Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Masina Noua
  • shaormafm

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Salut. As avea si eu ceva de adaugat.Un coleg de servici mi-a zis sa fiu atent la data de pe geamurile masinii.E trecuta sub forma '...5' pentru 2005 sau ' ...6' pentru 2006 si se gaseste in coltul geamului/parbrizului/lunetei,ultimul rand.Azi am fost in targ si m-am speriat cate parbrize am vazut schimbate(celelalte geamuri ale masinii aveau alta data pe ele).Cred ca ultima sansa e Germania.Nu am curaj s-o iau din targ.Sper sa va fie de folos informatia si sper sa fie si 100% corecta.Daca am postat aiurea fiti indulgenti...e prima oara.... Embarassed
Skip ads

  • ririnel

  • Mesaje scrise: 2,083
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Un parbriz se mai schimba si din cauza unei pietre de la roata celui din fata sau a griblurii, asa ca daca e schimbat nu trebuie sa-ti faci prea multe griji. Acelasi lucru se poate spune si despre barile fata/spate, ca d-aia sunt puse, se protejeze...
Rolling Eyes
  • ovidiutm

  • Mesaje scrise: 3,502
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Corect! Eu am schimbat parbrizul acum aprox un an si am o ciobitura (mica, e adevarat) si oricat am incercat sa il protejez mai sunt si cretini pe drumurile tarii noastre care, acolo unde e pietrisul mai mare, le arde de viteza. Sau poti sa ai ghinion, pur si simplu, atunci cand esti in spatele unei masini mari sau chiar la intalnirea de pe contrasens.

Merge si un geam lateral (luneta), se explica prin tentativa de furt/furt. Daca in schimb are date diferite pe geamurile laterale stanga, sa zicem, te poti gandi ca sansele sunt ca masina sa fi fost lovita/rasturnata pe lateral.

Daca e sa o ducem mai departe, te poti uita si pe stopuri si faruri daca poarta aceeasi inscriptie a aceluiasi producator (stanga cu dreapta).
  • deleted-18977

  • Mesaje scrise: 2,349
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
sa fiu sincer de fiecare data cind mi-am cumparat o masina second-hand, si de 8 ani numai second mi-am luat, am dat prea putina importanta daca are sau nu parbrizul original sau daca vreun geam lateral a fost inlocuit. astea dupa mine sunt chestii mai putin importamte.si-apoi pe plaiurile mioritice daca dupa 30-40000 km parcursi nu lovesti, nu spargi,nu busesti ceva la o masina e fenomen sf. ca sa fac o gluma. sfatul meu e sa dai atentie motorului si cutiei si sa o cumperi de la un om serios.si alta chestie toate cele 8 opeluri pe care le-am cumparat de-a lungul anilor le-am luat de la om de acasa sau mai nou de vreo 3 ani din germania, nu sunt adeptul tirgurilor.
Skip ads

  • deleted-16555

  • Mesaje scrise: 176
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Despre serie motor (tip motor+serie) ... detalii si poze aici:
https://www.clubopel.com/vie...light=serie+motor
  • alexmarian2013

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Zafira 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mai 2013

  • Mesaj Privat
da, nu e topicul potrivit.
Cauta-l pe ala potrivit, ai sanse mai mari inclusiv sa ti se raspunda

Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Masina Noua

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR