pare rau pentru cele intamplate LDivora si asta confirma faptul ca totusi in comunitatea noastra a OPEL-istilor sunt si elemente care nu au ce cauta printre noi,dar ce putem sa facem traim in ROMANIA-tara de poveste,oricum daca-l gasesti, nu merita efortul. Wink


Ultima modificare facuta de StefanTolos la Dum 18 Jul, 2010 11:01 pm, modificat de 2 ori in total
  • maiandrei

  • Mesaje scrise: 4,711
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2004

  • Mesaj Privat
ClubOpel este o Romanie mai mica. Cu acelasi procentaj de uscaturi.
Skip ads

  • LDivora

  • Mesaje scrise: 3,096
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH/PSG16
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Asa se pare.
  • ksper

  • Mesaje scrise: 1,723
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 1997 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Va salut.Comportamentul acelui conducator(desi are aplicat sticker-ul comunitatii ClubOpel),din cele relatate de LDivora lasa foarte mult de dorit si acest lucru trebuie sa ''ridice'' un semn de intrebare.Va dati seama , daca acel membru a ''facut '' acest gest cu un participant in trafic care are tot un Opel(sa zicem ca nu a observat ca si LDivora are sticker-ul comunitatii),...dar cu ceilalti participanti in trafic ce se poate intampla.Acestia la randul lor sa mai ''vada'' ca acesta mai are aplicat si pe masina logo-ul comunitatii ClubOpel,va dati seama ce ar putea spune acestia...,,I-a uite si pe astia din ClubOpel,toata strada este a lor daca au un club,,. Stiti foarte bine cum suntem noi romanii(nu toti)...judecam dupa aparente.
In concluzie,binenteles ca nici eu nu sunt pentru conditionare lui,dar ar trebui gasita o solutie in ceea ce priveste ''primirea'' sau meritul acestui sticker.Sunt membrii printre noi care ''vin'' pe la intalniri,isi rezolva problema de la masina(desi acestia nu se gandesc ca problema,sau alta problema poate aparea oricand),vor sticker si nu mai dau pe la intalniri dupa aceea.
Imi pare rau pentru incidentul neplacut prin care ai trecut LDivora.
  • Edwin

  • Mesaje scrise: 6,068
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Zafira 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Desigur noi suntem puþin subiectivi - ca membrii clubopel - dar sã nu uitãm cã existã posibilitatea ca ºoferul in cauzã sã nu fie membru al acestei comunitãþi. Poate a cumpãrat maºina impreunã cu stickerul dar el nu are tangenþã cu clubopel.com. Fosta mea Astra G are sticker, dar posesorul nu este membru...deci este posibil.
Oricum comportamentul nu se rezumã la faptul cã faci parte din aceastã comunitate. Orice maºina ai conduce cred cã este un lucru elementar ºi de bun simþ sã te comporþi civilizat in trafic ºi nu numai. Iar dacã faci parte din aceastã comunitate ai ºi o motivaþie in plus sã dai un exemplu demn de urmat Wink

L.E. Imi pare rãu pentru ce s-a intâmplat, sper sã nu se mai intâmple.
  • tomde

  • Mesaje scrise: 461
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2008 Z17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Edwin a scris:Desigur noi suntem puþin subiectivi - ca membrii clubopel - dar sã nu uitãm cã existã posibilitatea ca ºoferul in cauzã sã nu fie membru al acestei comunitãþi. Poate a cumpãrat maºina impreunã cu stickerul dar el nu are tangenþã cu clubopel.com. Fosta mea Astra G are sticker, dar posesorul nu este membru...deci este posibil.

Foarte bun punctul tau de vedere, tot asa este un Meriva la noi in oras care a fost cumparat cu sticker pe ea.
Skip ads

  • george geo

  • Mesaje scrise: 170
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Kadett 1986 1.6 DA
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Oct 2009

  • Mesaj Privat
sau poate proprietarul a imprumutat masina ciuva care nu are nicio legatura cu....club opel
  • CapellaCt

  • Mesaje scrise: 1,624
  • Locatie: Deutschland
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Faptul ca imprumutase masina sau ca nu a lipit el sticker-ul,nu ii motiveaza cuvintele.Probabil este sofer de duminica,care isi duce bunicii la biserica si parintii la cumparaturi(Real),de fapt este un mascul feroce,prost crescut si nesimtit.
  • Cristi_C

  • Mesaje scrise: 741
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2003 z18xe + z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2006

  • Mesaj Privat
maiandrei a scris:ClubOpel este o Romanie mai mica. Cu acelasi procentaj de uscaturi.


Cam asta este adevarul.
  • tiry213

  • Mesaje scrise: 449
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2008

  • Mesaj Privat
george geo a scris:sau poate proprietarul a imprumutat masina ciuva care nu are nicio legatura cu....club opel

Smile) Pe mine nu m-a intrebat nimeni cand am cumparat masina daca am cei 7 ani de acasa, sau ce IQ am.. Nici vreun test pentru bunul comportament in trafic nu am dat.
Eu in trafic nu am vazut opelistii sa se comporte mai diferit fata de cei cu alte masini... Din contra, cred ca Opelul nu e o masina care reprezinta clasa inalta a societatii, avand in vedere ca e o marca ieftina si tot mai multi idioti (stiti exact la care ma refer) au bani sa le cumpere.
Alt lucru care l-am observat e ca soferii se transforma cand intra in masina. Daca ii intalnesti in alte ipostaze sunt oameni ok, multi au o carira ok, studii, educatie, dar cand se urca in masina ii auzi, sa-mi bag .. in mata ,si etc .
  • ceribros

  • Mesaje scrise: 532
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Va inflamati mult prea rau din nimic, injuraturi semne primesc si eu zi de zi la unele raspund la altele nu depinde de starea psihica. Acum avand in vedere halul in care se circula si calitatea drumului nu ma mai mira ca se ia lumea la bataie din orice prostie. E bine ca tu ai fost mai cu cap si nu te-ai dus dupa el sa te iei la harta si asa nu rezolvai nimic. Acum eu ma aflu in postura lupului moralist Very Happy
  • stocariu

  • Mesaje scrise: 733
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jul 2006

  • Mesaj Privat
tiry213 a scris:
Eu in trafic nu am vazut opelistii sa se comporte mai diferit fata de cei cu alte masini... Din contra, cred ca Opelul nu e o masina care reprezinta clasa inalta a societatii, avand in vedere ca e o marca ieftina si tot mai multi idioti (stiti exact la care ma refer) au bani sa le cumpere.

Nu reprezinta clasa inalta a societatii dar bunul simt te obliga ca macar pe cei de aici sa ii respecti, pentru ca in general aceasta comunitate a noastra are un ton civilizat si aici si la intalniri. Deoarece aici sunt prompt sanctionate astfel de comportamente iar la intalniri ori vine lume civilizata ori nu isi permit "uscaturile" sa se afirme. Singurul lucru care se poate face in legatura cu magarul este sa fie identificat si dat exemplu aici ca sa stim si noi cine sunt uscaturile. Un astfel de magar nu prea va mai fi agreat nici pe aici. Toti injuram la volan ca asta e bucurestiul in special, dar cred ca prietenii si rudele daca le recunoastem in trafic, ne abtinem.
Eu propun sa tinem acest topic si sa il actualizam ca si pe cel "Pe cine am vazut azi in trafic", ca poate mai spalam comportamentul rutier al unei mici parti din participantii la trafic.
P.S. Nu ai cum sa ii interzici accesul in club pentru ca un sticker e foarte usor de facut rost.
  • B74LEL

  • Mesaje scrise: 498
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Salut ,

@Stocariu : E buna ideea ta sa tinem acest topic similar cu cel "Pe cine am vazut azi in trafic " .Poate avem sanse sa se mai schimbe ceva cu cei din comunitatea Opel care au astfel de probleme . Cum stim in Romania , pe vorbe nu se schimba nimic . Ar fi trebuit sa i se aplice ceva penalitati daca se dovedeste ca face parte din clubopel.com . Ar fi bine sa schimbam numele topicului in " Comportament necivilizat useri ClubOpel " . Garantat mai sunt destui cu astfel de comportament .Colegul respectiv poate nu a stiut ca e pe drumul nepotrivit si putea sa-si ceara scuze in loc sa-si apere prostia cu injuraturi .

Multumesc .
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Va agitati degeaba.... zic eu. Comportamentul respectivului nu are nimic de-a face cu faptul ca avea Opel, sau sticker... tine pur si simplu de bunul simt.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR