Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • Ioan Paul

  • Mesaje scrise: 98
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Feb 2005

  • Mesaj Privat
salut,
este posibil, ca pe bord, sa nu fiu atentionat ca nu mai am lichid de racire Question
am patit-o. vasul de expansiune era gol. am verificat pentru ca am auzit un mecanic intr-un magazin auto cind cautam ulei de motor. eu nu am mai deschis capota, la masina, de jumate de an. lipsea cam un litru pe care l-am completat cu antigel nediluat. de cand am masina, ian. 2005, nu am schimbat antigelul si neamtul a scris ceva pe borcan dar nu se mai vede bine doar -27 grade si cred ca /03. cam la cit timp se schimba antigelul Question
p.s.
acum este ora 10.21 iar mesajul apare postat la ora 07.19 este corect ???? ca vedeam mereu posturi la ora 02 si ceva 05 si ceva si ma gindeam ca uni din noi nu au somn. Rolling Eyes
Skip ads

  • kata

  • Mesaje scrise: 586
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2004

  • Mesaj Privat
Ioan Paul a scris:acum este ora 10.21 iar mesajul apare postat la ora 07.19 este corect ???? ca vedeam mereu posturi la ora 02 si ceva 05 si ceva si ma gindeam ca uni din noi nu au somn. Rolling Eyes


eroarea este de 3 ore, insa nu ma intreba de ce ... Rolling Eyes oricum nu au somn, daca au scris la 2 si ceva = 5 si ceva ... Smile
La problema ta, din pacate, nu pot sa te ajut ... Wink
  • danutz

  • Mesaje scrise: 336
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 z16xer
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Feb 2006

  • Mesaj Privat
germanul zice ca la 30.000km,eu am cartea in germana si scrie ca la schimbat la 100.000,mi-a atasat o eticheta pe borcanel unde scrie ca trebuie verificat sau poate schimbat la 130.000,cred ca doar verificat,carte tehnica nu ai?
  • Mikki

  • Mesaje scrise: 1,418
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 1.6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Ioan Paul a scris:salut,
este posibil, ca pe bord, sa nu fiu atentionat ca nu mai am lichid de racire Question
.......


Pe bord nu esti atentionat. Doar daca ai computer de bord te atentioneaza pe info display.
Skip ads

  • Ioan Paul

  • Mesaje scrise: 98
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Feb 2005

  • Mesaj Privat
Multumesc pt. raspunsuri.

Am carte tehnica (?) dar in germana.

Cred ca este o lipsa din partea proiectantului daca nu apare acest defect" si pe bord ce facem cei care nu avem info display, tot la doua-trei zile ne uitam sub capota ?
  • danutz

  • Mesaje scrise: 336
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 z16xer
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Feb 2006

  • Mesaj Privat
vezi ca in carte sunt niste tabele in care scrie la cati km trebuie schimbat sau la cati ani,e adevarat in germana dar daca o sa cauti la sectiunea mic dictionar explicativ de pe forum ai sa gasesti niste sie-uri unde poti traduce,bafta
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR