Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • botosu

  • Mesaje scrise: 1,287
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2006

  • Mesaj Privat
De vr'o 3 zile auzeam un zgomot ciudat de la roata din fata dreapta fata, la viteze mici.
Eram perfect convins ca trebuie sa ii schimb capul de bara sau alta minune de pe la roata Crying or Very sad

Duminica, plimb fata prin oras... si deschide geamu din dreapta ca ii era cald si ea nu stie de AC Laughing

Aud un pacanit bizar de la roata din dreapta, zic s-a desfacut contra-aripa si imi atinge roata Shocked .
Ma dau jos ma uit la roata si vad minunea Shocked :
poza 1
poza 2
poza 3

Paranoia mea zice ca nu l-am luat din intamplare de pe strada.
Acum ma duc sa imi cumpar camera de supraveghere si sa o pun in balcon.
Ce propuneti sa ii fac cand il prind? Evil or Very Mad.... dupa ce termina Max cu el Laughing

Inca o intrebare:
La ce mama draq se foloseste modelul asta de surub, ca nu e unul comun ?
Ma gandesc ca poate ma prind asa ce vecin n-are ce face..... Evil or Very Mad
Skip ads

  • sandumbogdan

  • Mesaje scrise: 887
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2004

  • Mesaj Privat
te-ai certat cu vreun vecin de curand de la locul de parcare ceva? sau cu boschetari?
  • botosu

  • Mesaje scrise: 1,287
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2006

  • Mesaj Privat
ba chiar din contra....

In noaptea cand cred eu ca s-a intamplat, si-a adus acasa un vecin noua masina.
Eu i-am eliberat locul pe care isi tinea vechea masina, l-am felicitat pt noua achizitie (desi nu era un opel :p) si ne-am apucat impreuna sa taiem un gard viu pt a mai crea un nou loc de parcare.
Ne-am oprit cand am dat de un gard de fier... asa ca acum avem gardul viu tuns si nici un loc nou de parcare Sad

Masina o parchez absolut in fata scarii unde stau, nu blocheaza pe nimeni iar pe locul respectiv nu parca nimeni de la noi din bloc.
E drept ca mai veneau unii de la alte blocuri... da' ce sa le fac eu...
  • sandumbogdan

  • Mesaje scrise: 887
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2004

  • Mesaj Privat
botosu a scris:ba chiar din contra....
... si ne-am apucat impreuna sa taiem un gard viu pt a mai crea un nou loc de parcare.
Ne-am oprit cand am dat de un gard de fier... asa ca acum avem gardul viu tuns si nici un loc nou de parcare ...

Laughing Laughing Laughing
Skip ads

  • ktapet

  • Mesaje scrise: 485
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Zafira 2007 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2005

  • Mesaj Privat
am gasit si eu un surub exact ca al tau la mine in cauciuc, si eu cred ca l-am luat de pe strada. oricum surubul tau este nou(al meu era vechi), il poti folosi :).
ma gandesc ca daca vroia unul sa ti-o coaca cumva iti facea o paguba mai insemnata. in concluzie eu cred ca si tu tot de pe strada l-ai luat.
  • botosu

  • Mesaje scrise: 1,287
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2006

  • Mesaj Privat
ktapet a scris:...si eu cred ca l-am luat de pe strada.
...

eu nu cred ca l-am luat de pe strada Twisted Evil

ktapet a scris:....ma gandesc ca daca vroia unul sa ti-o coaca cumva iti facea o paguba mai insemnata. in concluzie eu cred ca si tu tot de pe strada l-ai luat.

pai nu mai avea ce sa imi coaca... ca e zgariata pe ambele parti Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
  • marius_2999

  • Mesaje scrise: 246
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jan 2006

  • Mesaj Privat
botosu a scris:Ce propuneti sa ii fac cand il prind? Evil or Very Mad.... dupa ce termina Max cu el Laughing

Ma gandesc ca poate ma prind asa ce vecin n-are ce face..... Evil or Very Mad


da-i cu karata, rupe-i nara, umfla-i buza... Very Happy

cred ca l-ai luat de pe strada.
acum cred ca se explica si la mine...am plecat din bucuresti spre ploiesti sambata si la un moment dat se auzea un zgomot ciudat la roata ceva sacadat...ma opresc, ma uit, nimic. plec, iar se auzea. la un moment dat a disparut.

credeti ca cineva arunca suruburi, piulite, etc... Embarassed pe strazi??? Very Happy Very Happy
  • botosu

  • Mesaje scrise: 1,287
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Mda... daca 2 imi spun ca sunt beat... ma duc si ma culc....

Da' tot imi pun camera de supraveghere in balcon Evil or Very Mad
Am gasit una la 2 mil si ceva, cu infra... bate la 15 metrii (tunul de infra)... deci il vad si daca opresc astia lumina pe strada Laughing
Skip ads

  • marius_2999

  • Mesaje scrise: 246
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jan 2006

  • Mesaj Privat
off topic....eu ma gandeam, dupa ce mi-au furat capacele, sa-mi trag un bec cu senzor de prezenta deasupra masinii Smile
  • styx

  • Mesaje scrise: 276
  • Locatie:
  • Masina: Vectra 1994 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Sep 2005

  • Mesaj Privat
stai ca nu pricep; unde exact l-ai gasit?
  • botosu

  • Mesaje scrise: 1,287
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2006

  • Mesaj Privat
marius_2999 a scris:....
acum cred ca se explica si la mine...am plecat din bucuresti spre ploiesti sambata si la un moment dat se auzea un zgomot ciudat la roata ceva sacadat...ma opresc, ma uit, nimic. plec, iar se auzea. la un moment dat a disparut.

credeti ca cineva arunca suruburi, piulite, etc... Embarassed pe strazi??? Very Happy Very Happy


sti care e culmea... ca am facut si eu un drum pana in Valea Calugareasca (deci tot pe la BigBrother de pe DN1)... da' sambata trecuta (nu asta din ultimul w..d).... Shocked
  • pratmin

  • Mesaje scrise: 401
  • Locatie: Comanesti
  • Masina: Agila 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Ala e surubul de la sezorul de temperatura care atarna acum la masina lui Botosu'... va spun eu.
...asa ca providenta este de partea ta, poti sa-ti montezi senzorul din nou

Razz Razz Razz Razz Razz Razz
Skip ads

  • corsa1.2tw

  • Mesaje scrise: 138
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2005 Z12XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2006

  • Mesaj Privat
Mda... si eu am patit la fel acum cateva luni bune la "batrana doamna"- Dacia.Cand m-am uitat la roti am gasit doua din ele fiecare cu cate ceva: la una un holtzsurub la alta un flec de pantof de dama.Si eu m-am intrebat daca nu cumva mi-a facut-o vreunul, dar am ajuns la concluzia ca nu,chiar daca e f. curios (asa deodata la amandoua?),pentru ca va spun sincer ca daca ati vedea-o (pe "batrana doamna") cum arata, sigur veti spune ca nu s-ar obosi nimeni sa-i faca treaba asta.Eu cred ca e f. probabil sa mai gasim in roti multe alte obiecte pe viitor, ca au de unde sa apara pe sosea si nu prea are nimeni grija sa fie inlaturate (la felul in care se ingrijesc strazile...)
  • LDivora

  • Mesaje scrise: 3,096
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH/PSG16
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Ce te miri asa de un surubel, daca era o piulita de la prezonul jentii unui camion ce mai ziceai? Sau piulita cu prezon cu tot? In alta ordine de idei si fara gluma, eu ii tot spun fiicei mele care a luat oarecum de curand permisul sa nu mai circule cu roata din dreapta pe rigola, sa lase altora sarmele, cuiele, suruburile, kiplingurile, etc.
  • LEXXX

  • Mesaje scrise: 1,019
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Cred ca surubul ala meserias e luat de pe strada, ca daca nu e ascutit ca alea de lemn, e cam mult de munca sa il infiletezi in cauciuc.... cine nu crede sa incerce. Eu daca ar fi sa tai cauciucurile cuiva as folosi o surubelnita, e mai simplu decat sa dau filet... Smile Smile Smile
  • corsa1.2tw

  • Mesaje scrise: 138
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2005 Z12XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2006

  • Mesaj Privat
LEXXX a scris:Cred ca surubul ala meserias e luat de pe strada, ca daca nu e ascutit ca alea de lemn, e cam mult de munca sa il infiletezi in cauciuc.... cine nu crede sa incerce. Eu daca ar fi sa tai cauciucurile cuiva as folosi o surubelnita, e mai simplu decat sa dau filet... Smile Smile Smile


Laughing Laughing Laughing Laughing

Da vezi ca unii mai au si bormasini cu acumulatori Laughing Laughing (luate special ptr asta) Laughing Laughing
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,539
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Si eu am luat un holtzsurub sanatos o data...si culmea se infipsese cu capul inainte in cauciuc...s-a mirat si nea mecanicu' cand l-a extras..dar eu am umblat mult cu ea pe santier Sad
  • corsa1.2tw

  • Mesaje scrise: 138
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2005 Z12XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2006

  • Mesaj Privat
la tine cred ca a fost ala mai smeker Cool l-a bagat din interior spre exterior Laughing
  • botosu

  • Mesaje scrise: 1,287
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2006

  • Mesaj Privat
LEXXX a scris:Cred ca surubul ala meserias e luat de pe strada, ca daca nu e ascutit ca alea de lemn, e cam mult de munca sa il infiletezi in cauciuc.... cine nu crede sa incerce. Eu daca ar fi sa tai cauciucurile cuiva as folosi o surubelnita, e mai simplu decat sa dau filet... Smile Smile Smile


daca ne vedem maine la Anador, te risti sa facem niste teste, sa vedem cum se infige mai usor:
1. la mine in roata din mers
2. la tine in roata cand pleci de pe loc
Question Laughing

DECI, eu zic ca:
1. daca ala statea in mijlocul drumului fix cu varfu in sus (pe floare) il culcam si treceam peste el. daca statea altfel iar treceam peste el.
2. daca este bagat cu grija intre striatiile rotii si sprijinit de asfalt cu floarea, in momentul in care pleci de pe loc.... se aude un poc... te intrebi ce o fi, nu sti si pleci mai departe

ne vedem maine, il punem pe masa... si ne mai dam cu parerea
  • botosu

  • Mesaje scrise: 1,287
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2006

  • Mesaj Privat
pratmin a scris:Ala e surubul de la sezorul de temperatura care atarna acum la masina lui Botosu'... va spun eu
....



acum nu mai atarna Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR