Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra A
  • villy181

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Tigra 1997 z14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Oct 2009

  • Mesaj Privat
daca aveti o poza cu motorul de tigra din spate as vrea sa o vad si eu sau cine are vreo bestie dezmembrata ma intereseaza in spatele motorului in partea dreapta mai sus de nivelul cutiei trebuie sa fie o cunducta pentru vapori de ulei care intra in chiuloasa cred la mine e fisurat shi imi pierde putin ulei nu e foarte grav dar vreau sa repar shi nu stiu la ce sa ma astept. va multumesc
Skip ads

  • villy181

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Tigra 1997 z14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Oct 2009

  • Mesaj Privat
nimeni nu a vazut acest motor ? daca nu poza macar parere ... e tot timpul plin de ulei pe cutia de viteze
  • Tazz

  • Mesaje scrise: 265
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Tigra 1995 x14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jul 2008

  • Mesaj Privat
poate te ajuta astea...
  • villy181

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Tigra 1997 z14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Oct 2009

  • Mesaj Privat
este ok multumesc dar ma interesa cum te uiti la motor din fata masinii undeva in dreapta spatele chiuloasei... multumesc oricum
Skip ads

  • Tazz

  • Mesaje scrise: 265
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Tigra 1995 x14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jul 2008

  • Mesaj Privat
ia vezi aici...
  • villy181

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Tigra 1997 z14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Oct 2009

  • Mesaj Privat
super acum cred ca am inteles dar conducta din dreptul volantei e oare pentru ulei? ca daca e de ulei atunci e clar imi curge pe la la ea in zona care intra in chiuloasa..... ca imi pica uleiul deasupra cutiei de viteze.... sa explic ce am facut ..am imprumutat masina unuia care i-a dat span sa depeseasca 2 tiruri la deal si s-a aprin in bord becul de la ceck engine galben, m-a sunat sa-mi spuna iar cand l-am intrebat daca e rosu pentru a-mi da seama de gravitate a spus ca da e rosu l-am pus prin tel sa completeze uleiul cu 3/4 l,cand mi-a returnat masina am vazut ca becul din bord era galben am facut un test si imi indica egr blocat ,deci a bagat prea mult ulei degeaba probabil a facut presiune prea mare si a pocnit ceva pe acolo
  • Tazz

  • Mesaje scrise: 265
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Tigra 1995 x14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jul 2008

  • Mesaj Privat
pe rosu la ce....i s-a aprins becul la ulei sau ce....daca a pus 3-4 l de ulei, a pus ENORM de mult....in tigra intra 3.75 L in motor si 0.25 in filtru....deci, da-ti si tu seama...scoate tot uleiul ala afara si pune altul ca iti strica toate semeringurile, de aia iti curge tie ulei...ai prea mult sitre sa il dea afara cumva!
  • villy181

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Tigra 1997 z14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Oct 2009

  • Mesaj Privat
scuza-ma poate nu am explicat prea clar... eu stiam ce vreau sa spun. deci..sa aprins becul portocaliu cu avarie la motor iar la telefon mi-a spus ca s-a aprins un bec in bord am intrebat daca e rosu a zis ca da si l-am indrumat prin telefon sa completeze uleiul a pus mai putin de un litru 3/4(trei sferturi de litru) stiind ca de la min la max intra un litru... dar avaria era la motor nu la ulei deci am avut in ea aproape un litru in plus si de atunci imi curge prin partea dreapta spate mai trist e ca nu se vede clar de admisie tre sa desfac tot acolo ca sa vad ce e...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR