Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • cristi_474

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Salut. Am o problema la masina, Opel Vectra B, 1996, 1.7; atunci cand vreau sa opresc masina pe un drum in panta si trag frana de mana nu tine. Precizez ca tine cu fata spre vale, invers nu. Stie cineva care ar putea fi problema.
  • gabytzuxxl

  • Mesaje scrise: 833
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jul 2009

  • Mesaj Privat
aceeasi problema o am si eu tot la vectra b. am dat discurile jos, au fost curatati sabotii, cablu de la frana de mana e strans...in fata tine frana de mana , pe cand daca o las in panta e ca si cum n-ar fi trasa. De un an de cand am luat masina m-am dezobisnuit sa o mai trag, nu de alta dar o trag fix degeaba. o las in viteza si gata, deja am renuntat la ideea de a o mai face functionala
  • costy-costy

  • Mesaje scrise: 230
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 2001 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Dec 2009

  • Mesaj Privat
1- in masina scoti mansonul de protectie si slabesti cu o cheie de 10 surubul care actioneaja cablul de mana
2- urci masina pe cric si dai roata jos
3 - scoti capacul
4 -sus intre sabotii de frana ai o tija filetata pe care e o piulita de care invarti pana incep sa se departeze saboti ata cat poti sa mai bagi capacul
5- dupa ce ai pus capcul (discul ) invati si vezi daca freaca, tre sa frece foarte foarte putin caci altfel se va incinge roata in mers daca freaca ra
6- pui roata
7- in masina infiltezi piulita pana simti ca tine (verifici cand s-a intins cablul de frana
8-proba > tre sa tina
Bafta la treaba
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR