Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  • aquafresh

  • Mesaje scrise: 89
  • Locatie: Braila
  • Masina: Corsa 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Aug 2009

  • Mesaj Privat
mereg sa fac transfagarasanul cu o buburuza c.1.2 incarcat cu 380 de kile persoane si bagaje...ce ziceti posibil a am probleme...cu cine am mami vb mi-a zis ca sunt curajos
Skip ads

  • aecrim

  • Mesaje scrise: 142
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2001 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Daca ai frane bune, distributia este ok, ambreiajul bun si cauciucuri cat de cat bune, n-ai de ce sa nu te descurci. Atentie mare pe partea dinspre judetul Arges ca drumul nu este atat de bun. Probleme poti sa ai daca te crezi la raliu insa lipsa parapetilor de pe marginea soselei te va cuminti extrem de rapid dupa ce te vei uita in jos Laughing .


Ultima modificare facuta de aecrim la Mie 21 Jul, 2010 8:30 am
  • aquafresh

  • Mesaje scrise: 89
  • Locatie: Braila
  • Masina: Corsa 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Aug 2009

  • Mesaj Privat
cauciucuri noi revizie facuta acum 3 luni
  • mihai_b18

  • Mesaje scrise: 441
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2004 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Oct 2009

  • Mesaj Privat
prietene, eu am avut matiz, si am facut cu el Transfagarasanul de 3 ori fara nici o problema. acum am corsa c z12xe, deci ca a ta. si e cu mult peste matiz. deci mergi linistit! si distractie placuta, sa te intorci cu o tona de poze! Very Happy

Nu uita: la coborare, frana de motor! consum zero! Very Happy e pe bune treaba, incearca!
Skip ads

  • stefan_10

  • Mesaje scrise: 251
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Corsa 2001 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Mergi linistit!
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Merge si daca ai Z10XE, distributie buna si un senzor crankshaft de rezerva, pompa de benzina pica mai greu. In curbe e solicitat EPS, da drumu la aer conditionat sau ventilatie la picioare.
  • zellot

  • Mesaje scrise: 175
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Corsa 2007 1.3 CDTI 75 CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jan 2010

  • Mesaj Privat
depinde si cum mergi cu ea , forja Smile sau lejer , eu zic ca merge bine , eu am fost cu corsica mea 1.3 5 in masina .
  • aquafresh

  • Mesaje scrise: 89
  • Locatie: Braila
  • Masina: Corsa 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Aug 2009

  • Mesaj Privat
frati in ale buburuzelor va multumesc pt incurajari....cam aveam nevoie....poze cand ma intorc daca totul decurge bine
Skip ads

  • Lorand

  • Mesaje scrise: 1,375
  • Locatie: Mures
  • Masina: Corsa 1997 X14SZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2008

  • Mesaj Privat
aquafresh a scris:frati in ale buburuzelor va multumesc pt incurajari....cam aveam nevoie....poze cand ma intorc daca totul decurge bine

hai ma ca nu-i dacie sa strangi din cur ca oare ajung la destinatie....sigur ca te duce!
  • gcom61

  • Mesaje scrise: 935
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Meriva 2005 z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Daca vrei un traseu care sa iti creeze emotii incearca muntele rosu /dn1a de la cheia spre brasov;am urcat acolo acum 2 ani,iar anul trecut la lacul balota din valcea.nu-ti face probleme ca nu duce motorul ci fati probleme cum duce soferul...altfel drum bun.
  • aquafresh

  • Mesaje scrise: 89
  • Locatie: Braila
  • Masina: Corsa 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Aug 2009

  • Mesaj Privat
gata am sosit acasa ...e masina nu gluma :1000de km pe traseul braila-slobozia-centura bucresti-pitesti.curtea de arges -trasnfagarasanul-sambata de jos-brasov-sf. gheorghe-targu secuiesc-lepsa-focsani -braila...consum de 6la 100 de km si nico problema
...sunt foarte mandru de ea
  • godfather33

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2005 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Eu cu Corsa C 1.3 CDTi 5 persoane in masina nici o problema. Ce-i drept se incingea motorul si portea ventilatorul pe viteza 2, asta pentru ca nu mergea prima viteza am aflat ulterior.
Skip ads

  • alexandrudicu

  • Mesaje scrise: 303
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Eu cu Corsa C 1.2 am facut anul trecut de 4 ori Transfagarasan-ul, deci no problemo.
  • jungle_

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie: Mures
  • Masina: Corsa 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Si eu am fost pe Transfagarasan duminica trecuta.Traseu Tg-Mures-Sighisoara-Medias-Sibiu si de acolo pana sus 230 km.De la Balea Lac la Vidraru inca vreo 50 km. Trebuie sa schimb tirantii stanga-dreapta si bucsa din caseta care oricum suna dinainte.Drumul de la Balea la Vidraru e cam rau dar merita mai ales ca am prins si doi curajosi care au facut bungee-jumping de pe Vidraru. Dus-intors 563 de km. 4 oameni - 350 de kg plus bagaje.A mers brici masinuta, mai ales ca am avut statie si am mers ca vantul si ca gandul Smile)
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Stati linistiti ca Z10/12/XE/XEP merg de rup, numai motorul sa fie ok si un senzor crankshaft de schimb Wink . Eu am facut 1360km in 26 ore ca am pierdut timp prin 2 vame, pe 'centura' Bucuresti, ceva peco, duty free, supermarket...dar in rest talpa de draci a vazut.
  • aquafresh

  • Mesaje scrise: 89
  • Locatie: Braila
  • Masina: Corsa 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Aug 2009

  • Mesaj Privat
masinutze mici da bune
sunt f. mandru de buburuza mea vroiam sa o o dau ....dar acum.....
  • mariusgmg

  • Mesaje scrise: 4,089
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Eu am facut transfagarasanul acum vreo cativa ani cu Dacia si n-au fost probleme. Cu astra l-am facut de vreo 3 ori. Cine stie? Poate ajung si anul asta.
  • stefan_10

  • Mesaje scrise: 251
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Corsa 2001 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Putin off-topic avand in vedere ca se discuta de capacitatea masinutei de a face Transfagarasanul,dar vreau sa intaresc si eu spusele d-lui Cuciureanu. Eu am Corsa C Z10XE ,si de 4 ani incoace masinuta asta ma poarta prin Europa in concedii. Si ma refer la distante de 1200-1400 km facute zilnic,cu 4 persoane adulte + bagaje cat cuprinde-de te miri unde incap, la viteze constante de 120-130 km pe autostrazi (in Germania merg constant cu 140 km/h),si nici nu consuma de ma rupe. Si merge brici. Stiu,multi imi spun ca sunt nebun,ca e motorul mic,ca e spatiul mic,etc. Dar sincer,desi am posibilitatea de a merge cu cealalta masina(care e semnificativ mai mare) in concedii, mie imi place Corsa. Ea sa fie pusa la punct,ca in rest.. Eu personal sunt maniac cu starea tehnica a masinii. Acum ne pregatim de alt tur de Europa,pe sud de data asta!

Drumuri bune tuturor!


Ultima modificare facuta de stefan_10 la Joi 29 Jul, 2010 8:56 am
  • Shiva

  • Mesaje scrise: 1,976
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Asa e. C-o masina pregatita poti aborda cele mai grele trasee.
Banuiesc, totusi, ca nu s-ar recomanda Transul pt. o masina la care ar trebui schimbata distributia ....
  • alin_tana

  • Mesaje scrise: 260
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2009

  • Mesaj Privat
nu inteleg de ce inainte sa plecam la distante mari ne gandim oare ne duce masina ? sa ne amintim ca pana in anii '95 erau cele mai multe dacii ,olcit-uri, trabant ..etc si cred ca fiecare facea drumuri lungi cu masina ,ca mai fierbea motorul ,ca se infunda jiglorul o nimica toata...dar de ne duceau si ne si aducea....apropo chiar anu trecut am facut transfagarasanu cu o dacie din '73 , pardon e renault 12 tl. bafta si vacante cat mai faine
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR