Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F
  • opelastra563

  • Mesaje scrise: 56
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 1996 C14SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Nov 2014

  • Mesaj Privat
Salalutare tuturor am un opel astra f caravan 1995 motor c14se. In timp schimbam antigelu am observat cam niste scurgeri de ulei in zona de imbinare a chiuloasei practic "bolboresa" in zona incercuita de mine. Am pierderi de ulei de se vad pete pe sub masina cand sta in parcare. Acum nu stiu daca garnitura de chiuloasa ar fi arsa ca nu am ulei in vasu de expansiune, spuma galbuie nu am pe capacu de la ulei, fum alb nu scoate,apa nu fierbe. Mai am si pierderi de ulei pe la capacul de la culbutori dar nu cred ca sunt asa de semnificative incat sa am pete pe asfalt. Exista posibilitatea sa am chiuloasa slabita?
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,497
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Eu as zice ca nu e prea clara sursa uleiului din zona ... Ar trebui curatat si apoi sa studiezi sursa pierderii(lor) de ulei si sa le elimini pe rand ...
Chiulasa slabita n-as crede, era gata demult ... cu semne elocvente, ca cele enumerate de tine ...
  • opelastra563

  • Mesaje scrise: 56
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 1996 C14SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Nov 2014

  • Mesaj Privat
Dupa ce am schimbat garnitura de la capacul de la culbutori si am curatat mototrul am observat ca scurgerea e dintre chiuloasa si blocu motor. Asta ar inseamna ca e garnitura de chiuloasa arsa dar nu da nici-un sem gen sa fiarba antigelu, sa am antigel in ulei sau invers.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR