Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • musafirul.nepoftit

  • Mesaje scrise: 109
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 1.4
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Salutare! A inceput sa mi se miste plasticul acela de pe nuca schimbatorului, care are desenate treptele de viteza.Nu stiu daca se poate scoate si lipi mai bine sau chiar inlocui, dar am cautat pe anumite site-uri de accesorii si am gasit unele chiar frumoase de la Type R numai ca nu stiu daca se potrivesc.Stiti undeva unele potrivite pentru astra G? Astea aveau forma mainii si erau model mai sport.Cum ramane cu inelul de care se ridica la marsarier. Nu pot pune unele universale? Astept raspunsuri de la cei ce au schimbat.Multumesc
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Daca vrei sa pui kitschuri de astea va trebui sa renunti la inelul de blocaj. Singurele care potrivesc (si arata infinit mai bine decat raciurile tuning) sunt cele originale, irmscher, sau opc...
  • YuriRO

  • Mesaje scrise: 424
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2008

  • Mesaj Privat
am si eu aceeasi problema...mi se mai misca plasticul ala din cand in cand. chiar l-am scos intr-o zi in timp ce conduceam. era un drum mai lung si ma plictiseam. Se poate scoate cu o singura mana, foarte usor. pui niste adeziv (evita pe cele care ard/topesc cum ar fi superglue) si il bagi la loc. problema rezolvata...

Numai bine!
  • KoSmO

  • Mesaje scrise: 82
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jun 2009

  • Mesaj Privat
incearca cu poxipol ca lipeste de nu il mai dai jos decat cu ciocanul
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR